Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet albérleti díjat...

Kisviragufüzike kérdése:

Hogyan lehet albérleti díjat törlesztőrészletté alakítani?

Figyelt kérdés
Talán fura kérdés, de vázolom a helyzetet. Valószínűleg el fogok nyerni egy pályázatot, aminek keretében kapok havi 120 ezer Ft albérleti támogatást plusz havi 40 ezer Ft rezsitámogatást. Én ugyanakkor kinéztem egy külterületen lévő zártkerti ingatlant, ami összességében kb. 2 millió Ft értékű, azaz a pályázat szerint 22 hónapig járó támogatásból még busás kamat mellett is ki tudnám fizetni az árát részletre. A probléma az, hogy a pályázat szerint a pénzt csak albérletre lehet költeni, törlesztésre nem. Én most a tulajdonossal szeretnék ügyvédi megállapodást kötni (amennyiben benne van), hogy a lakás árát részletre kitörlesztem, de ez hivatalosan albérletként legyen elkönyvelve. Ennek fejében hajlandó vagyok akár felárat is fizetni a házért, csak hadd vehessem meg részletre, mert kár lenne ezt a pénzt albérletre elpocsékolni. Tudtok valami megoldást arra, hogy ezt jogilag hogy lehetne megoldani? Köszi előre is a válaszokat.

2018. júl. 23. 20:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, azt hangsúlyozom, hogy a ház tulajdonosával olyan megállapodást akarok kötni, ami neki is és nekem is kedvező, azaz hajlandó vagyok akár 20-25 százalékkal többet fizetni mint amennyiért eredetileg árulta, mert a támogatásból futja rá, csak azt szeretném megoldani valahogy, hogy albérletként legyen elkönyvelve, mert különben a pályázati pénzt vissza kell fizetni.
2018. júl. 23. 20:14
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Az albérlet után van ÁFA az eladás után pedig ,ha ingatlanba fekteti az eladó a pénzt ,az után nem tudja ezt magának jóvá íratni.Majd két évig részletben kapná meg a pénzét,mint egy bank,csak kisebb kamatozással,feketén,rizikóval,hamis szerződéssel.

Neked megéri a rizikó,de én biztosan nem mennék bele mint eladó.

Bocsánat,hogy ez a véleményem,de számomra kizárt lenne ez a megoldás.

2018. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem írod hogy pontosan milyen konstrukció ez és hogy aki a támogatást adja az hogy bizonyosodik meg róla hogy valóban albérletre van költve a pénz. Fontos lenne.


Ha csak papíron kell rendben legyen a dolog akkor megfogod egy ismerősödet akinek saját lakása van, kötsz vele egy bérleti szerződést 120 ezer forintra, kifizetik neki a pénzt minden hónapban a pályázati támogatásból (Vagy Te fizeted ki neki? Mert ez se derül ki.), ő meg visszaadja neked készpénzben. Attól függően hogy hogyan ellenőrzik lehet hogy ebben a megoldásban be kell fizesd a barátod helyett az albérlet kiadás után keletkező adót (ez ennél az összegnél olyan havi 15ezer forint plussz).


Másik megoldás hogy keresel egy ismerőst aki épp lakást venne ki ebben az árkategóriában (vagy albérletben lakik eleve, ennyiért), a Te nevedre kötitek meg a bérleti szerződését, ő pedig neked fizet minden hónapban. Itt rizikó hogy ha mondjuk nem tudja fizetni, vagy idő előtt kiköltözne. Nyilván az is opció hogy Te magad veszel ki egy lakást, és kiadod, ugyanebben a konstrukcióban.


Annak a teleknek a tulaját akitől vennéd szerintem ki kell hagyni ebből, amikor tudják hogy az ember nem a saját zsebből fizet hanem hitelből vagy támogatásból akkor hajlamosak elszállni az eladók. Azt kell neki mondani hogy 2 millió és 2 év alatt letörleszted. Ha ez nem jó neki akkor felveszel valami kezdvező THM-ű személyi kölcsönt és azt mondod neki hogy 1.7 millió készpénz most azonnal, ha nem kell majd 3 hónap múlva visszajössz de akkor már csak 1.5:)

2018. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

"Én most a tulajdonossal szeretnék ügyvédi megállapodást kötni (amennyiben benne van), hogy a lakás árát részletre kitörlesztem, de ez hivatalosan albérletként legyen elkönyvelve."


Aha, szerinted számlát ad a bérleti díjról, mert az kell neked a támogatáshoz, de az ügyvédi megállapodásban - szerződésben - már részletfizetés szerepelne.


Nincs itt egy kis ellentmondás, vagy csalás?!

2018. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Kisfiam, ebből nem lesz neked telked...
2018. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Ügyvéddel beszéld meg!
2018. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Kiveszed bérletbe (AL/bérlet már nincs) és ügyvéd előtt köttök egy lízingszerződést, melynek értelmében a bérleti díj lízingdíj és X hónap lefizetése után a tulajdonodba kerül. Úgy kell csinálni, mint az autóknál.

A tulajdonos emelje be az árat annyival, amennyit ő havonta adózik utána.

2018. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
2: ÁFA lakáskiadás után?... Nincsen.
2018. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, van munkatarsam aki ezt megcsinalta. Hazilag, olyan emberekkel akikbe megbizik.

De sok szerencset olyan ugyvedhez aki ebbe belemegy.

2018. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
A lízingben semmi illegális nincs.
2018. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!