Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi havi költségekkel jár...

Mennyi havi költségekkel jár egy albérlet Budapesten?

Figyelt kérdés

Párommal most fontolgatjuk az albérletbe való költözést. Jelenleg én munkát keresek, neki pedig átlagnál jobb fizetése van szerencsére.


Egy másfél szobás, nem nagy lakást akarnánk majd bérelni 100 ért, mikor találok munkát. Ennek még milyen egyéb költségei vannak még az albérleti díjon kívül? Közös költség, víz, villany, szemétdíj, fűtés, internet, kaja? Valamint még kihagytam volna?


Havi 180 e forintbl ki lehet jönni? Vagy hogy van ez? Sosem voltam még albérletben.


2018. ápr. 5. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A rezsit nem befolyásolja, hogy saját-e a lakás vagy bérlemény.

Volt itt tegnap is egy kérdés lakásrezsiről, már sok válasz van.

És rezsi rovat is van, ott vannak a válaszaid.

2018. ápr. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy látom tényleg most költözöl el otthonról. :)

Budapesten az albérletárak 100.000Ft-tól indulnak, de az nagyon az alja. Ezek általában rossz helyen vannak, rossz állapotban. 120 körül viszont már jók vannak, de ki lehet fogni 100 körül is jókat, csak ritka és gyorsnak kell lenni. Én nagyon ajánlanám a XV. kerületet - Újpalotát - a Fő tér, Nyírpalota, Páskom, Zsókavár környékét. Relatíve az egyik legolcsóbb kerület, technikailag a város széle, gyakorlatilag meg 15 perc a Keleti (M4 metró) és 20-25 perc a Blaha (metró, 4-6os villamos, stb.). A 7-es buszcsalád és alfajai (7E, 8E, 108, 133, 233) szinte 2-3 percenként járnak a városba.

Szóval van egyszer egy albérlet. 100-120 ezer.

Közös költség általában 10-12 ezer forint. Ha ennél több, akkor kérdezz rá, hogy ebben mi van, mert sok főbérlő szeretné kifizettetni veled a panelprogram díját amit ha lehet, kerülj el, nem viszed magaddal a szigetelést, sem az új ablakokat.

Távhő van a legtöbb lakásban, ez igényektől, egyedi méréstől, szigeteléstől, ingatlan nagyságától függően 9-14 ezer havonta átlagban, főleg ha átalányt fizetsz. Ebben egyébként benne szokott lenni a meleg víz felfűtésének a díja is. Nálunk a villany az havi 5 ezer, de egész nap megy egy számítógép. A hűtő energiatakarékos és villanysütő van amit heti 1-2x használunk. Ez nagyon változó, hogy kinek mennyi. Hűtő csere előtt nekünk havi 8-9 ezer volt.

Szemét, csatorna, gáz (tűzhelyhez van), víz az nekünk díjbeszedős összesített számlán jön. Még életemben nem néztem át egyesével, csak letépem a csekket az aljáról és befizetem (tudom, buta, tudatlan fogyasztó vagyok, a qrva anyámat). Ez 2 havonta jön ki és 10 ezer körül van.

Ezen kívül egy alap Digi csomagunk van (96 TV csatorna amit nem nézünk + 50/30-as internet), ez havi 5500.

A kaja meg hát aztán egyéni igények szerint kinek mi...nekünk a heti bevásárlás két főre 15-20 ezer körül mozog. Ebben a heti kaja van + a háztartásba szükséges dolgok, tisztálkodószerek, stb. De ez lehet sokkal több vagy kevesebb is nektek.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert az élethez!

2018. ápr. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

20-50 ezer körül mozog a rezsi kb. átlagban egy ekkora lakásban, a kaja nálunk 70-100 ezer úgy, hogy nem igen nézzük meg az árakat.

Ha ehhez 100-120 ezres bérleti díjat számolunk, akkor már 200 körül járunk anélkül, hogy bármit is csináltatok volna, vettetek volna bérletet, elmentetek volna egy moziba.

Ha kicsit spórolósabbra fogjátok a kaját, akkor talán kijöttük 180-ból, de csak bérleti díj, rezsi, kaja tekintetében egy nagyon nagy TALÁN-nal. Szerintem normál étrend és élet mellett már szinte lehetetlen Budapesten ennyiből kijönni.

2018. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, összesítést :) Úgy érzem határozottan tanultam belőle.
2018. ápr. 5. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!