Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék vidékről Budapestre...

Szeretnék vidékről Budapestre költözni, de nem tudom mivel kezdjem. Előbb munka vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz Budapesten elhelyezkedni, lakást találni reális áron? Azt nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy előbb felköltözöm, aztán majd lesz valamikor munkám, de attól is félek, hogy ha találnék is munkát, akkor meg lehet a lakhatást nem tudnám megoldani, ha azonnal kezdeni kell. Elég bonyolult ez a helyzet. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném.


Végzettségem sajnos nincs. Jelenleg egyetemre járok, de nem szeretem, ezért szeretnék váltani, új életet kezdeni.



2018. máj. 13. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél pont Budapestre költözni? Amit írtál, sok más helyen is megvalósulhat!

Itt aránytalanul drága a lakhatás a fizetésekhez képest - még saját ingatlanban is.

2018. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként a munkáltatót nem érdekli a lakhatásod, de a lakástulajdonosokat érdekli a munkaszerződésed (fizetőképességed). Szóval előbb munkaszerződés.
2018. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban a főváros a cél. Jártam ott párszor és tetszett. DE, ha nem jönne be az ottani légkör, miután közelebbről megismerem a várost, akkor szívesen váltok is, ha úgy van. Csak kiindulásnak gondoltam, ha már ott feltalálom magam, akkor később könnyebb lesz.


A második válaszra reagálva pedig: ha megvan a munka, akkor albérletet mennyire nehéz találni? Vagy hogyan lehetne ezt a két dolgot összeegyeztetni?

2018. máj. 13. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a fő nehézség, hogy ha felraknak egy hirdetést a netre, azt 10 percen belül kiveszik, mert az első percben 20-an hívják már. Tehát ezért nehéz, mennyire vagy gyors, ez egy gyorsasági verseny.:) Főleg ha valami nagyon előnyös ár-érték arányban.

Szobát könnyebb találni, de azt se szokták 1 napnál tovább hirdetni az ismerőseim.:) A 2. nap már bent van az új lakó.:)

2018. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De százával vannak itt a tök azonos témájú topicok, tessék olvasgatni.
2018. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi épp most találtam meg az ezzel kapcsolatos kérdeseket, eddig rosszul kerestem :D, de köszönöm, hogy válaszoltál! :)
2018. máj. 13. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!