Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ha nagyon olcsó és...

Mit tegyek ha nagyon olcsó és jó albérletben lakom, ami fontos, de a tulajdonossal előnytelen a szerződésem sok szempontból?

Figyelt kérdés

Szegeden egy kétszobás felújított, bútorozott lakás nappalijában lakom, ahol az albérleti díj havi 22 500 ft, meg még egyszer ennyi kb a rezsi minden hónapban, ha ketten laknak a lakásban és felezik. Magyarul a havi lakhatás megvan 40-45 ezer forintból nekem. Ez az ár még a városon belül is rohadt jónak számít. Nem belváros, de közlekedési csomópont közelében, a trolik, buszok, villamosok nagyon közel járnak. Nem lepukkant, tényleg jó hely.


Ami rossz, hogy a tulaj sokszor nem törődik a felmerülő problémákkal, amikhez tulajként az ő jelenléte, beleegyezése vagy ügyintézése kellene és a szerződés pl most úgy volt megírva, hogy a lakótársam lelépett tartozással, aminek a nagy részét fedezte a kauciója, de kb 15 ezer forintot nem, amit most nekem kell kifizetnem. Legalább annyiba belement a tulaj, hogy az új lakótól több kauciót kér majd, ha jön valaki.


A tulaj nem hiszem hogy változni fog (max a kaucióban), más albérleteket pedig néztem, de ilyen olcsó és jó, jól kinéző helyet nem lehet találni.



2018. márc. 14. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj egy szerződésmódosítást, hogy egy másik, számodra vadidegen ember (lakótárs) adósságáért ne legyél felelős!

Személyre szabottan legyenek megírva a szerződések, ne a komplett lakásért feleljen minden ember, mert ez nem igazságos és jogszerűtlen!

Egyéb lehetőséged, - ha ebbe nem megy bele - hogy folyamatosan keresel másik lakást, időd van, biztos találsz!

2018. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Egyébként, ha az előzővel, aki lelépett együtt vettétek ki a lakást, akkor jogos a tulaj követelése feléd.

Viszont a következőt nem is ismered, akárki lehet, tehát legyen olyan a szerződés, amit leírtam.

2018. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsönek igaza van, ez egy járható út lenne részedröl, ha a tulaj belemegy.


De ha meg azt veszed, hogy eddig mennyit "nyertél" azon, hogy ilyen kedveezö feltételekkel élhetsz ott - mert minimum másfél-kétszeres lenne a "normál" ár -, akkor a 15 ezer Ft-ot már egy hónapban megspóroltad, a többi meg a te hasznod.


SOk helyen hallottam már, hoyg ilyen esetben van egy olyan -szerzödésen kívüli hallgatólagos - megállapodás, hogy a lakbér meg rezsi kevés, cserébe viszont a tulaj nem törödik a lakásban felmerülö problémákkal - és még így is megéri mindkét félnek.

2018. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az 1-2-nek (és a 3-nak) igaza van.

Változott a helyzet, most jött el a szerződésmódosítás ideje!

2018. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
33%
Annyit had tegyek hozzá, nézzük már meg tényleg ! mit írunk alá. Most komolyan olyat aláírni hogy te felelős vagy más okozta anyagi dolgokért? Örülj hogy megúsztad ennyivel!
2018. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont most bemehetsz a nappaliból a megürült szobába, ha akarod!:)
2018. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

A más helyett kifizetett tartozást polgári peres úton visszakövetelheted. Más kérdés,hogy a perköltség meg minden egyéb felmerülő költség drága lesz, amit előre le kell tenned és csak utólag kapsz vissza,ha van miből visszaszerezni.(Végrehajtás)

De ezt nem is részletezem,mert a leírtak alapján nem egy nagy tételről van szó. Ráadásul csak feszültség és hosszú várakozási idő van addig. Meg az adatait is tudnod kellene. Stb.

2018. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!