Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben hibás bojler...

Albérletben hibás bojler miatt a magas villanyszámlát kinek kell rendezni?

Figyelt kérdés

Sok volt a villanyszámla, majd elromlott a lakásban az elektromos melegítő és pár konnektor. Szóltam a tulajdonosnak, hogy mi a helyzet és ő hívott egy villanyszerelőt. A villanyszerelő azt mondta, hogy valószínű, az elektromos melegítő miatt volt ilyen magas a számla, és most már jó lesz. Eltelt egy hónap de a fogyasztás nem változott. Megnéztem mindent, és arra jutottam, hogy a bojler a hibás.

Mielőtt szólok a tulajdonosnak, szeretném tudni, hogy a hibás bojler miatti magas villanyszámlát kinek kell fizetnie?



2018. febr. 21. 18:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%

Ha tényleg a bojler a rossz, akkor te nem vagy hibás a nagy fogyasztásban.

Viszont a tulaj sem hibás, mert senki nem szólt neki, hogy rossz a bojler.

Mégis azt mondom - tulajdonoskánt - hogy ezt a tulajdonosnak kellene rendezni, ... amennyiben tényleg rossz a bojler és nem te fogyasztasz sokat.

Ebből lesz még vita és mindenkinek igaza lesz.

2018. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valászt.

Ha csak kellene, akkor sok esélyem gondolom nincs.

Körülbelül 6 kW-ot fogyaszt egy óra alatt.

2018. febr. 21. 18:43
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
mekkora bojlerről beszélünk? mennyi a lakás havi fogyasztása?
2018. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Tehát úgy kell érteni, hogy a napi fogyasztása 144kWóra?
2018. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Az ellenőrzést végző villanyszerelő valamilyen óvodás szintű ismeretekkel rendelkezett.
2018. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
80 literes, a napi átlagfogyasztás 57 nap alapján 14 kW. 4 hónapja lakunk itt lakótársammal. Ami áramot fogyaszt az a bojler, a mikró, és az elektromos tűzhely, de azt ellenőriztem, annak a fogyasztása 1-2 kWh.
2018. febr. 21. 19:03
 7/41 anonim ***** válasza:
24%

Itt valami nem stimmel kedves kérdező!

Egy bojler max fogyasztása 1500-2000Watt óránként.


A hőtartáshoz ennél lényegesen kevesebb kell.

6KW/h-át akkor sem fogyaszt, ha az hibás.

2018. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy valami nem stimmel. Nem vagyok villanyszerelő, nem tudom, hogy lehet-e így mérni ahogy csináltam. Ott álltam a villanyóraszekrénynél mikor csak a bojler ment és semmi más. Egy perc alatt ment egy tizedet, kb. öt perc alatt 5 tizedet. Ebből számoltam, hogy 10 perc alatt 1 kW, akkor egy óra alatt 6kW.
2018. febr. 21. 19:10
 9/41 A kérdező kommentje:
Emellett, mikor este megnézem a villanyóraállást, az reggelre mindig 5-8 kW-al több. És fürödni este szoktunk.
2018. febr. 21. 19:12
 10/41 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem a hűtőt és a számítógépet. Szóval ami áramot fogyaszt: Hűtő, számítógép, 4 energiatakarékos led égő, sütő, mikró, bojler. De a bojlernek a legnagyobb a fogyasztása.
2018. febr. 21. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!