Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlők, fizetni nem akarnak....

Bérlők, fizetni nem akarnak. Ki szeretném rakatni őket. Feljelenthetem a nagy ebek miatt? Hogyan?

Figyelt kérdés
Egy tulajdonomban lévő tanyáról van szó, kiadtam bérbe lakhatásra egy fiatal házaspárnak, szerződést rendesen írtunk, tanúkkal, bérleti díjjal megállapítva. Fél éve nem fizetnek. És villanypásztorral elkerítették,kaukázusi kutyákkal védik az ÉN birtokomat.És mikor mentem kérni a díjat, meg ellenőrizni a tulajdonomat , még neki állt feljebb, hogy milyen bátor vagyok , hogy bemegyek a saját tulajdonomba. A villanyt nem irattam át a nevükre, ez FONTOS. Mit lehet tenni, hogy megszabaduljak tőlük?
2018. jún. 17. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szereltesd le a villanyórát.
2018. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Mit akarsz a nagy ebekkel? Miért ők szívjanak és miért mert te szerencsétlen vagy? Érthetetlen! A kutyákról kopj le!

Mondj fel hivatalosan írásban, és kérj fizetési meghagyást ügyvédnél, ő majd megmondja merre tovább, ha pár haverral nem sikerül őket fizetésre bírni. A villany gázórákat is megpróbálhatod kikapcsoltatni minél előbb. De ide is fordulhatsz:


[link]


S miért kellett fél év elmaradást kivárni??

2018. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy az ebekkel bármit is akarok?? A gazdájukkal akarok tenni valamit, hogy elmenjen a kedvük a nemfizetéstől és a piócáskodástól. Okoskodó kommemtektől kíméljetek már.. Azért van már fél éve, mert türelmes vagyok. És nem pszihopata uzsorás cigány, aki ha nem fizetsz, azonnal a nyakad vágja.. ennyi
2018. jún. 17. 23:28
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

"Feljelenthetem a nagy ebek miatt? Hogyan?"


Ezt te írtad, nem??? Akkor mit akarsz feljelenteni, te???

2018. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizz meg egy biztonsági céget majd ők kirakják. Persze megfelelő papírokkal bizonyítanod kell a jogosságot. Van egy oldal a neten ami erre specializálódott csak nem jut eszembe a neve sajnos.
2018. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Írásban mondd fel a szerződést, aztán tégy úgy, mint aki ki akar költözni. Vagy hozd az "új bérlőket", pár tagbaszakadt fiút, akik egyúttal segítenek csomagolni is a párnak...
2018. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért aki normálisan betartat egy szerződést, és nem vár fél évig a sült halra, nem mind gyilkos cigány.

Nem mindenkinek való a bérbeadás a leírtakból kiderül.

A kutyákba kötsz bele, miért, talán a szerződésed tiltja az állattartást? Nem inkább a bérleti szerződésed azon pontja alapján kellene pert indítani, ami a bérleti díj fizetésére irányul?? Menj ügyvédhez!

2018. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyzővel vagy anélkül kötötted a bérleti szerződést? Küldesz nekik írádban fizetési felszólítást és felmondást. Ha 8 napon belül nem fizetnek, kell még egy fizetési felszólítást küldeni. Ha közjegyzős szerződésed van: a fizetési felszólítasok után mehetsz vele a vègrehajtóhoz, aki majd kilakoltatja őket, és a tartozást letiltatja a fizetésükből. Ha közjegyző nèlküli szerződésed van: akkor ügyvéd, per és bíróság. Egyébként kérd az áramszolgáltatótól a szolgáltatás felfüggesztését. Pénzbe fog kerülni a visszakapcsolás, de még minfig ez a "legolcsóbb" és "leggyorsabb" nem fizető bérlők esetén.
2018. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Mindenképp törvényesen lesznek eltávolítva.

A kutyapárti hozzászolónak meg csak annyit üzennék, hogy egy állatbarát vagy állatvédelmi közösségben tessék ilyen aktív lenni, igyanis a jelen helyzetben gondolom te sem kívánnád, ha épp kirándulsz valahol a gyermekeiddel, és egy ilyen felelőtlen bérlő / jelen esetben a kutyák gazdija/ miatt kiszabadulnak az ebek, átszakítván a villanypásztort, azt nektek támadna a harapós eb.

Tartsa megfelelően az ebet, zárja el, és engem mint tulajdonost, be kell engedjen

... köszönöm

2018. jún. 19. 15:34
 10/12 A kérdező kommentje:
8/9 - es közjegyző nélküli sajnos :-(
2018. jún. 19. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!