Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hazaköltöznétek a helyemben...

Ti hazaköltöznétek a helyemben, vagy maradnátok az albérletben?

Figyelt kérdés

Fel eve koltoztem el itthonrol egy alberletbe, ahol csak egy szobat berelek, elotte anyammal laktam. Azert koltoztem el, mert anyum nagyon messze lakik a belvarostol. A 17. Kerulet legszelen, es a buszmegallo is egy jo 15 perc seta, a munkahelyem 1 ora 20 perc - 2 ora kb. Elegem volt a sok utazasbol, meg abbol, hogy ha delutanos voltam, volt amikor csak ejszakaival tudtam jonni, ami orankent jar erre. Igazabol mas bajom nem volt ezzel a hazzal, csak a tavolsag. Viszont szeretem a munkahelyemet, szoval az nem opcio, hogy kozelebbit keressek.

Az alberlet, ahova koltoztem, a 13. keruletben van, 15-20 percre a munkahelyemtol, es meg ejszaka is hamar hazaertem mindig. Meg minden mas is, a varos is tok kozel van hozza. Viszont ennek meg ez az egy elonye van, az, hogy kozel van.

Most hazakoltoztem (anyamhoz) egy hetre, es tokre honvagyam van. Elgondolkodtam, hogy teljesen visszakoltozok, es osszeirtam egy pro/contra listat, de nem tudok merlegelni. Pedig a szamok egyertelmuen azt mondjak, hogy koltozzek haza, es a szovem is ide huz, de a tavoldag megis visszatart. Az albiert jelenleg 55-ot fizetek havonta (lakberrel es rezsivel egyutt), de pomt tegnap bekozolte a foberlo, hogy szeptembertol 60-ra emeli. Ha hazakoltoznek, telen 25 ezer lenne a rezsi, nyaron (meg futesszezonon kivul) anyum azt mondta, hogy nem kerne el semennyit. Tehat sokkal tobb penzem maradna. Meg mint mar irtam, csak egy szobat berelek, van 3 lakotarsam. Sose akartam lakotarsakat, csak annyi penzem nincs, hogy egyedul vegyek ki egy lakast. Nem ismerem oket, de zavarnak, nem szivesen osztozkodom a konyhan meg a furdon 3 idegennel. Es egy 7 nm-es szobaert fizetek 55/60-at, ami egy panelban van, nem nagy durranas. Anyum haza meg tol jol nez ki, olyan otthonos, megis modern, "cozy", a szobam is kb haromszor akkora, mint az alberletes, es tenyleg, tokre ugy nez ki a haz, mint egy meno Airbnb. Meg egy tok nagy kert is van hozza, terasszal, hintaaggyal, sutogetesi lehetoseggel, ahol vannak faronkok, tok jol nez ki. Meg az allatom is itt vannak, ket kutya es egy macska, akiket nagyon szeretek.

Jogsira es kocsira gyujtok (illetve gyujtenek, ha maradna barmi is a fizumbol), ha ezeke meglesznek, akkor egyertelmuen anyum lakasat valasztanam, mert ugy mar nem lesz problemas a bejaras. Csak ez meg legalabb fel ev, ha nem tobb. Mar ha felre tudok rakni. Albi mellett nem nagyon megy, szoval ha ugy nezzuk, ha hazakoltoznek, hamarabb meglenne, es csak viszonylag keves ideig kene szenvednem a bejarassal.

Nem tudom, mit csinaljak, szivem szerint hazakoltoznek, csak tudom, hogy egyszer mar pont az egyetlen hatranya miatt koltoztem el itthonrol.


20/L



2018. aug. 1. 09:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi az elirasokert. Ekezetre se telik. :D Jelenleg nincs wifi, es telorol irok.
2018. aug. 1. 09:47
 2/13 anonim válasza:
22%
20 évesen maradj szépen a saját lakásodban a saját lábadon, ne anyuci szoknyája alá futkoss vissza felnőtt emberként.
2018. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

#2-es, végigolvastad? Nem saját lakás, csak egy kis lyuk egy albérletben.

Harmadik opció: keresel ennyi pénzért egy másik bérelhető szobát, persze semmi garancia nincs arra, hogy jobb lakótársa(i) lesz(nek). Keress magad mellé te egy lakótársat, és úgy vegyetek ki egy lakást.

2018. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Én egyetértek a 2-sel. Maradj szépen az albérletben. Nagyon megszoktad a "cozy"-t, ahogy te fogalmaztad, bár nem tudom mi ebben a menő manapság, hogy a magyar nyelvbe angol jött-ment szavakat raktok, pedig van rá megfelelő magyar kifejezésünk..... Ne menj vissza a "mama" hotelba. Minden fiatalnak ki kell egyszer repülnie a fészekből.
2018. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, es orulok is neki, hogy ez nekem mar sikerult. Csak most ugy adodott, hogy lehet, hogy visszakoltoznek. Szerintem 20 evesen meg nem vagyok abban a korban, amikor ciki lenne szulokkel lakni.

A cozy meg nem azt jelenti, hogy anyam itt van, hanem azt, hogy otthonos, hangulatos, egyszeruen mar az is jo erzessel tolt el, ha egy bogre kaveval ulok a kandallo mellett.

2018. aug. 1. 15:04
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem semmi szégyellnivaló nincs benne, ha hazaköltözöl ilyen fiatalon. De előbb-utóbb ismét nagyon fogod utálni a rengeteg utazást a melóhelyre.
2018. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Még hány ilyen kitalált problémát írsz be? Meséld már el kérlek, hogy a 17. kerületnek melyik az a pontja, ahol lakótelep van, és 15 perc a legközelebbi buszmegálló? Mielőtt a következő baromságokat beírod tájékozódj előre...
2018. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az előző helyesen: "a 17. kerületnek melyik az a pontja, ahol 15 perc a legközelebbi buszmegálló?"


Kicsit összemixeltem :)

2018. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oke, leirom. Agyaghegyi dűlő az utca neve. Keress rá nyugodtan, hogy meggyozodj, hogy nem kitalalt problemarol van szó. :)
2018. aug. 3. 09:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem en laktam itt, nem te, ugyhogy nem nekem kene tajekozodnom, hogy ne irjak baromsagokat. Csak ugy mondom, hogy ez egy hosszu utca keresztutcak nelkul. Csak a ket vegen vezet le egy masik utca (az egyikben nem is vagyok biztos, azt hiszem, onnan meg messzebb van a fout). Konkretan pont a varoshatarnal van.
2018. aug. 3. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!