Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne így megélni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne hurrogjatok le azonnal, sosem laktam még albérletben, nem tudom, hogy pontosan hogyan mennek a dolgok. Most végeztem az egyetemen, de szeretnék még egy egy éves képzést megcsinálni, az azonban önköltséges, így nem jár mellé kollégium sem abban a városban, ahol tanulok (Veszprém). Össze szeretnék költözni a barátommal egy albérletbe (a szüleim heves tiltakozása ellenére), de nem tudom, hogy képesek lennénk-e megélni így. Ugye így nem valószínű, hogy számíthatnék a szüleim pénzügyi támogatására, tehát mindenképp találnom kellene egy munkát Veszprémben (most nyáron dolgozok, igyekszem gyűjteni, de nem keresek sokat). A barátomat valószínűleg támogatnák pénzzel (és ő is fog dolgozni a nyáron), de mindenképp dolgozni szeretnénk mindketten, hogy ne tőlük függjünk. Azonban nem tudom, hogy két kezdő fizetésből, tanulás mellett meg tudnánk-e élni így. (ha egyáltalán találunk munkát) De mindenképp szeretnék elköltözni otthonról és együtt lakni a barátommal.

Minden segítséget köszönök!

21/L (a barátom 22/F)



2018. júl. 7. 21:47
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Előbb fix munka kellene, amig nem tudjátok mennyi állandó bevételetek lesz, semmi értelme ezen agyalni.

Albihoz kezdésnél min 2 havi kauciót le kell tenni, meg nem árt legalább 2 havi lakbér+rezsi tartalék baj esetére.

"ő is fog dolgozni a nyáron" július van, 1.5 hónap van a nyárból...

2018. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát arrafele nem tudom mennyibe vannak az albérletárak... a mienk Pest mellett 70 (igen,ez már sajnos mázlisnak számít) de a csillagos égig vannak az árak. Tehát számoljunk 70 el 3 havi kaució 140 plus első havi bér 70 tehát 210 rögtön. Erre rezsi. 30-50között. Ennetek is kell valamit. Albérlet is lehet bútorozott és atlan is.ha bútorozott is minimum Kellenek új konyhai eszközök. Az is lehet h más diákokkal költöztök össze- mondjuk én ezt nem tenném.
2018. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2havit akartam írni'cs mielőtt belémkötnek,h elszámoltam. 😁😂
2018. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék más diákokkal összeköltözni.

Igen, tudom, hogy nincs sok hátra a nyárból, de eddig vizsgáink voltak, és most kapott állást a barátom.

Ha valakinek van valami jó ötlete, hogy hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet, kérem segítsen.

2018. júl. 7. 22:01
 5/17 anonim válasza:
100%
Miért ennyire sietős,maradj otthon szedd őssze az indulo pénzt munkával közbe talizz a pasival amikor tudtok ott alvás,v nem engednek felnőni,a pároddal lenni és ezért menekülnél..
2018. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sajnos az utóbbi a szituáció. :/ Nagyon úgy érzem, hogy el kell költöznöm, mert ez így nem mehet tovább.
2018. júl. 7. 22:54
 7/17 anonim válasza:
91%
Vallásosak? Mert azok nem engedik a huszon 30 éves nőt se a párjával lenni és csodlkoznak ha a szemükbe van évekig hazudva.. :( Nem tudsz barátokhoz vmi rokonhoz menni,kemny lesz igy,én a belem kidolgoztam,de legalább ráfogtam h a munka miatt nem járok haza amugy meg azért nem jártam mert hányingerem volt otthon folyton..
2018. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, azok. És nem örülnek annak, hogy a barátom nem vallásos.
2018. júl. 7. 23:01
 9/17 anonim válasza:
92%
Menekülj saját tapasztalat,engem megrontott kiskorunak a rokon akikre rábiztak,vallásos templomba járo családom mellé állt h én izgattam fel a szegény embert.. Na azota tudom a vallásos emberek milyenek.. Saját börömön lettem vallás károsult és gyomrom forog attol h nem lehet egy 30 éves nőnek se párkapcsolata ilyen szülők miatt,mint unkatesomnak pl aki nem jött el időben és ott ragadt ebbe a faluba velük. :(
2018. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ez történt veled.

Velem szerencsére nem történt ilyesmi, de szeretném végre elkezdeni a saját életemet, és fel kell készülnöm rá, hogy nem fognak anyagilag segíteni.

2018. júl. 7. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!