Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ilyen lenne a szolgálati...

Ha ilyen lenne a szolgálati lakás, elfogadnátok? ( Pest megye)

Figyelt kérdés
A ház, ahol lakunk, hamarosan eladásra kerül, de nem a mi tulajdonunk, így nem lesz belőle részünk, sajátot nem tudunk venni. Albérlet lenne, 90-150.000ft/ hó, vagy lenne szolgálati, egy mar aktívan nem üzemelő vasútállomás épületében. Két szobás, komfortos, a környék jó, sok üzlet, iskola stb. van a közelben. Gyerekkel költöznénk. Kedvező a bérleti díja, a vasút sem a közvetlen közelében van, egy parkos rész választja el. Vonat óránként egy jár. Belsejét még csak képeken láttuk, elfogadható, kívül felújításra szoruló, hagyományos állomásépület. Engem zavar, hogy a vasútállomás épületében van, viszont olcsóbb, mint egy albérlet. Ti melyiket választanátok gyerekkel?

2018. ápr. 17. 18:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Mivel átmeneti állapotnak érezném, ezért baromira nem érdekelne hogy néz ki kívülről. Belülről legyen élhető, legyen olcsó, hogy minél többet félre tudjunk tenni sajátra és nagyjából ennyi. Mivel kedvező az ára és azt mondod elfogadható, így elfogadnám, nem kérdés. Nem mindegy, hogy 120 ezret kell fizetni egy albira, vagy a felét sem.
2018. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen elfogadnám, azért mert "Két szobás, komfortos, a környék jó, sok üzlet, iskola stb. van a közelben."

Az indoklás többi részét meg leírta az 1-es válaszoló.

2018. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét válaszolónak. 60nm, a bérleti díja 17.000ft, a fürdőben kád van, a konyhában csaptelep mosogatóval és egy tűzhely. A szobák üresek, de parkettásak. Vonat 30 perc alatt Budapesten van. Ez a vasútállomás legfelső szintje, alatta van egy szint lakás, legalul a váróterem, de nincs jegyeladás, csak automata. Engem rettenetesen zavar, hogy ez akkor is a vasutállomás épülete, itthon dolgozom , akkor ezentúl oda kellene jönniük az ügyfeleknek, nem tudom, hogy nez ki, hogy az állomáson lakunk, de legalább könnyen megközelíhető... Elvileg nem kell a várótermen áthaladni, állítólag van külön bejárata a lakásokhoz.
2018. ápr. 17. 20:25
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ne csináld már, komolyan!

Mindenki fogja tudni, hogy nem te vetted meg a vasútállomást, hanem szolgálati lakás, gondolom a férjed után.

Mennyivel jobb, ha albérletben laksz és azt tudják?

Kábé 100ezer a differencia, ennyiért én egy nyilvános vécében is laknék.

Ja, azt majdnem elfelejtettem, hogy a nyugati országokban még divat is elhagyott vasút, vagy tűzoltóállomásokba költözni.

De nálunk is van ilyen:

[link]

2018. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem minden vasútállomásom vannak szolgálati lakások, ritka, ami akkora, hogy több emeleten is.

Most biztos, hogy kinevetsz, de gyerekként kifejezetten irigyeltük az egyik osztálytársunkat, hogy ott lakhat.

Annyira menő volt, hogy egy ilyen "komoly intézményben" van a lakásuk és mindig történik valami. Eszedbe ne jusson visszautasítani! Azt a havi 100-120-at meg, amibe az albi kerülne, rakd félre és egykettőre megvigasztalódsz, ahogy havonta ennyivel is közelebb kerültök a saját lakáshoz!

2018. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Ez, amit a harmadik hozzászóló írt, tényleg szép. A szóban forgó épület, ahová mehetnenk, műemlék, kb.1920-ban épület, kívül egyik oldalon utca, előtre földút és parkoló másik oldala a vasút, a sínek és a ház között parkos pados résszel. Meg lehet nézni, akkor lehet adok neki esélyt. Szerencsére játszótér van a közelben, de Budapesten is hamar bent lehet lenni. Nagyszülők autóval 20, tömeggel 40-50 perc. Akiket eddig kérdeztem, szerintük kisgyerekkel ez nem megfelelő lakás, milyen már állomáson lakni. De mint megtudtam, sok állomáson laknak vasúti dolgozók, családdal, amúgy meg kell pályázni, és a család plusz pont.
2018. ápr. 17. 20:56
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem költöztök be, én azonnal megveszem!:)

Minden álmom egy olyan lakás (és nem ház! vidéken, ennyire közel Pesthez) ami közel van a vasúthoz és a közelében minden van. Csak sajnos ilyet nem igazán találni.:(

2018. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszodra, csak azt mondanám, hogy ne törődj vele, hogy 1-2 ember mit mond! Segítenek majd kifizetni az esetleg 120-130.000Ft. különbözetet? Szerintem nem, csak a szájuk jár és még csak igazuk sincs!

Innentől kezdve én a helyedben azon kezdenék aggódni, hogy nehogy más kapja meg!

2018. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Igen, pályázni kell és utána kiderül ki kapja. Most ez az egy van, mi Budán lakunk jelenleg ez Pest megyében van, relatív távol, de a jelenlegi lakhelyünktől autóval kb 20 perc, autópályán. Igazából még szülökkel költözhetnénk, ők még most fognak építkezni, szintén Pest megyében. Alapvetően jó a viszonyunk, de az itthoni munkavégzéssel és a gyermek iskoláztatása kapcsán nem értünk egyet, így ez továbbra is probléma maradna. Próbálok képet mutatni az állomasról. Ez a vasút felől. [link]
2018. ápr. 17. 22:16
 10/42 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 17. 22:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!