Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Irreálisak az elvárásaim?

Irreálisak az elvárásaim?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdek az ELTE BTK germanisztika vagy anglisztika szakán ( a pontom mindenképp meg lesz, van nyelvvizsgám és 2 emeltem van eddig :) szóval elég biztosnak érzem )


Az lenne a kérdésem, hogy albérletet keresek. Igazából még csak nézelődöm, de azt vettem észre, hogy külön szobát nehéz találni.. mármint olyanért amit a diákhitel tudna biztosítani. (gondolok itt mondjuk havi 50.000 lakbérre maximum, plusz ugye rezsi, közös költség ilyenek még úgyis rájönnek) Nem igazán láttam, talán Csepelen egy kettőt, de az meg nagyon messze van. Nem feltétlen akarok a BTK közvetlen környezetében..de így se nagyon.


Mindenképp saját szobára lenne szükségem.


Ez teljesen lehetetlen így szerintetek?

Inkább hagyjam és menjek a környező egyetemek valamelyikére ha oda betudnék járni?


Köszi előre is! 18/L



2018. febr. 20. 13:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Hááát, nem tudom. Nekem van egy 16 nm-es szobám a XI.-ben, 4-es metró végállomásánál. Azt adom ki 70 + rezsi fele, ami kb 45. Szerintem 50 körül azért lehet találni, ha nem is túl jót, csak egyre vigyázz. Tele vannak a hirdetési oldalak csaló hirdetésekkel. 35-40-ért hirdetnek jó szobát és ha felhívod, közvetítői díjat kérnek, pár ezer forintit, amit ha befizetsz, eltűnnek.


Szerintem ne ez befolyásolja a suli választást. Arra az egyetemre menj, amire eredetileg szeretnél, a lakhatás megoldódik. Nézz kicsit kijjebb. A tömegközlekedés elég jó, a bejárás nem hiszem, hogy gond lenne.

2018. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Most eléggé holtszezon van, nyáron valószínűleg nagyobb lesz a választék. Szerintem nem irreális 50-ért szobát találni.
2018. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

a tömegközlekedés igazából a társasági élet miatt lehet gond, mármint szeretnék bejárni a belvárosba sokat. Nem is feltétlen bulizni, csak szeretek sötétbe a városba járkálni és félek, hogy mondjuk éjfél - 1 óra után nehezebben jutnék vissza.. ez így van? :)

Nagyon nem vagyok pesti előre is bocsi

2018. febr. 20. 13:51
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm amúgy mindkettőtöknek! :)
2018. febr. 20. 13:52
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Budapesten belül és sokszor még agglomerációba is járnak éjszakai járatok, úgyhogy ez nem gáz. Én viszont fiatal csajként nem szívesen mászkálnék a pesti éjszakában egyedül állandóan, csak ha nagyon muszáj. De kinek a pap, kinek a paplan...

Lehet azért ennyiért találni már, de nyilván az sem véletlen, hogy legtöbben inkább a kolit választják, vagy egy szobában többen nyomulnak.

Csepel sem annyira rossz, ha nincs messze a lakás a hév állomástól.

2018. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

nem is egyedül mászkálnék, legtöbb esetben. Barátnőm is fent lakik, csak neki van már albija.


nem igazán szeretnék napi 40 perceket utazni az az igazság :( Nem is csak mert, hogy nagyon sok lyukas orara szamithatok, hanem a vonat vegett is..

2018. febr. 20. 14:11
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennyiért egyedül nem kapsz szobát, csak ha ingázol.
2018. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%
A 40 perc eljutási idő Budapesten nem számít feltétlenül soknak. Az előző munkahelyemre 1 óra volt a bejutás. Így kimondva durván hangzik, mert ennyi idő alatt Fehérvárra is el lehet jutni, de más érzete van, ha tömegközlekedsz. Nem tűnik fel, hogy ennyi idő telik el.
2018. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Budapesti viszonylatban pedig a 40-60 perc utazgatás abszolút általános és egyáltalán nem tűnik annyinak.

Az egyetemek környékén egyre kisebb az esély ilyen áron saját szobát találni, pont azért, mert mindenki ott szeretne lakni, de talán nyár elején szabadulnak fel helyek és ki lehet fogni.

2018. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kovpet ***** válasza:
83%

"nem igazán szeretnék napi 40 perceket utazni az az igazság"


Régebben budapestiként budapesti munkahelyre 2x másfél órát utaztam. Na, az azért sok volt, de a te 40 perced egyáltalán nem az. Van ismerősöm, aki 2x2 órát megy naponta. Ez ilyen, Bp nagy város.

2018. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!