Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kilakoltatási tilalom? "Jól...

Kilakoltatási tilalom? "Jól van ez így"?

Figyelt kérdés

Albérleteztetés merült fel bennem, mert eladni nem szeretném a jó helyen lévő lakásom, viszont elköltözünk. Legálisan szeretném kiadni a 48nm-es panellakásom, de érdekes dolgot hallottam: Télvíz idején függetlenül attól, hogy közjegyző általi szerződésem van nem lakoltatható ki az az elbérlő aki nem fizet? Ha ez így van, mi ilyenkor a teendő?

(Nem kilakoltatási vágy van bennem, de, ha a szerződésben foglaltak nem tesz eleget MIT LEHET csinálni?)



2018. máj. 9. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem hagyod felhalmozódni a hátralékot.

Ha mégis erre játszik, írásban felmondod a bérleti szerződést (mondjuk halaszthatatlan felújításra hivatkozva), majd a felmondási idő letelte után elviszed az összes nyílászárót mondván neked azzal kell kezdeni a felújítást.

Délután már nem lesz ott!

2018. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ne itt érdelödj, mer rengeteg hülyeséget meg nem helytálló infót kapsz, hanem kérdezz meg egy ügyvédet, aki kiismeri magát a témában.
2018. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Azonban, ha fel is mondok neki, még hónapokig ronthatja a levegőt? Vagy tudok olyan szerződést is kötni közjegyző által, amivel azonnal ill. néhány napon belül kilakoltatható?

(Ha még hónapokig ott lakhat simán csinálhat szándékosan több száz erzes rezsit).

2018. máj. 9. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

"Ne itt érdelödj, mer rengeteg hülyeséget meg nem helytálló infót kapsz, hanem kérdezz meg egy ügyvédet, aki kiismeri magát a témában."


Az ügyvédek is nettó hülyeséget mondanának a témában, saját tapasztalat, nekem volt már nem fizetős albérlő ügyem.

Amúgy nekem nem közjegyzős szerződésem volt, mehettem a bíróságra, de fél éve húzódott az ügy ezért valami kiskaput kellett találnom, mivel a magyar törvények természetesen a bűnözőt védik.

valahol olvastam hogy a szerkezeti felújítást végezhet a tulaj, hát én is ezt tettem, először leszereltem a bejárati ajtót. Ez nem vált be, utána 2 ablakot is kiszereltettem szerkezeti felújítás jogcímén.

Azóta pereltem az okozott károkért, megnyertem, de nem lehet behajtani...

2018. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes a mérőórákat előrefizetősre cseréltetni, amit csak lehet, így nem tudnak kifizetetlen rezsit felhalmozni. Kérj 2 havi kauciót, abból ne engedj, az nem alku tárgya. Ha már az elején alkudoznak, keress másik bérlőjelöltet. Az alkudozós bérlőjelöltekkel csak probléma lesz később is... Saját tapasztalat. Közjegyzős szerződés legyen kilakoltatasi záradékkal. A kilakoltatási moratórium ellenére is így a "legrövidebb" hivatalos úton kilakoltatni a bérlőt, ha arra kerülne sor. Azzal egyből lehet menni a végrehajtóhoz, nem kell bírósági végzés.Válogass bátran a bérlőjelöltek között, kérdezz, próbálj meg minden olyan információt beszerezni, ami alapján el tudod dönteni, hogy fenn tudják-e a lakásodat hosszabb távon tartani vagy sem (igen, beszélgess velük a munkájukról, végzettségükről, kérdezz rá a fizetésükre - itt fognak sokan lepontozni....) Ha bármi miatt rossz érzésed támad a beszélgetés során, hallgass a megérzésedre, keress másik bérlőjelöltet. Olyannak ad ki a lakást, akiről látod, hogy hosszú távon is jól együtt tudtok majd működni. A jó bérlőt becsüld meg: ha valóban megbízható és jó bérlőd lesz, nem érdemes évente emelni a bérleti díjat. 5-10000 ft-os emelésnél a jó bérlő többet ér... Sok sikert a lakaskiadáshoz!
2018. máj. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

85%-os, azt hiszem a Te szöveged tankönyvbe lehetne írni. Na jó, nem fétisizállak:)

Mit jelent az, hogy kilakoltatási záradék? Napokon belül kitehetem az albérlőt, időjárástól függetlenül? Ehhez hatósági intézkedés szügséges vagy már a fizikában is tanult F erő szükséges hozzá? Hírdetésbe le szabad írni, hogy kan ill nőstény cígányoknak nem kiadó? Mennyibe kerül egy közjegyzői dokumentum erről, 20-30eft?

2018. máj. 10. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nincs közjegyzői szerződés, de az elművel szereltettem fel előrefizetős órát és az én nevemen van. Én töltöm fel, így a kontroll a kezemben van.

Azt kell kifizetnie utoljára, ha bármennyivel csúszik nem lesz hűtő, internet, világítás, meleg víz, stb. Nagyon rég nem volt csúszás. De ha van, magától elmegy, ha nem tud életvitelszerűen ott élni.

Nem írhatod le a szerződésben, de azt, hogy magyarnak kiadó azt igen.

A barnábbaktól szoktam kérni munkáltatói igazolást, ajánlást a munkahelyéről és az előző bérbeadójától. Ez elég szokott lenni.

2018. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
PapÍron csak egy szobát adjál ki ! A többi helység közös használatú :) . Igy ha van akár ideiglenes lakcimkártyád az ingatlanra ,vagy másnak is :) még segithetsz is nekik összepakolni .
2018. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!