Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kell-e tartani az olcsó...

Kell-e tartani az olcsó albérletektől?

Figyelt kérdés

Albérlet keresésre adtam a fejem, ugyanis költöznöm kell. Mivel fiatal vagyok, és szeretnék gyűjteni is magamnak még a későbbiekre, jó lenne olyan albérletet találni, ami nem olyan horribilisan drága, mint a többsége.

Ezért a kérdésem: kell-e félni a gyanúsan olcsó hirdetésektől? Lehúzhatják a kauciót az emberről? Kirabolhatják a lakást, amíg ő dolgozik? Vagy csak rosszabbak a körülmények? Ez utóbbi nem zavar (persze akkor igen, ha nem érzem biztonságosnak a helyet), mert olcsóbb picit rendbe pofozni, és egy adott hónapban rákölteni, mint minden hónapban.

Vannak-e valakinek erről tapasztalatai?



2018. jún. 12. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Élőben láttál már ilyen olcsó albérletet, vagy csak az interneten?

Mert a net nem egyenlő a valósággal, lehet hogy nem is létező dolgot hirdetnek, és arra várnak hogy hívhasd őket, hogy majd rádsóznak valami szart.

A neten hirdetett lakások 90%-a ingatlanos hirdetés, azok pedig az egyik legmocskosabb tipusa az emberiségnek..

2018. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj olyan albérletet keresni, ami nem jár ezer papírmunkával, mert amit feketén hirdetnek, azért kevesebbet is szoktak kérni, és ettől nem feltétlen lesz rosszabb. Az a baj, hogy már az albérletárak a lakás árakkal együtt nevetségesen el vannak szállva.
2018. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi számít neked olcsónak? Mi most 80-ért néztünk egy lakást (egy szoba, 35+ nm), voltak hibái, szerintem az legfőképp azért volt ilyen olcsó, mert idős bácsi adta ki, aki nyilván rád hagy minden javítani valót.

El is kelt egy délután alatt.


Időnként ki lehet fogni olcsó lakásokat 75-80-ért, de azok nagyon gyorsan elkelnek, egy-két nap alatt. Ha nem, az már gyanús.

Ennél olcsóbban én gyanakodnék, de igazából, ha személyesen elmész megnézni, sok minden kiderül. Gyakori jellemző ilyen helyeken, hogy leválasztott lakás, vagyis nincs saját konyhád, vagy esetleg nincs külön fürdő, csak egy függöny a konyhában... Esetleg annyira pici, hogy tényleg csak arra jó, hogy este hazamész és lefekszel, és azért adják ilyen olcsón, mert tudják, hogy normális életvitelre alkalmatlan.


Fiatalként érdemes lehet szobában gondolkodnod, most nyáron abból mindig nagy a választék, hiszen az egyetemisták mennek haza. Láttam én is olyan szobákat, hogy azt mondtam, hogyha nem a párommal kettesben gondolkodnánk, akkor vacilálás nélkül ugrottam volna rá. :)

2018. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bérelj garázst , jobban megéri.
2018. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a hozzászólást, igazatok volt sajna, de végül is facebookos albérlet keresős csoportokba írtam, és találtam végül egy nagyon jót :) szóval merem ajánlani annak, akinek segítség kell :)
2018. aug. 6. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!