Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok albérletbe évi 1.5...

Maradnátok albérletbe évi 1.5 millióért nagyvárosban vagy saját családi kertes házba költöznétek kisvárosba?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjuk, mindenki elmondja, h alfödön nincs meló, éheznek, északon az országba nincs meló éheznek, dél nyugati részén az országnak nincs semmi meló.

Tehát csak Sopron vagy Budapest.


Ezt hagyjuk. Csak így kb. Ezt szokták mondani.


Nekem lenne munkám kisvárosba is és nagyban is, kb. ugyan az.


Budapesten lazán napi 2.5-3 óra elment amikor ott voltam utazással melóban-vissza.

Ismerőseim 70% szintén napi 1.5 óra felett.


Szóval kisvárosba vagy nagyvárosba ha utazni kellene a szomszéd településre napi 1 órát oda vissza akkor nem mérgezném meg magam bánatomba.


Van egy nagyon jó házam. Igaz költeni kéne rá. De óriási a kert. Nagy a ház meg szép is.

Eladni nem lehet, úgy kaptam meg örökségben, h el nem adhatom csak ha tényleg nagy pácban vagyok de nem vagyok abban.


Nagyvárosba albiba maradnátok, kis lakásba évi 1.5 millióért kb. ?


Vagy elmennétek kisvárosba, ingyen lakni?

(De költeni kéne a házra pár milliót, h igazán korszerű, takarékos legyen. Ez a pár millió még beleférne, de nagyvárosba sajátot venni nem tudnék, 60 milla felett vannak családi házak ,"családi" lakások meg 35 milla felett. Ennyim nincs, 25 évre nem akarom hitelbe verni magam)


Marad az albi vagy a kisvárosi saját kertes ház.


Szerintetek?


(Abba az utcába ahol a kertes van, sarkon laknak romák, kertes a másik vége felé van.

Ez miatt akkor nem mennétek oda? )


Köszi ha tudsz normálisba válaszolni. Nem agresszívan, normálisan, akár kifejtve.



2018. aug. 6. 02:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy újabb értelmetlen kérdés. Nincs olyan, hogy örökölsz, és utána azt nem adhatod el. Máskor körülrekintőbben találd ki a meséidet.
2018. aug. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Inkább a saját ház!

Romák nem fognak balhézni a saját környéken.

Telek ha ketté osztható->eladható

A ház meg saját,ha van munka,elérhető minden ami fontos,miért ne?!

Őszintén én panelba/társasházba nem élnék,a falszomszédok miatt...

2018. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha most futja havi 125.000 Ft albérletre + rezsi.

Valamint mellette tudsz félretenni úgy, hogy van pár milliód amiből felújítanál egy komplett házat (saccolható legalább 5-re így. Akkor bőven futja igen kedvező lakáshitelre. Körültekintő kereséssel már kapsz jó lakást jó helyen, vállalható hitellel:


#1: Nem lehetetlen, haszonélvezeti jog mond valamit? De vidéken nem ritka, hogy a déd/nagyszülő után egyből az unoka nevére íratnak valamit, de azt nem adhatja el, mert az idősebb családtagok ragaszkodnak hozzá, érzelmi alapokon (tradíció, komcsi idők emléke stb stb). Ilyen értékrendben az unokának sincs hozzá gyomra, hogy szembemenjen az idősebbek akaratával.

2018. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Saját magamat ismerve, én nem vagyok híve a bérelt lakásnak.

Mondom ezt neked úgy, hogy budapesti lakásom van bérbe adva.

Nekem fontos a tudat, hogyha úgy tetszik, akkor lebontok egy gardróbszekrényt, átfestem, vagy nem festem a falakat kedvem szerint, beverek egy polcot valahova és ha nem tetszik beverem máshova. Ha akarom, akkor kutyát tartok, ha úgy hozza az élet, akkor rangsorolom a csekkjeimet, hogy melyiket a legfontosabb feladni.

Ezek csak példák, a lényeg, hogy nem vagyok függőségben és nem vagyok kiszolgáltatva a bérbeadó élethelyzeteinek, hogy pl. eladja a lakását, én meg vándorolhatok, esetleg mindenféle kompromisszumokat kötve.

Ha neked élhető az örökölt ház, a cigányokkal sincs problémád, akkor maradj ott!

Többmilliós beruházásokat azért ne csinálj, mert ha mégis később az eladás mellett döntesz, az utcában lakó cigányok (akik csak szaporodni fognak) eléggé behatárolják az eladási esélyeket.

Viszont, ha te el tudod képzelni ott 10-20-50 évre az életed, akkor fokozatosan valósítsd meg az elképzeléseidet, mert magadnak csinálod és nem az ablakon dobálod ki a pénzt bérleti díj formájában.

2018. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

15-17 milliótól vannak 1,5 szobás, felújításra szoruló lakások. Amiknél a burkolásra, villanyhálózatra, festésre, klíma stb. stb. 2-4 millió elmegy.

Ezenkívül kell garázs, mert minden télen, egész télen nem a legjobb a kcosival az utcán parkolni. Itt 1,5-2 millió/garázs. Egy párnál, két kocsi esetében, ez is sok, de egy is sok.

20-24 millióban megáll a dolog, de az egy kis lakás, egy szoba+nappali. Itt megyeszékhelyen ilyen árak vannak.

Családi lakást írtam, ami 3szoba+nappali, itt is azért költeni kell, garázst venni, ezek már 30-tól kezdődnek, de ami normálisabb az 35-től, ez is garázzsal, újítgatással 40-42millió körül megvan.

Kertes házak, ahol a ház 100m2 felett van és normális allapotban, de azért újítani kell, 45millió felett vannak, inkább 50 felett.

Az, hogy a párommal az egyikünk bevételének a 60%a elmegy albérleti díja, az nem azt jelenti, hogy ennek még 25évig így kéne lennie, csak akkor nem albi díjra menne hanem jelzálog hitelre.

Az is, h 5-6 millióm van félretéve, amiből mondjuk felújítanám a kertest, az se azt jelenti, hogy tele vagyok pénzzel.

Családi lakás esetébe is kéne felvenni 30-35 millió hitelt, azt azért stresszes visszafizetni, pláne ha közbe történik valami.

CSOK se játszik 10+10millió, mert azok a lakások amikre megadják a 10+10-et azok a CSOK miatt legalább ugyan ennyivel lettek drágábbak, tehát ugyan úgy kéne mellé az a 30-35 millió hitel, meg akkor még a CSOK-os hitel.


Elvagyok én nagyvárosba is, kicsibe is. Csak lehet értelmesebb hagyni az albérletezést, meg az ilyen nagy hiteleket, aztán természetközelibb életet élni kisvárosba és akkor azt az évi 1,5 milla albi díjat is másra el lehetne költeni.

Csak hát annyi inger éri az embert ebben a világban, ezért van, h nem könnyű határozottnak lenni.

2018. aug. 6. 12:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

30-35 milió hitelt nem adnak ám akármilyen házra, meg akármilyen jövedelemre. Ha van munkátok és hosszútávon lehet rá számítani , akkor én a kisvárost választanám mindenképp. Az hogy az utcába laknak romák.. hol nem laknak? ha nincs veled bajuk, nem szekálnak/nem mennek be a kertetbe/nem dajdajoznak akkor szerintem mindegy ki lakik ott.

Egytértek azzal a válaszolóval, hogy sokat ne költs rá, ha netán úgy alakul hogy mégse jön be.

Melyik városról beszélünk egyébkét ha lehet tudni?

2018. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom melyik megyeszékhelyről beszélsz.

Budapest agglomeráció és Nyugat-Magyarország tapasztalatai:

30-35 millió között új építésű, vagy komplett felújított 80-100 nm kertes házakat lehet kapni. De ugyanennyiért te magad is tudsz építeni egy ekkorát (nem szar anyagokból, nem fapadosan, jó helyen)

2018. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Budapest agglomeráció 35millióért teljes felújításra szoruló házat kapsz esetleg kicsi kertel, úgy, 30-45perc Bp-re beérni és aztán még ott a további közlekedés és a felújításra még 8-10 milliót el kell költeni.

Esetleg lakást kapsz ennyiért aggloemerációban.

Inkább 40-45 milliótól kezdődnek a felújításra szoruló házak Bp agglomerációjában.


Szeged vagy Sopron agglomerációban, azoktól 10km-re, pl. Sándorfalván, ami egy kicsi falu, ott nincs 40 millió alatt kertes ház, ami felújított vagy újépítésű lenne.


Ház építés az 400ezerFt/m2 től kezdődik.

+telek

+engedélyek

Ha normálisan hőszigetelt házról van szó, jó fűtés/hűtés rendszerrel, igényes belső burkolattal akkor 450ezerFt/m2-től kezdődik az építés +telek +engedélyek.

100m2-es ház esetén, ami azért nem túl nagy, nekem a kertes 170m2 és az úgy kb. elég, ha több gyerek van,h mindenkinek legyen saját szoba és nappali is legyen, de ne a nappaliba kelljen kajálni pl.

100m2-es ház esetén 45millió az építés, erre még rá kell számolni a csillárokat, beépített bútorokat stb. Telket 500m2-es telek se túl nagy, ház elvisz 100-at abból, 500m2-es telkek 5-8 milliótól vannak, meg nyílván drágábban is.

Ezenkívül az engedélyek, építkezés esetén a villany, víz, gáz bevezetés, építési engedélyek.

Átlagos helyen, egy 100m2 átlagos, de újépítésű kertes ház, kis udvarral 55milliótól kezdődik, plusz a bútorozás, plusz garázs építés stb.


Ezek inkább a valóságból vett tapasztalatok, nem internetről, meg hallomásból.

2018. aug. 7. 11:02
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

#8

"Budapest agglomeráció 35millióért teljes felújításra szoruló házat kapsz esetleg kicsi kertel, úgy, 30-45perc Bp-re beérni és aztán még ott a további közlekedés és a felújításra még 8-10 milliót el kell költeni.

Esetleg lakást kapsz ennyiért aggloemerációban.

Inkább 40-45 milliótól kezdődnek a felújításra szoruló házak Bp agglomerációjában."


Már ne is haragudj, de ez nem igaz!

Illetve csak akkor igaz, ha te a kiemelten drága, budai településeken nézegettél. Pl. Solymár, Budakeszi, stb.

Én az agglomerációban lakom, a pesti oldalon, (nem is cigányokkal teli helyen) a 3 szintes házam 240m2-es, szintenként 80 m2 (szuterén, lakótér, emelet)medencével és parkosítva, 3 éve teljesen felújítva a legújabb dizájn szerint, szigetelve, kétféle fűtéssel és max. 35-40-ért tudnám eladni, csak nem akarom.

A helyzet ugyanis az, hogy a csórónak ez is sok, a gazdag meg nem erre vásárol.

Javaslom, hogy nyisd ki a szemed, nagyon jó házakat kapsz (még most!) a pesti agglomerációban egy ideig! ... vagy vedd lejjebb az igényeidet!

2018. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Csináljad csak. Ügyes vagy Te.

Lényeg, h igazad legyen még ha nincs is?

Pesti agglomerációba 34m2-es garzont adtak el ismerőseim, 24 millióért.

Másik ismerősöm pár hónapja vett pesti agglomerációan házat, 85m2, teljesen fel kell újítani. 80m2 és 400m2-es kert 38millió és erre még rájön a felújítás, amire 12-14 milliót számoltak.


240m2-es házadat nyugodtan többért is eladhatnád, ha el akarnád adni.

Ezt hagyjuk is, mert itt mindenki azt ír amit akar úgyis, korlátlan hülyeségeket lehet írni.

2018. aug. 7. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!