Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet-szobatars.hu közvetít...

Albérlet-szobatars.hu közvetítőről véleményeket szeretnék kérni. Van, akinek van róla tapasztalata?

Figyelt kérdés
Rövid távra keresek kis szobát.
2018. ápr. 17. 18:52
 1/2 anonim válasza:

Nekem gyanús volt, de a poén kedvéért felhívtam őket. Azt mondták 40 ezerért rezsivel bérleti díjjal körúton "adnak ki több szobát is". A piaci ár úgy kb 80 ezer ft egy körút menti szobáért. Azért egy kétszeres szorzó kicsit gyanús. Mikor illedelmesen megkérdeztem, hogy ki az aki ennyiért árul szobát, azt mondták, hogy ehhez a tulajdonost kell megkérdezni. Egyszerre zavarba jött, ahogy meghallotta, hogy gyanakvó vagyok, és onnantól nagyon hamar el is köszönt. Azért egy tisztességes cég tud válaszolni egy ilyen kérdésre, mert ha becsületes üzletet csinálnak, akkor úgyis higgadtan válaszolnának rá, hiszen a gyanakvó vevő is potenciális vevő, nyilván egy csaló esetében a gyanakvó ember nem fog pénzt hozni, mert nem megy bele egy ilyen trükkbe. Természetesen bárminemű részletet csak személyesen adnak meg, és feltétel ,hogy 8900 Ft-ot befizess előtte.

Valószínűleg a befizetés után elküldenek valami kamucímekre, és búcsút mondhatsz a pénzednek. Induljatok ki abból hogy hány olyan becsületes céget ismertek, aki a lakás/szoba bemutatása előtt kéri el a pénzt? Miért nem mutatják meg, és adom oda ott a helyszínen a közvetítés díját? Nyilvánvalóan átverés az egész. Remélem senki sem dől be nekik.

2019. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már régi volt a kérdés, de úgy működött, hogy leszurkoltam 10 ezret, aminek fejében kaptam egy listát a kiadó szobákról. Amik a honlapon voltak hirdetve, azokból egy sem volt valós...Aztán telefonálgattam, de nekem csak 3 hétre kellett a szoba, ráadásul egy cicával.

A sokadik telefon és könyörgés után végre sikerült egy bérbeadóval megegyeznem, 40 ezer lett volna, de a macsek miatt 50-et kért a tulaj.

Szóval, elég necces, de nagy nehezen mégis összejött.

2019. febr. 5. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!