Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Átver a főbérlőm?

Dark Rose kérdése:

Átver a főbérlőm?

Figyelt kérdés
7290 FT el kér havonta közösköltségre és ki derült, hogy 3500 FT és amugy 1 éve nem is fizet. Ilyenkor mi a tehendő?

2018. máj. 30. 22:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja meg sose hoz számlákat, az órát ő olvassa le és számolgatja itt nekem.. ez igy okes?
2018. máj. 30. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy átver, de az is lehet, hogy nem.

Először is honnan tudod, hogy mennyi a közös költség? Ha csak egy szomszéd mondta, az nem biztos, hogy releváns, mert eltérő méretű lakások esetében más a kktg összege.

A számlákat illetően pedig valószínűleg te is ki tudod számolni a mérőóra alapján a fogyasztást, vannak fenn a szolgáltatók honlapjain kalkulátorok. Így meglátod, hogy átvágnak vagy sem.

Ha nem fizeti a kktg-et, az az ő baja lesz, amikor majd elárverezik a lakását a tartozások miatt. Az előző házban, ahol laktam, éppen ez történt, 6 lakást is elárvereztek tartozások miatt.

2018. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Keresd meg a tulajdonost és hagyd ki a kommunikációból a főbérlőt, akkor majd kiderül, mi van.

Egyébként eddig hogyhogy nem Te tartottad kapcsolatot a közművekkel? Azt úgy szokás, hogy a bent lakó tartja, sőt az órák is az ő nevén vannak, a csekkek az ő nevére érkeznek. Esetleg csak szobát bérelsz?

2018. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
Fizetni a számla bemutatása után szoktak és jár fénymásolat illetve igazolás a befizetésről. De gondolom nincs bérleti szerződés ami szabályos.
2018. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 kommentelő , onnan tudom, hogy tegnap dobtak be egy levelet a főbérlőmnek címezve hogy van 1 év elmaradása és rá volt írva hogy havi 3500FT. Köszönöm a kiszámolos javaslatott utanna nezek.
2018. máj. 31. 17:04
 6/8 A kérdező kommentje:

#2.kommentelo

Komplett lakást berlek a tulajtol. Az o nevere mennek a szamlak és nem is ide erkeznek hanem hozza.

2018. máj. 31. 17:06
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 kommentelo

hat o szamlakat sose hozz es a berletiszerzodes se nagyon ervenyes mert csak annyi van ra irva hogy fizettem 1 havi kaukciot a bekoltozesnel meg hogy 30 napos a felmondasi ido semmi mas...

2018. máj. 31. 17:07
 8/8 anonim ***** válasza:

7: Attól még érvényes!

A szerződéssel menj el a közművekhez és megmondják, melyik hónapban mennyit számláztak ki.

2018. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!