Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megtehet-e ilyet egy többségi...

Megtehet-e ilyet egy többségi tulajdonos? Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Alapszitu, albérletben élünk, nagyon pici, néhány lakásos társasház. Emiatt közös képviselő nincs is, mert minek, ám van egy többségi tulajdonos, akinek több lakása van házon belül, ő itt a helyi kisisten kb.

Nos, elég kotnyeles eleve, mindenbe beleszól, még attól is engedélyt kell tőle kérni, hogy az udvarra meg a "saját" előterünkbe mit pakolok le (a lakásunkhoz tartozik egy kis előtér, ami tulajdonképpen a mienk, mert csak a mi lakásunk nyílik innen, csak éppen nincs lezárva ráccsal/ajtóval - ezen kívül van egy nagyobb előtér, ahonnan a miénken kívül még egy ilyen pluszelőtér, másik lakás nyílik).

Na de ez a kisebbik gond. Fontoskodó, előírta, hogy el ne felejtsük takarítani az előteret, mikor kell kivinni a kukát, stb... amit ugye az ember magától is tud meg csinál.


És most jön a kérdés része:

Felhívta a főbérlőnket, hogy most azonnal b*sszon ki minket, mert neki elege van belőlünk, nem csinálunk semmit és még a kertet se kapáljuk (amit ő kért meg tavaly, hogy a mi lakásunkhoz tartozó részt is szeretné használni kisveteményesnek, lehetne-e; mi rábólintottunk, mert úgyis sokat dolgozunk).

Konkrétan közölte - ezt is a főbérlőnk hízelgésére, hogy azért nem úgy megy ez, hogy rögtön repülünk -, hogyha egy hónap alatt nem alakul a kedve szerint a dolog, akkor ki kell minket innen tenni, és tudja, hogy ő ezt nem mondhatja meg jog szerint, de ha nem így lesz, ő el fogja érni mindenképpen máshogy, hogy mégis ki legyünk rakva.

A vicc ebben az, hogy az előteret konkrétan csak mi takarítjuk, a szomszéd egyáltalán nem, a kukát háromból kétszer mi visszük ki. Annyi, hogy mi sokszor késő estig dolgozunk, így nem délután ötkor, hanem este 10-11kor, de mivel akkor még rendszerint kapun belül van, ebből látszik, hogy a másik két illetékes szomszéd mennyire foglalkozik vele...

Az egyetlen, amit fel lehet róni nekünk, hogy a két kósza idefújt levelet nem söpörjük fel azonnal a közös lépcsőről a kapunál, ami nehéz is lenne, tekintve, hogy mi dolgozunk, szemben a nyugdíjas kisistennel.


Nos, mi még beleállnánk, úgyse nagyon tudja megkeseríteni az életünket, voltak rosszabb szomszédaink a szülői háznál mindkettőnknek. De a főbérlőnk mimózalelkű, ezt a fajta "lelki terrort" nem bírja, ha marad a balhé, tutira kitesz minket.


Mi ragaszkodnánk ehhez a lakáshoz, nyilván nem minden áron, de jó környéken van, jó áron, nemrég hosszabbítottunk szerződést, szóval emiatt hűségidős szolgáltatásaink is vannak, hiszen miért ne vállaltuk volna ugye, emellett anyagilag sem állunk úgy, hogy szabadon ugrálhassunk.

Csak hát nem tudom, van-e megoldás egy ilyen helyzetre. Mivel folyamatos munkarendben dolgozunk, ezért azt nyilván nem tudjuk vállalni, hogy napi szinten nyaljuk tisztára a közös tereket, nem is csak a mi dolgunk.

Ti mit tennétek? Tényleg engedni kell egy ilyen idiótának, engedni, hogy ő győzzön?


(Plusz poén, hogy nekünk nem mondja ezeket, szemtől szemben jópofizik, csak a hátunk mögött fúr.)



#albérlet #közös képviselő #munkamegosztás #többségi tulajdonos #közös helyiségek
2018. ápr. 30. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződésetek van, jól értem? Nem dobhat ki, ha a szerződés feltételeinek eleget tesztek.
2018. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Hány lakás van? 6 lakástól kötelező társasházzá alakulni.
2018. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Mit jelent az, hogy többségi tulajdonos? A tulajdoni hányad több mint fele az övé? Ha igen, akkor gyakorlatilag mindenben döntésképes egyedül, de kérdem én: Van-e társasházi alapító okirat, illetve működési szabályzat? Ha van, akkor ez mit mond? Ha nincs, akkor kit érdekel a véleménye?

Mire hivatkozik, miért akar elküldeni titeket? Mert nem kapáljátok fel azt a veteményest, amit ő akart?

Mert nem takarítotok mindennap?

Javasolni kell a tulajdonosnak, hogy hívjatok össze egy "lakógyűlést" és beszéljék meg kinek mikor mi a feladata. Ki mikor takarít, mit tart rendben, stb.

Én biztosan nem kapálgatnám meló után más kertjét.

Mióta laktok a lakásban? Bármilyen más probléma volt veletek?

Bizonyára ismeri a tulajdonos ezt a szomszédot. Ha leültök vele beszélgetni és elmondjátok, hogy kotnyeleskedik, mindenbe beleköt, akkor jó eséllyel ő is megfogja érteni, hogy nem veletek van a baj, a következő lakóját ugyanúgy ki fogja utálni. Próbáljatok meg inkább közös nevezőt találni. Ti eltűritek a kritikát, ő viszont elmondja, hogy normális, megbízható, jól fizető bérlők vagytok és nem rak ki titeket. Innentől kezdve ketten vagytok egy ellen. Szerintem ez lenne a normális.

2018. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

4+2 lakásos, kicsit bonyolult a felépítése (egy telek, több ingatlan). Tulajdonképpen négy.

A többségi tulajdonos azt jelenti, hogy övé a legnagyobb lakás (cc. 130 nm, egy teljes szintet elfoglal), illetve emellett egy pici 30 nm körüli - ez a mi szomszédunk, amit említettem a kérdésben, két lakás van a mi szintünkön. Ezt ő is albérletbe adja ki. Szóval négyből két lakás, ha darabszámot nézünk, alapterületben is több mint a fele.

Régen ő volt egyébként a közös képviselő, aztán (még mielőtt mi beköltöztünk volna) meg lett beszélve, hogy négy lakáshoz felesleges, tehát már konkrétan nincs ilyen. Ő továbbra is így tekint magára, és bálványozza magát, hogy milyen jó fej, mert ingyen látja el a közös képviselői feladatokat. (Ami lényegében azt jelenti, hogy pattog-fontoskodik feleslegesen. Az egyetlen lényegi dolga az, hogy van egy fővízmérő a házban a lakások sajátján kívül, és ez az ő nevén van.)


Személy szerint abban nem vagyok biztos, hogy a közös használatú helyiségeket valóban beszabályozhatja-e? Mert maga a ház, mint olyan, nem az övé, de ennek kapcsán nem találtam jogszabályt eddig. Szóval, hogy mint többségi tulajdonos, kisajátíthatja-e a közös részeket? Mert anno tudom, hogy az emlegetett saját előterünket meg akarta venni a főbérlőnk a lakással együtt, és nem adta el neki.


Arra hivatkozik, hogy a magatartásunk nem felel meg a lakóközösségnek. Merthogy ez pici ház, kevés lakással, itt nem lehet "ilyet". Hogy milyet, fogalmam sincs igazából - tényleg csak azt szajkózza, amit írtam, hogy mi nem söprünk kukázunk stb, nyilvánvalóan nem igaz dolgokat. Vendégek nem járnak hozzánk, nem vagyunk zajosak, az udvart már nem is használjuk, mert kisajátította, és amúgy is nagyon cukik vagyunk, tavaly még arra is engedélyt kértem, hogy a ruhaszárítót kitegyem a napsütésbe, sőt, arról is szóltunk neki, ha vendégeink voltak (másfél év alatt összesen kétszer!), ne lepődjön meg, hogy idegenek vannak, pedig aztán ahhoz piszkosul semmi köze... Szóval azért eddig is a kedvére tettünk, elfogadva, hogy rigolyás fontoskodó vénember. De azért ez már több a soknál, azt nem fogom hagyni, hogy lábtörlőnek használjon.


A tulajdonos tudja, hogy ilyen, hiszen erről az egészről ő szólt nekem. Őt hívogatja, hogy mi milyenek vagyunk, nekünk egy szót sem szól, hogy gond lenne. És a tulaj tudja, hogy ezek nem igazak, a hapek konkrétan szerinte is elmebeteg, de ő ebbe nem fog beleállni, ezt megmondta.

Persze majd még leülünk vele beszélni mindenképpen, de félek, hogy őrá nem lehet így építeni. Pedig az lenne a legegyszerűbb, ha megmondaná neki, hogy lesz szíves minket hívogatni, ha gondja van, mert mi lakunk itt, és letiltaná a fenébe.

2018. máj. 1. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Nos, ha ilyen mimózalelkű a főbérlő, akkor ti is legyetek határozottak vele. Megmondjátok, hogy nektek érvényes szerződésetek van és nem vagytok hajlandóak sehová sem költözni, csak mert egy bolond szomszéd megpróbál kifúrni benneteket. A bolond szomszéddal meg el kell beszélgetni. Mondjátok el neki szemtől szembe, azt, amit itt leírtál és szólítsd fel, hogy azonnal fejezze be a főbérlőd hívogatását, mert ha még egyszer fúr titeket a hátatok mögött, annak nagyon rossz vége lesz (és egy kicsit ropogtasd meg közben az öklödet).
2018. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt ugye az alapprobléma az, hogy Ti kényelmesek vagytok.


Fizettek egy lakásért, ahol rosszak a körülmények, és ahol a tulajdonos, aki boldogan elteszi a pénzetek nem óhajt egyetlen lépést sem tenni az érdeketekben.De tűritek, mert jajjdejókörnyéken van, meg milyenóccsó.


A megoldás: szépen elköltöztök, a hűségidős szolgáltatások felmondása ma már nem olyan nagy összeg, a kauciót tanulópénzként elveszítitek, máskor jobban körülnéztek.


UTÁNA majd a kedves tulajdonos jobban meggondolja, hogy talán mégis lépéseket kellene tenni. Amíg kussban fizettek neki, nem fogja érdekelni.

2018. máj. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, nem is mondott nektek erről semmit az illető szomszéd. Kérdezzétek meg tőle, mi a helyzet, mert úgy érzitek, nem jogos ez a dolog.

Mi van, ha nem is igaz, hogy ő ezt mondta rátok??

2018. máj. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 Nem kényelmesek vagyunk, hanem szűkös keretek között mozgunk. Neked lehet, hogy "nem olyan nagy összeg" elbukni 30-40 ezret kötbérre, nekünk sajnos az. Hidd el, ha annyi lenne a nehézség az új albérletben, hogy hirdetést kell böngészni, szegény mi, akkor nem gondolkodnék.

Idióta szomszédok mindenhol vannak, ezzel alapvetően nem volt bajunk, ő az, aki ellenünk van, ezt fent leírtam.

Abban igazad van, hogy a tulajnak kéne megoldania ezt, nem nekünk. De a helyzet adott.


Utolsó: sajna igaz a dolog, nemcsak kavarás.

2018. máj. 7. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!