Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Visszajár-e a kaució?

Visszajár-e a kaució?

Figyelt kérdés
Amennyiben az albérleti szerződésemben foglalt határidők betartásával felmondom az albérletem, semmi kárt nem okoztam, minden megállapodásunkat betartottam, közüzemi számlákat határidőben fizettem, az általam adott 2 havi kaució visszajár-e?

2018. máj. 24. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen vagy lelakhatod.
2018. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen visszajár. Gyakorlatban talán sűrűbben fordul elő, hogy a bérlő lelakja. Bár gondolom a te esetedben 2 havi kaució van 30 nap felmondásra. A lényeg, hogy visszajár.
2018. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A főbérlőm szerint a kaució nem jár vissza, mert az arra volt biztosíték annak idején, hogy én biztosan elfoglalom a bérletet, és mondjuk 1 hónap után nem gondolom meg magam. Amennyire tudtam, utánanéztem a neten, én is úgy értelmezem, hogy vissza kell kapjam. De, ha a főbérlő nem adja vissza, az esetben mit tehetek? 200 ezer Ft sok pénz mindenkinek!

2018. máj. 24. 12:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Foglaló gyanánt kaució? Ez nem így megy. Ha mégis, utána bele kell számolnia kaucióként, ami visszajár. Mi van erről a szerződésben?
2018. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te kauciót fizettél,ő foglalóról beszél,de albérletnél nincs ilyen,át akar vágni.
2018. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg jogosan jár vissza,mert te mindent betartottál a szó és írásbeli dolgokban,akkor lelakod,vagy viszel a lakásból ennek fejében dolgokat.

Sajna azért vannak olyanok is,hogy a gerinces tulajt is meglopják.

Na ennek lesz itt utóhangja.

2018. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A szerződésember ez áll:


"A Bérlő 2 hónap bérleti díjat beköltözés előtt kaucióként kifizet a Bérbeadónak. A 2 havi kaució megfizetésének ideje jelen bérleti szerződés aláírásának napja. A bérleti szerződés megszűnésekor a 2 havi kaució összege Bérlő részére visszajár, illetve lelakhatja.


10. A felek a bérleti szerződést bármikor írásban felmondhatják. A felmondás a hónap utolsó napjára szólhat azzal, hogy a felmondási idő nem lehet kevesebb, mint 30 naptári nap."


Ez év június 30-ára mondtam fel írásban a szerződést, május hót előre kifizettem, főbérlő azt mondja, hogy már nem tudom lelakni a kauciót, tehát nem adja vissza.

2018. máj. 24. 12:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott van feketén-fehéren, hogy visszajár vagy lelakható. Akkor miről beszél a főbérlő?
2018. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az egész dolog a 12.000 Ft gázfelhasználásra vonatkozó állami jóváírással kezdődött. Ezt egy korábbi kérdésemben vetettem fel ezen az oldalon, és csak megerősítést kaptam mindenkitől, hogy az nekem járt volna. Ezen kicsit összeszólalkoztunk főbérlővel, majd ezek után döntöttem úgy, hogy elhagyom ezt a bérletet. Már találtam is másikat, ott már megállapodtam, mert innen mindenképpen szeretnék elmenni. Az, hogy kihasználják az ember ilyen értelmű kitettségét, ezt nehezen viseljük. Főbérlő azt mondja, lakjam le a 200 ezer Ft-ot, de időben már nem tudom megtenni, és nem is szeretnék itt tovább maradni, mint ameddig muszáj. Most hagyjam veszni a pénzemet, vagy mit tehetek? Nő létemre még megfenyegetni sem igazán merem, vagy tudom.
2018. máj. 24. 13:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés egyértelmű, vissza kell adja. Fordulhatsz ügyvédhez. Sok sikert, majd írd meg sikerült-e!
2018. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!