Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mikor szólnátok a főbérlőnek?

Ti mikor szólnátok a főbérlőnek?

Figyelt kérdés

5 éve lakunk a jelenlegi albérletünkben, újpesten. Elég jó viszonyt ápolunk a főbérlővel. Nem mondom, hogy barátok vagyunk, havi 1x találkozunk amikor jön a pénzért, de olyankor egy fél órát kedélyesen el szoktunk dumálgatni. Mi mindig időben fizetünk, számlák be vannak fizetve, nem lakjuk le a kecót sem. Cserébe ő is korrekt, mert ugyan anno 50ért vettük ki a lakást (53nm, 2 szoba, IV. ker), de most is csak 80at fizetünk érte, pedig ennél jóval többért kiadhatná. A viszonyunkat jellemzi, hogy sose számolja meg a pénzt amikor odaadom neki, engedte hogy kisállat legyen a lakásba és be is jelentkezhettünk lakni.

Lényeg a lényeg: Hamarosan saját lakást szeretnénk venni és nem tudom, hogy mikor szóljak neki? Nekem a jó érzésem azt diktálja, hogy szóljak neki még most, hogy a következő fél évben valószínűleg el fogunk költözni, hogy ne érje teljesen váratlanul. Azt ő sem fogja elhinni, ha pont 30 nappal költözés előtt szólok neki, hogy "ja amúgy költözünk saját lakásba", tudja ő is, hogy nem két nap amíg az ember lakásokat nézeget, ergo hülyének nézve érezheti magát és szerintem ez egyrészt nem korrekt, másrészt ha érzi, hogy mi is így álltunk hozzá, akkor esetleg ő is kevésbé lesz korrekt amikor arra kerül a sor, hogy a foglalót visszaadja-e (vagy lelakjuk, vagy a fennmaradó számlákat kifizeti, vagy akármi). A másik opció, hogy csak akkor fogok szólni, amikor már fixen megvan az új kecó, meg van határozva az adásvételiben a birtokbavételi időpont, mert ki tudja, hogy mit hoz ki belőle, ha most szólok és elfogja a para, hogy lehet, hogy 1-2 hónapra albérlő nélkül marad, ami neki ugye kieső pénz.

Nyilván ehhez ismernetek kéne a főbérlőnket, de érdekelne ettől függetlenül, hogy Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet.



2018. ápr. 5. 02:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj, hozzáfűzném az egyértelműség kedvéért, hogy a 30 napot azért írtam, mert annyi a felmondási idő, nyilván azért szólnék neki 30 nappal a költözés előtt a második variáció szerint. Ezt tisztázni szerettem volna, hogy a második opcióban is jogilag korrekt mód járnék el, csak erkölcsileg nem annyira.
2018. ápr. 5. 02:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor már jobban körvonalazódik a dolog, nem csak terv, hanem elérhető távolságba kerül. Lehet, hogy egy olyan lakásba szeretsz bele, ahol a tulajdonos 120 napos bérbeadási határidőhöz ragaszkodik, mert még nincs meg neki az új lakása, és még hitelt is arra az önerőre fog tudni felvenni, amit Te fizetsz ki neki. Bármi lehet.
2018. ápr. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jav. 120 napos birtokba adási időhöz.
2018. ápr. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell még szólnotok. A saját lakás keresés hosszú idő. Mégis, mit tud kezdeni ezzel az információval? Új bérlőnek nem tudja megmutatni a lakást, mert nem tudja megmondani, hogy 2 hónap, fél év vagy 8 hónap múlva tud költözni. Ha korrekt akarsz lenni, akkor nem 1, hanem 2 hónappal előtte szólsz.

Egy bérbeadó

2018. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha túl korán szólsz, és talál magának új bérlőt, akkor még ti kerülhettek az utcára 30 nap múlva, pedig még nincs is meg a saját lakás. Lehet, hogy rendes, de nem a saját pénze ellensége, az biztos.
2018. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi akkor szóltunk, amikor aláírtuk a szerződést. Ez augusztusban történt, a szerződés szerint november volt a birtokba adás és mi tudtuk, hogy december végén szeretnénk költözni. Tehát amikor már a papír a kezemben volt, akkor szóltunk, hogy december végén visszaadnánk a kulcsokat.

A viszonyunk ugyanolyan volt, mint a tiétek. Évekig áron alul béreltük a lakást, gyakorlatilag sosem láttuk, csak ha vittem neki a pénzt, mindenre rábólintott. Évente egyszer feljött valamilyen okból, mondtuk neki, hogy nézzen körbe nyugodtan, de nem akart, bízott bennünk, illetve gondolom a konyha és a bejárati ajtó közötti szakaszon is látta, hogy rendben tartjuk, vigyázunk rá. Sajnálta, hogy elmegyünk, de ugyanakkor gratulált a saját lakáshoz. Korrekt volt, nem rakott ki minket előbb. :)

Mindig rizikós felmondási előtt ennyivel szólni, de szerintem így korrekt. Ha kirakott volna hamarabb, az én lelkiismeretem akkor is tiszta, mert segítő szándékkal mondtam el hamarabb. Valahogy pedig mindig lesz... akkor is megoldottuk volna a megoldhatatlannak tűnőt.

2018. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a jóérzés azt diktálná, hogy azonnal szóljak neki.
2018. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DrNest ***** válasza:

Csak akkor szólnék ha már 100%, hogy költözök. Előtte azért nem, mert ha nem jön be a terved, akkor rosszul fog esni ha már talált valakit a helyedre.

Egy hónap bőven elég egy lakás kiadására. Ha mégsem akkor az árral lesz a probléma.

2018. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!