Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi lehet egy átlagos...

Mennyi lehet egy átlagos rezsi 30-40 négyzetméteres lakásra?

Figyelt kérdés

Főként személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, hasonló méretű és állapotú lakásra, de minden adatot szívesen olvasok. :)


Adott egy új építésű (2018-as) 30 négyzetméteres lakás. Első bérlője lennék, és egyben ez lenne az első "saját" lakásom is.


Arra lennék kíváncsi hogy egy ilyen lakásra mennyi lenne egy átlagos rezsiköltség, ha a közös költséget nem vesszük figyelembe.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2018. okt. 30. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten lakunk 45 m2-en.

Villany kb. 8.000 Ft (140 kw), villanybojlerrel melegítjük a vizet. Ez nálad modern ledes világítással kevesebb is lehet, a hűtő kategóriája sem mindegy.

Víz kb. 1500 Ft (3 m3).

Fűtést nem írok, mert ez egy régi ház konvektros fűtéssel, borzasztó mennyiségű gáz fog, neked olyan 5-10.000 Ft-ból ki kell jönnie.


Aztán ezen felül net+tv 4.500 Ft, közös költség, szemétszállítás stb. 6.000 ft. Biztosítást a tulajdonos fizeti, társasházra szoktak kötni.

2018. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

35 m2es, konvektoros:

- gáz nyáron (fűtés nélkül): 3500-4500 Ft/hó, fűtéssel: 8-12 eFt/hó, (ha csak a szobát-konyhát fűtöd kb. 22 fokra)

- villany (nyáron) 3000-3500 Ft/hó, télen kb. 1500-2000 FT-tal több

- víz: ennek az egységára már az ország különböző részeiben eléggé eltérő, és az sem mindegy, hogy hány fő fürdik, hány főre mostok... de kb. havi 2 m3!!/fő.


Ehhez még hozzáteszed, ha lesz vonalas telefon, internet, tv-előfizetés, és a mobil.

2018. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok!

Ha a szolgáltatókkal úgy szerződöl, hogy egész évben havonta egyforma összeget = átalányt fizetsz, és a különbözetet az éves leolvasáskor, csak ebben az esetben erősen tartalékolnod kell.

Én minden hónapban leolvasom az óra-állást, net-en elküldöm nekik, és akkor minden hónapban kifizetem a ténylegesen elfogyasztott mennyiséget, így nincs év végi para, nincs különbség, nem kell külön tartalékolnom rá!

Döntsd el előre, melyik lesz neked a kedvezőbb!

2018. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Igen, az lemaradt, hogy egyedül élnék a lakásban, tehát csak 1 főre lenne a fogyasztás.


Egyébként egy más, de ehhez kapcsolódó kérdésem is lenne.

Szerintetek megéri a +15/+20 ezer forint/hó többletköltség az albérlet havidíjára, hogy új építésű ház legyen?


Tehát a példa kedvéért: 110/120 ezerért tudnék kivenni egy 10-20 éves házban egy lakást, ugyanekkora lakást.

Ez pedig mint említettem most került átadásra, és első lakó lennék, minden új (bútorok, gépek stb.).


A szigetelés és a ház minősége miatt nagyjából megtérülne az árkülönbözet?

2018. okt. 30. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri, rengeteget lehet spórolni normális rendszerekkel. Meg azért a komfortézet is más.
2018. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az újnál még biztosan jól záródnak az ajtók-ablakok, és ha még azok nagyobbak is mint a régi építésnél, tehát nem csak kevesebb fűtés, de kevesebb villany is. És ha az újban a beépített készülékek (gáztűzhely, fűtőtest, hűtő, fürdőszobai csapok stb.) is újak, akkor ezeket egyelőre biztosan nem kell javítani.

Akkor már csak egyet kell megnézned: a munkahelyedtől, ill. ahova naponta eljársz majd otthonról, milyen távolságra van egyik, másik, és az utazás költsége hogyan fog kb. alakulni.

2018. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, a távolság is szempont lehetne, az új kb 30 percre, a másik 20-ra van.

De mivel céges autóval járok, cég által fizetett üzemanyaggal, így az nem számít.

2018. okt. 30. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok összetevős az, hogy megéri-e, vagy sem. Egyáltalán nem biztos, hogy rezsiben tud annyival jobbat produkálni, amivel megtérül az a 10-20 ezer forint.

A régebbinél biztosan tudnak mondani egy átlagot, hogy mennyi szokott lenni a rezsi, az újra pedig a tenderben szoktak ilyet tippelni.

Nem mindegy a lakások állapota, a nyílászárók minősége, a szigetelés megléte, a fűtési rendszer típusa és nyilván a berendezések sem mindegy mennyire energiatakarékosak.


Lakik két ismerősöm is újszerűben (8-10 éves társasházak) 30-35 nm-esek. Egyikőjük sem fűt sosem, mert körbefűtik őket. Tavaly télen a -20 fokban már azért bekapcsolták ők is. A rezsijük közös költség nélkül tv/net, áram, víz, melegvíz, fűtésből áll. Olyan 10-13 ezreket fizetnek.

Lakik ismerősöm nagypolgári 38 nm-esben, konvektoros fűtéssel is, ő sem fizet ennél többet.

Szóval nem lehet szerintem egyértelműen megállapítani, hogy megéri-e.

2018. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utazási időben a 10-20 perc szerintem semmi költség-különbséget nem jelent.

Ahogy írtam, konvektoros, öreg lakás társasházban, egy szobás, egy főre, most mondjam úgy hogy nyáron havi 30 ezer, télen 40 ezer a fűtés miatt. De ha odafigyelünk, hogy én pl. az előszobát nem fűtöm, a fürdőszobát is csak fürdés előtt kb. 10-15 perccel korábban, és nem kell afrikai forróságot csinálni, olcsóbb egy vastagabb pulcsi, + kardigán, mint az egész lakásban + 35-40 fok... szóval oda kell figyelni.


Amikor vállalkozáshoz béreltem távfűtéses lakást és ahol az egyes szobákban a radiátorokat külön-külön le tudtam tekerni éjszakára, hét végére, mert minek, a végelszámolásnál bizony tisztességes összeget kaptam vissza! :))

2018. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!