Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezért megutálhatnak a lakótárs...

Ezért megutálhatnak a lakótársaim?

Figyelt kérdés

Mostanában inkább zárós vagyok a munkahelyemen, ami azt jelenti, hogy legjobb esetben 23:30-ra érek haza, de ez igazából 23:30 és reggel 6 között bármikor lehet, mert sokszor bent szoktunk maradni beszélgetni a többiekkel. Ilyenkor mindig igyekszem csöndben lenni, még lámpát se kapcsolok, és fürödni is csak reggel szoktam elmenni, egyedül a sminkemet szoktam lemosni és fogat mosok ilyenkor. Vagy ha épp nyitok, akkor 4:30-kor kelek, és 4:30-tól 6-ig készülődök. Ők (3-an vannak) mind napközben dolgoznak, ilyen tipikus nine to five munkájuk van, reggel még alszanak, este már alszanak.

Megutálhatnak ezért? Mert egyébként szerintem semmi gond nincs velem, takarítok, magam után mindig rendet rakok, és amennyire tudok, próbálok tekintettel lenni rájuk, és mindent halkan csinálni.



2018. márc. 12. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Javasolnék valamit: párbeszéd! :-)

Esetleg megkérdezhetnéd, zavarja-e őket valamilyen szinten a te eltérő életrended. Minek ezt túlbonyolítani???

2018. márc. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk találkozni. Soha nem futunk össze, még ha én otthon is vagyok, akkor meg ők nincsenek.
2018. márc. 12. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem akkor zavarna, ha az óvatosság ellenére is kikerülhetetlen, hogy felébredjek a másikra. Pl. a fürdő mellett van a falam és minden neszt hallok. Csapnyitás, zuhany függöny húzás, zuhanyfej letétel, stb.

Vagy ha üveges ajtóm lenne és a képembe világítana az előszobában égő lámpa.

Extrém esetekről nem beszélek, amikor a másik hajnalban kezd mosogatni és direkt jól odacsap mindent... (volt ilyen lakótársam).


Szóval én is azt mondanám, hogy beszélj velük mennyire zavarja őket.

2018. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Zuhanyozni reggel szoktam, és a lámpát se kapcsolom fel, a telómmal világítok.

Igazából nem tudok mit kezdeni ezzel, dolgozni megyek ilyenkor, nem szórakozni. Azt meg muszáj.

2018. márc. 12. 12:18
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ahogy írod így ez teljesen rendben van, jó lakótárs vagy. Kivétel ha sok minden mégis hallatszik és fel felébrednek rád. Éjszaka minden sokkal jobban hallható, amit nappal észre sem veszünk az éjjel tisztán hallatszik. Ez lehet egy csap folyatás, beszélgetés az utcán és bármi ami eszünkbe sem jut. Hagyjál nekik üzenetet hogy kiderüljön ha valami hangos ott.
2018. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs veled. Mert figyelsz ilyenekre. Nem éjjel szárítod a hajad, még villanyt sem kapcsolsz...


Mikor éjjel érsz haza, gondolom 7 előtt nem ébredsz fel. Te mennyire hallod olyankor őket? Mert gondolom ők olyankor készülődnek.



De szerintem ők is csak örülnek, hogy olyan a lakótársuk, akikkel nem is találkoznak, tehát nagyon panasz sem lehet rád.

2018. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondoljátok. Lehet, hogy az utazó, hostel-lakó énem/előéletem miatt figyelek ilyenekre. :D
2018. márc. 14. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet én éltem túl sokat koliban, de ha másokkal (pláne idegenekkel) élsz együtt, akkor nagyon erősen javallott a füldugó és a szemtakaró (fejedre húzod és nem zavar a fény).

Ezekkel sem lehet bármilyen körülmények között aludni, de arra jó amit írtak: ajtó ablakán beszűrődő fény nem fog zavarni, meg nem ébredsz fel a mosdó melletti szobában arra, hogy valaki megnyitja a csapot.

2018. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!