Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges, hogy NAV ellenőrök...

Lehetséges, hogy NAV ellenőrök jelentkeznek kiadó szobát hirdető hirdetésre? Mit akarnak tudni valójában?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Azt, hogy hivatalosan adod-e ki.


Én most fogom apum megörökölt hàzàt bérbe adni, de mindent hivatalosan akarok, úgyhogy mennem kell ügyvédhez, a szerződést is hivatalossà akarom tenni.

Na meg az adózàssal kapcsolatban is van pàr kérdésem.

2018. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Így van, rengetegen adnak ki feketén ingatlant. Egyszerűen csak azt akarják tudni, hogy hivatalosan teszed-e, adózol-e utána. Ne kockáztass, nagy a bünti.
2018. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is pont ezért döntöttem a hivatalos mellett, nekem havi pár tízezerért nem éri meg, hogy a nyakamba sózzanak x szàzezres bírsàgot.
2018. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A màsik meg, valamilyen szinten te is védve vagy, hisz ha ki akarod tenni a lakót és bírósàgra akarsz menni, ott bizony kibukik, hogy hivatalosan adtad-e ki a lakást/hàzat/szobàt/garàzst stb.

Még akkor is hosszadalmas a kilakoltatása a bérlőnek, nem hivatalosan meg művészet.

2018. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem. Mi van, ha kimennek? Kiveszik, mert, ha nem akkor mi után adóznál? A másik pedig, utána kiadod, ők honnan tudják, hogy nem az aktuális szeretődnek adtad oda pár hónapra. Úgyhogy ellenőrök szerintem így nem ellenőriznek.
2018. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
#1, ügyvéd helyett inkább közjegyzőnél kösd a szerződést
2018. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Azt, hogy adsz-e számlát.

Adószámmal adod ki vagy adóazonosítóval?

2018. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: Én se tudok róla. Adóellenőrzésre szokott behívni a NAV lakáskiadókat, ahol a nyilvántartásokat kérik be.
2018. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy "hivatalosan adom-e ki", az majd az adóbevallásomból derül ki jövőre. Mit tudnának ellenőrizni helyben? SZámlát nyilván nem adok, mert nem kell vállalkozónak lennem ahhoz, hogy lakást/szobát adjak bérbe. Legfeljebb átvételi erismervényt tudok adni a befizetett összegről, de szerintem ezzel nem sértek törvényt.
2018. okt. 22. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!