Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gázos lakótárssal lakni?

Mennyire gázos lakótárssal lakni?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerekként nőttem fel, otthon külön emeletem volt hálószobával, saját fürdővel és nappalival. Azonban történt pár dolog az életemben, és anya már nem tud úgy támogatni, ahogyan eddig... Egyetemista vagyok, de most nem az a kérdés, hogy "MENJÉL DOLGOZNI MÁS IS ÚGY TANUL". Nehéz szak, évközben is rengeteget tanulok, készülök, nagyon fáradt szoktam lenni már a nap végére. Munka mellett nem bírnám ezt vinni (főleg, hogy csütörtökönként már megyek haza általában).


Szóval, jelenleg egyedül élek egy hálószobás+nappalis, kertvárosban lévő társasházban. A gondok a következők:

1. mindentől messze van, gyalog a belváros 40 perc. Tömegközlekedés este 10-ig van, szóval ha utána szeretnék hazaérni, taxiznom kell, az kb 2000 ft.

2. Anyukám fizeti, ahogy tudja, viszont a lakás mellett kb semmi másra nem marad. Folyamatosan hallgatom, hogy mennyibe van, nem tud pénzt adni másra, stb. Apa a válásuk óta meg úgy adja a pénzt, mintha fájna neki.


Most találtam egy lakáshirtedést, maga a lakás belvárosi részen van. Igaz, hogy panel, de a 2. emeleten van, szóval nem vészes. Gyalog is közel van mindenhez, de a troli, villamos konkrétan a ház előttről indul. Még rezsivel is kevesebbe kerülne, mint a mostani albérletem, ráadásul új, most lett véve és felújítva. Csak lenne egy lakótársam, korombeli lány... Én még sosem laktam senkivel együtt, szeretek elvonulni, hamar elegem lesz az emberekből, a butaságukból. Ráadásul a mostani albim ahhoz képest, hogy milyen (első bérlő vagyok, 7 éve épült maga a lakópark, nyugodt környezet), és hogy egyedül élek, nem olyan vészes (70 ezer+rezsi)... Ráadásul a szomszédok is rendesek nagyon, a lakás tulaja Angliában él a családjával, évente 2-szer jönnek haza, akkor feljön, megnézi a lakást és ennyi. Nem jár a nyakamra, nem hívogat, nem jelenik meg bejelentés nélkül. Minden számlát fénymásolva elküld nekünk, bármi baj van a lakással, azonnal intézi (pl. festés, vagy tönkrement redőny, stb). És nem akarok koppanni, hogy "elcserélek" egy ilyet egy közelebbiért.


Ha anyának felhozom a költözést, kérdezi, hogy miért akarom, mondom hogy hát mert folyamatosan mondod, hogy nincs pénz így, úgy, amúgy. Ilyenkor felcsattan, hogy "hát de kifizetem mindig, nem?", meg hogy minek akarom eldobni a jót egy ismeretlenért...


2018. szept. 25. 13:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
65%
Nagyon rossz, amikor elmesz a furdo mellett es megcsapja az orrodat a masik sz.rjanak a szaga.
2018. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na igen, én is ilyenektől tartok... Meg alapjáraton mikor egész nap emberek között vagyok, délután/estefele már szeretek egyedül lenni a csendben, nem pedig még itthon is jópofizni, alkalmazkodni valakihez. Megijeszt az is, amit hallok/hallottam a barátnőimtől, barátaimtől. Hogy a lakás tulaja csak úgy megjelent rendszeresen bejelentés nélkül, plusz pénzeket akart kifizettetni. 5 közeli barátnőm kezdte lakótárssal az egyetem elején (2 éve), de mindnek elege lett fél éven belül. Pedig volt, aki legjobb barátnővel költözött össze, akivel óvodás koruk óta elválaszthatatlanok voltak. Más meg egy idegenhez nem bírt alkalmazkodni.


Csak így meg tényleg rossz, hogyha meglátok egy szép cipőt, nem vehetem meg, vagy ha hívnak bulizni, számolgatnom kell, hogy vajon belefér-e az a plusz 3-4 ezer költekezés.

2018. szept. 25. 13:49
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Volt mostanában 4-5 elkényeztett purgyé, aki itt rinyált, hogy tele van t..ke a lakótársával. Semmi extra, semmi bulizás, még is. Csak éppen élt, mint más. Hogy te bírnád e, azt mi nem tudhatjuk.
2018. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú de jó neked, mikor én egyetemista voltam ketten béreltünk egy egyszobás lakást, 15+rezsire jött ki (pedig "csak" 10 éve volt Pesten), és még így sem fizettünk elő netet meg tévét, hogy kijöjjünk :D Tudom, egyéni probléma, csak azért írom le, mert még így egyetemi éveim legvidámabb időszaka volt. Nehéz szak, építész vagyok, az sem egyszerű, de végigdolgoztam az egész egyetemet, az MSC-t már főállás mellett tettem le levelezőn, a lakóhelyemtől 600 km ingázással. Lehet sírni, hogy kinek mi a nehéz, meg mi a fáradtság. És én még szerencsés vagyok.


Na de a lényegre.


Nekem mindig szerencsém volt lakótársakkal, sőt szobatársakkal (azóta is tartó barátságok alakultak ki), de elég jól alkalmazkodó pasi vagyok, nőkkel sokkal nehezebb a helyzet. És ne haragudj meg, de te nagyon durván el vagy kényeztetve, természetes, hogy szenvedésnek fogsz megélni egy belvárosi panelt egy lakóparki lakás helyett.


Egyedüli jótanácsom lenne, illetve kérdés, hogy miért nem hívsz magad mellé valakit a mostani lakásba? Pl. csoporttársat, akit ismersz, te választasz ki, tudtok együtt taxizni, bejárni a suliba.

2018. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 évig laktam koleszban, hárman voltunk egy szobában. Én is eléggé magamnak való vagyok, introvertált, szeretek sokat egyedül lenni. Nekem kínlódás volt az együtt lakás, szerencse, hogy a koleszban elvonulhattam a folyosók kiülős zugaiba tanulni, vagy csak úgy egyedül lenni, különben pokol lett volna. Neked sem ajánlom az együtt lakást másokkal, főleg, hogy ilyen jó körülmények között laksz most. Inkább nyáron, vagy szünetekben vállalj valamilyen melót és abból finanszírozd a taxit.
2018. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Családban is megszokja az ember a többiek szarszagát, sőt szagról felismeri az elkövetőt, ez azonban az élet szerves velejárója (szag szerint), a szocializálódás velejárója. Ha saját családod lesz, szagolhatod a házastársad mindenféle szagát meg gyerekeidéit is. Ha sikerül jól megválasztanod a lakótársad, akkor nagyon jó lesz, persze ez lutri, mert balul is elsülhet. De hát próba, szerencse.
2018. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

simán költözz, ne vacilálj rajta sokat, felesleges. Ahogy előttem írták, az albi, meg a lakótárs, az lutri.

Lehet, az albérlet szépen néz ki első látásra, de benne van, hogy miattad tisztították ki, az év többi napjában, meg szemétdomb.

Lehet, hogy a lakótárs első bemutatkozásra kedves, udvarias lány, de aztán egy szörnyeteget rejteget bellül, aki tönkretesz.

Lehet a tulaj laza, kedves, de aztán a nyakadra jár, ellenőriz, és leszarja a gondokat a lakásban.

Ez lutri, de nem vagy odakötve, ezek kiderülnek, fogod magad, és tovább állsz.

Hidd el nekem, 19 éves korom óta albérletezek, ezekből amit felsoroltam, mind megtörtént velem.

Sosincs szerencsém az albérletekkel, ezért laktam már vagy 20 helyen, mindig történt valami, vagy egyszerűen nem bírtam a légkört, és költözés mellett döntöttem.

Persze költözni nehéz, lelkileg, és fizikailag is, mindenki utál költözni, de sokszor megéri, te esetedben nem jobb helyre mész, de több pénzed marad.


Az, hogy mennyire gázos, 2 dolgon múlik, mennyire vagy türelmes a lakótársaddal szemben, mert senki sem tökéletes, a másik mennyire alkalmaszkodsz a másikhoz. Mert éltem egy csajjal együtt aki meglátta a szálkát az én szememben, de a deszkát nem látta a sajátjában. Nekem kellett alkalmaszkodnom őhozzá mindenben.

2018. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

még annyit, hogy tudod mit jelent együtt lakni mással? Ott lesz mindig, amikor nem akarod akkor is. Ott lesz amikor beteg vagy, amikor magányra vágysz, amikor pasit/csajt viszel fel magadhoz, hangos lesz, szarszag a vécében, és olyan idegenek lesznek a lakásban, akikkel amúgy szóba sem állnál. Még ha normális embert fogszki akkor is. Ha ez túl sok, akkor te nem albérletbe való vagy. Kíméld is meg magadat a szenvedéstől, mert úgy fogod érezni.

26F

2018. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Évekig laktam másokkal, abszolút semmi gond nem volt (egy esetet kivéve, amikor folyton maxra tekerték a termosztátot), majdnem olyan volt az összes lakótárs, mint egy sima szomszéd. Alig beszéltünk két szót. Igen, ha épp fürdött/pisilt, akkor én nem tudtam, de ez egy családban is így van.


Nem mondom, hogy nem járhatod meg, mert persze, a pakliban sok minden benne van... De annyira nem tűnik számomra vészesnek, ahogy olvasom.

2018. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én szívesen cseréltem volna veled, amikor még albérletben laktam...


Főleg az ára miatt, meg hogy nyugodtabb helyen van.

Mert én meg az a típus vagyok, aki nem szereti a belvárost.

Amúgy ha az ablakod alatt mennek a villamosok, főleg egész éjjel, mint Budapesten a 4-6-os, akkor meg fogsz bolondulni abban a zajban.

Legalábbis én nem bírtam, soha nem tudtam kipihenni magam, mert zárt ablakok mellett is óriási volt a zaj.Úgyhogy el is költöztem onnan.


Ha el is költözöl, csendes helyre menj szerintem. Vagy a mostani helyedre szervezz be valakit, aztán elosztjátok a kiadásokat. Ha meg nem tetszik, akkor kidobod.

2018. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!