Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mégís hogy valósítható meg a...

Mégís hogy valósítható meg a Budapestre költözés? (több lent)

Figyelt kérdés

ziasztok. Budapestre szeretnék költözni és ilyen fb-s csoportokba nézegettem az albérleteket. Egyébként vannak elég pofásak is (első ránézésre). Na de a feketeleves: az árak!


El nem tudom képzelni az albérlet tulajdonosok hogy gondolják hogy az embernek van "felesleges" 500 ezer forintja? Főleg egy fiatal felnőtt huszonévesnek.

Tegyük fel 150.000Ft a bérleti díj, 20.000Ft a közös ktg.+ 5.000Ft rezsi  (az egyszerűbb számolás kedvéért). Ugye a megszokott sztenderd: 1. hónapban 1. havi bérleti díj + közös ktg. + rezsi + 2 havi kaució. Ami azt jelenti hogy ebben az esetben az 1. hónapban 150.000 + 20.000 + 5.000 + (2×150.000) Ft-t, azaz 475.000Ft-ot kell kiperkálni az albérlet tulajdonosnak. Azaz közel fél millió Ft-ot!!!


Na most kinek van annyi spórolt pénze hogy ennyit kifizessen? És akkor ott van hogy még abban a hónapban kajára is kell költenie, meg ruhákra, szórakozásra stb.


Ugye azt szokták tanácsolni, hogy többen (2-en, 3-an vagy többen) kell kivenni albérletet. De az még mindig 250.000Ft+kaja+ruházkodás+szórakozás+egyebek/Fő. Az én meg mindig sokallom.


És márpedig ennel olcsóbb bérleti díjas alvérletek olyanok is. Sajnos.


Ti mit gondoltok erről? Hogy kivitelezhető egy fiatal felnőttnek aki dolgozik (és keres kb. 170-180.000 Ft-t havonta)?

Mik a tapasztalataitok? Mit javasoltok?


Úgyhogy egyelőre tanácstalan vagyok.


Ui.: egyúttal keresek olyan albérletet ahova lehetne menni betársulni, illetve tudtok olcsó de jó albérletet akkor is írjatok akár privit. :)


Előre is köszönöm a válaszaitokat. :)



2018. ápr. 29. 05:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Ne vegyél olyat, amire nincsen pénzed, ilyen egyszerű.

Mért nem londoni vagy tokiói bérleti díjakat számolsz, vagy tengerre néző all inclusive szállodákat 5 csillaggal és azon háborogsz, hogy nem futja rá, és hogy mit képzelnek, hogy ennnyit kérnek? Azért ennyit kérnek, mert max. 2 óra alatt találnak rá bérlőt. Ha nem találnának, nem ennyit kérnének.

2018. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi keresettel ne költözz fel ilyen egyszerű. Nem is érdemes.
2018. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem háborgok! Csupan nem értem. De amúgy meg megoldást szeretnék találni hogy hogy tudnék Budapestre költözni adott körülmények között. Abban hogy miért ilyen magasak az árak csak véleményt kértem (nem kioktatást ;) ). A lényeg a kiírásban hogy milyen megoldást tudnátok arra hogy felköltözhessek. Nektek hogy sikerült? Stb.

De azért #1-es köszi a választ. :P

2018. ápr. 29. 07:44
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Ezek szerint akik fennt laknak Budapesten mind 200.000+/ho keresnek? Mert csak ugy kivitelezheto?

Amugy a megoldást úgy kellene találni hogy vannak fix körülmények amin nem lehet változtatni. Ezek pl. magas albérletárak, a fizetésem. ;) Úgyhogy ezen körülmények figyelembe vételével príbáljatok meg megoldáson gondolkozni. Mert valóban sajnos ezeken nem lehet változtatni. Az albérlet árak nem fognak változni, valamint jelen pillanatban - sajnos - a fizetés sem lesz 200.000+/ho (remelhetoleg csak egyelore).

Remélem igy kicsit tisztabb #1-es es #2-es a helyzet. Köszi. :)

2018. ápr. 29. 07:49
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Amiket ennyiért néztél, azok komolyabb lakások, azokat ennyiért lehet kiadni.

A kauciót elöre össze szokás spórolni, akkor csak a normál lakbér+egyéb az, amit ki kell fizetni.


HA te egyedül akarsz BP-re költözni, akkor ne lakást keress, hanem társbérletet, azaz egy szobát masokkal közösen használt lakásban. Ennek a bérlete jóval kevesebb. Ott élve össze tudsz szedni késöbb egy külön lakásra valót is, ha normális munkád és kereseted van.

2018. ápr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Megoldás, hogy összespórolsz induló tőkét otthon lakva, vagy keresel jobban fizető állást. És 170-180-as fizetésből csak egy szobára futja Budapesten. Aki teljes lakást vesz ki az 300 fölött keres, és ilyenből is van bőven, úgyhogy egyből kiveszik ennyiért is, ezért adják ennyiért.
2018. ápr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

3: Hát 2 fő dolog van. Az egyik, hogy végiggondolni, egyáltalán szükséges-e felköltözni, vagy amiért oda kell jutnod, máshogy is megoldható. Meg egyáltalán oda kell-e jutnod, a városnak melyik részére kell jutnod konkrétan és milyen gyakran.

A másik, hogy az az elszegényedés receptje, hogy a meglévő ingatlanodat is fenntartod, meg egy másikat egy a mostaninál drágább városban. Ezt felejtsd el. A meglévőt add ki, vagy add el.

2018. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

"#2 Ezek szerint akik fennt laknak Budapesten mind 200.000+/ho keresnek?"

Vagy saját lakásban laknak, vagy szobát bérelnek, vagy munkásszállón laknak vagy kollégiumban, vagy önkormányzati lakásban, vagy a munkahely/állam fizet neki lakást. Mindenkinek fizet havi 100 000 Ft lakhatást az állam, aki min. 100 km távolságban talál munkát a lakhelyétől.

2018. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Akkor költözz Budapestre, ha ezzel előrébb tudsz lépni vagy olyan szakmád van, amivel kifejezetten ott tudsz elhelyezkedni. 150 ezerért kulimunkát végezni nem éri meg. Én sem örülök az albérlet árak elszabadulásának, de az is tény, hogy minden országban a nagyvárosokban ez van. Jobban lehet keresni, minden szempontból több lehetőség van, az emberek nyilván mennek, akinek pedig lakása van, az szeretne ebből jövedelmet.


Egyébként szerintem nem keresel jó helyen. Mi pár hónappal ezelőtt 100+rezsiért vettünk ki egy fullra felújított és bútorozott garzont metróvonal mellett (15 perc a belváros), és a környéken voltak még ilyenek. Nem kell a körúton belül keresgélni, lehet a periférián is.

2018. ápr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyedül sehogy nem érdemes neki indulni. Ilyen fizetésért többed magaddal sem biztos, mert nem jók a kilátások saját lakásra, vagy külön albérletre.

Egyébként nekem nagy mázlim volt. 3 éve költöztem fel, munkahelyem már volt, 2 hónapig csöveztem ismerősöknél, albérletet kerestem. Egy rokonom is, úgyhogy gyorsan úgy döntöttünk, hogy együtt keresünk. Egy kollégám jelezte, hogy szeretné kiadni a lakását. Akkor a kétszobás hasonló kaliberű panelok már 70-80 ezerért mentek. Azt mondta a miénk 50+rezsiért, de így akkor legalább tudja, hogy jó kezekben van. Azért az érezhető, hogy a kb. 90 ezer forintot rezsivel nehezen gazdálkodtam volna ki az akkor nettó 150 ezres fizumból egyedül.

Amikor a rokonka úgy döntött elköltözik, akkor a párom bútorozott oda. Szép lassan nőni kezdett a fizetésem, egyre többet tudtunk félretenni és mostmár hitellel terhelt, de saját lakásban lakunk.

Nem egyszerű a történet, még úgysem volt az, hogy igazából szerencsésnek mondhatom magam.

Nagyon nagyon meg kell fontolni, hogy van-e értelme felköltözni, van-e előrelépési lehetőséged, stb. Nettó 180-190 ezerért nem éri meg, hiszen esetleg amennyivel többet keresel Budapesten az a lakhatásra el is megy.

Kell találni egy jó munkahelyet és bérelni kell egy szobát. Előtte pedig összegyűjteni 3-4 hónapra való vésztartalékot, ami futja a kaucióra és az első 1-2 "nyomott" hónap túlélésére.

2018. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!