Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az nagy gond, ha elfelejtette...

Az nagy gond, ha elfelejtette aláírni?

Figyelt kérdés
Nem rég a párommal kinéztünk egy albérletet, majd annak megtekintése után a tulajjal hosszú beszélgetés után rábólintottunk. Kaptunk tőle egy bérleti szerződést, amit elvittünk közjegyzőhöz, majd a közjegyző adott egy közjegyzői okiratot, aminek az utolsó oldalán szükséges az én, párom, illetve közjegyző aláírása, amit elfelejtett aláírni, vagy lehet nem is fontos. A lap legalján viszont aláírta, és pecsét is van. Ezt a papírt kell a lakás tulajdonosának oda adni, viszont kicsit tartunk tőle, hogy ez így nem jó. Szerintetek ez nagy probléma?

2018. máj. 26. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyzői pecsét és aláírás van a lap legalján.

Teljesen legális.

2018. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Már megijedtem, hogy mégegy kört kell majd tennünk az aláírás bepótlásáért. Bár nem értem miért van rajta két hely aláírásnak. Főleg, ha alá sem írja mindkettőt.
2018. máj. 26. 21:39
 3/3 xswerdy ***** válasza:
a közjegyzői okirat eredeti példányán vannak az aláírások. Az a közjegyzőnél marad. A másolati példányokon csak a közjegyző pecsétje és aláírása szerepel. Ilyet kapnak a felek. Ezen is nyotatásban szerepel valamennyi érintett aláírásának a helye, de nem kell aláírni, nem íratja alá a közjegyző.
2018. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!