Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet kigazdálkodni az...

Hogyan lehet kigazdálkodni az egyre magasabb albérletárakat? Nektek hogyan megy, már ha megy?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom. Havi fizetésem kb 150-160 ezer forint nettó havonta, ami szerintem nem annyira rossz. Ennek ellenére gyakorlatilag esélytelennek látom, hogy ebből albérletbe tudjak menni. De talán még egy szobát se tudnék bérelni. Eléggé kétségbeejtő, hogy egy átlagos fizetésből még egy lepukkant szobára se telik.


Kérlek csak normális válaszokat adjatok.

Ez az "így jártam", "úgy kell nekem", meg az "ideje volt, hogy most már felzárkózzanak a magyar lakás és bérletárak a nyugati árakhoz", stb. kérem hanyagoljuk.



2018. febr. 16. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Ne a központban keress albérletet, hanem a külsöbb területeken vagy az agglomerációban. (Meg keress olyan munkahelyet, ahol több fizetést kapsz - ehhez esetleg elötte valami végzettséget is kellene szerezni)
2018. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

120 ezer alatt sajnos nincsen szoba, még csepelen se.

A fizetésem pedig átlagos, tehát nem olyan rossz. Ennél az ország több mint fele kevesebbet keres.

2018. febr. 16. 09:47
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Költözz össze valakivel, így feleződnek a költségek.
2018. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Szánalmas, hogy megelégszik ezzel egy magyar.

Hogy egy átlagos fizetésből annyira telik, hogy ki tudnak ketten bérelni egy szobát valami csöves helyen. :(

2018. febr. 16. 10:26
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Kimész külföldre, félre tudsz tenni egy lakás árát, vagy annyit hogy az önrész meglegyen. Én is ezt csináltam, csak itt vettem lakást, nem otthon.
2018. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem Budapesten ez inkább rossz fizetésnek számít, mint átlagosnak. És igen, sajnos fiatalon az embernek másokkal kell együtt élnie ahhoz, hogy minél többet tudjon spórolni a saját lakása önerejére. Nincs ez máshogy külföldön sem.

Én is ilyen fizut kaptam eleinte agglomerációban. Azóta (néhány év alatt) ez több mint megduplázódott és megtaláltam életem párját, aki mégegy hasonló fizetést betesz a családi kasszába. Így azért el lehet boldogulni. Én így már azt mondom megérte feljönni Budapest környékére, távol költözni a családomtól és nem érzek késztetést arra, hogy külföldre menjek.

Tartósan nettó 150 ezerrel inkább hazaköltöznék vidékre. Ennyiből az ember élete végéig nem tud itt elvegetálni.

Huszonévesen megvan a maga szépsége másokkal együtt élni 50-60-70 ezret lakhatásra költeni és számolgatni hó végén mire maradt még. 40 évesen ez annyira már nem motivál a jobbra, sokkal inkább érvágásra késztetne.

2018. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ez Budapesten átlag alatti fizetés. Ha ketten vagytok és ennyit kerestek, ki lehet jönni.

De mivel egyszemélyben nem fogod sajnos megborítani a makrogazdaságot és visszaállítani az 5 évvel ezelőtti albérletárakat, muszáj alkalmazkodni. Szoba bőven van 40-50 ezerért, csak random kerestem az alberlet.hu-n. Rezsivel így is gondolom 60-70, plusz bérlet, de marad kajára stb.

2018. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

150 ezerből sporolni lakás önerőre?

Talán ha 10 vagy 20 ezret félre tudok rakni, ha egyáltalán félre tudok. Havonta!

Ez évente kb 150 ezer forint. kb. 7-8 millio az önerő.

40-50 év alatt meg is van. Hurrá!


Feltételezve persze hogy a következő 50 évben stagnálnak az árak, nem lesz váratlan kiadásom, és nem leszek bűncselekmény áldozata sem.

2018. febr. 16. 11:33
 9/20 A kérdező kommentje:
Bőven átlagos fizetés a 160 pesten, ne a statisztikát nézd! Sok gazdag külföldi kapott magyar állampolgárságot, akiknek persze a fizetése beleszámít az átlagba.
2018. febr. 16. 11:35
 10/20 A kérdező kommentje:
7-es. Azt mondod hogy ketten, ahol mindkettőtök jól keres, akkor lehet valahogy boldogulni. Ez túl nagy örömre nem ad okot szerintem.
2018. febr. 16. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!