Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadó lakást le foglaltàk, de...

Kiadó lakást le foglaltàk, de csak 1 hónap mulva költöznének. Pofatlansag lenne bért kérnem?

Figyelt kérdés

Első alkalommal adom ki, szóval nen tudom mit illene és mit nem. Talaltam bérlőt, rengeteg jelentkező volt, de mivel ő foglalt előre, igy neki ígértem. Csak junius végen költöznének, viszont az màr 1 havi bér lenne, ha valaki költözik. Ilyen esetben mit lehet, es mit nem?


Kérjék csak garanciapenzt? Nem szeretnék egyből rosszúl indítani a bérlőmmel, movel hosszú tavrol van szó.


2018. máj. 1. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem pofátlanság elkérni attól a perctől,hogy lefoglalta,mert más már fizetne,ha hagytad volna azt beköltözni.Én kérném már ettől a naptól.Egy havi-.

Nehogy visszaéljenek és határozatlan tulajként kihasználjanak,visszaéljenek.

A gari pénz a kaució lenne?

Ha még ezt sem kérted el,akkor te nagyon naiv vagy.

Hány éves vagy,hogy még hiszel a mesékben?

2018. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Én azt gondolom, hogy nem illetlenség bért kérni, hiszen foglalja a lakást.
2018. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
21 vagyok, nem hiszek a mesékben, csak mèg próbálok jo indulatú lenni. :)))
2018. máj. 1. 09:13
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Én azt gondolom ezt már az elején jó lett volna tisztázni, amikor közölték, hogy csak júniusban költöznének. Rábólinthatsz és közölheted, hogy abban az esetben oké ez részedről, ha már addig is fizetik a bérleti díjat.

Ellenkező esetben valaki mást választasz, aki korábban költözik.

Ha rábólintottál így, akkor szerintem már nem illik visszamondani, hiszen ők másra számítottak.

2018. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén? Foglalás után(!) kicsit annak érezném. Nem nagyon, éppen csak egy kicsit. Én nem nagyon csípem a pár nappal később variáló tulajokat/bérlőket. Mert ha előre tudják, és ennek tudatában foglalják, akkor teljesen oké, de utólag ügyeskedni... hát, nem építi a bizalmat.


Kivéve, ha nagyon áron alul adod.

2018. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

NAÍV VAGY!

Ha gyenge vagy, akkor hamarosan a fejedre fognak sz.rni a bérlőid.

Fel kellene fogni végre, hogy ez KIZÁRÓLAG üzlet, és nem szociálisan alapú ingyen menhely.


Gyanítom, hogy közjegyzőnél sem jártatok?!

2018. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TappancsMancs ***** válasza:
57%

A 4es mondja helyesen.


A foglaló egy bérleti megállapodáshoz tartozik, megerősíti a megbeszélt bérélésről a szerződéskötést amit mindkét fél vállal. Tehát amit megbeszéltetek azt foglalóztátok. Nem mást.


Előbb kellett volna gondolkodni.


Kérdés mi van a foglalóról való papíron, azon egyértelműen szerepelnie kell, hogy az összeg foglaló adott bérleti szerződéshez mely x dátumtól kezdődik és x havi bérleti díjról szól x ingatlannál.


Ha nem is szerepel rajta a bérlés kezdeti időpontja akkor is illik a szavunkhoz tartani magunkat. Vagyis ha mi nem gondolkodtunk előre ezt betudjuk a saját hibánknak.

2018. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.

Meg nem voltunk kozjegyzonel, mivel csak szoban allapodtunk meg egyenlore. Csak megnéztek a lakást, es konkretan semmit sem beszeltunk meg. :)

2018. máj. 2. 09:12
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Nagyom nagy itt már a baj,ahaj.

Az 1-es vagyok és begazolódni lázszik,hogy hiszel a mesékben.

Beigazolódni látszik a feltételezésem.

Most itt látom a rengeteg jó és jobb válaszokat,de azt is,hogy egyik sem lett még 80%-os sem.

Ezt az oldalt ilyen kérdéseknél nézik az ellenfeleid is,albérlet keresők is.

Nekik Te lennél az ideális tulaj,főbérlő.

Majd jövünk,de addig is megnézünk még pár lakást,addig is tartsd fent nekünk.

Vége.

Most pontoznak az albérlet keresők.

2018. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Legközelebb majd okosabb leszek. :) 10-én fizetik a kauciót (ebben maradtunk el), majd meglátjuk, hogy kell-e csalódnom.


Nem olyan nagy ez a varos, és többen keresnek alberletet, mint amennyi van kiadó.


Köszönöm a valaszokat, ha érdekel a story, 10en jelentkezem! :))

2018. máj. 3. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!