Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szégyellem a lakásom, mit...

Szégyellem a lakásom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk a családommal 4-en, 1 szobás a lakás igy egy helyen alszok a szüleimmel és a tesómmal. Az meg csak ráadás hogy van egy barátom aki felszeretne már jönni, de még a barátaimat sem hívom fel mert szégyellem ezt az egészet. Elköltözni nem nagyon tudunk mert csak anya dolgozik (apa beteg). Mit tehetnék? Szakítsak a barátommal hogy ne kelljen felhoznom? Ezt én már nem nagyon birom tovább, bele fogok bolondulni. Mit tehetnék? Ti mit tennétek a helyemben? Segítsetek, kérlek!

16/l



2018. nov. 6. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen baromság miatt miért szakítanál? Hívd fel hisz nem a házat hanem téged szeret
2018. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
93%
Először is ne szégyenkezz azért, mert nem élhettek nagyobb lakásban. És ilyen dolog miatt pláne ne szakíts a barátoddal. Ha tényleg szeret akkor nem azért szeret, hogy a szüleidnek mennyi pénze van és mekkora lakásban éltek, hiszen ez nem lesz örökké így.. előbb-utóbb el fogsz költözni. Egyébként elmondtad már neki, hogy mért nem szeretnéd felhívni?
2018. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Van egy műdal, amely így kezdődik: "Nem szégyen a szegénység, csak rettenetes átok..."

Beszéld meg a szüleiddel, hogy mit tervezel, ha beleegyeznek, nyugodtan hívd fel a fiút, de előtte nagyjából mondd el neki azt, amit nekünk írtál.

Ha ezek után elhagy, egy pillanatig se búsulj utána! Lehet, hogy csak hozományvadász, túlságosan anyagias..

2018. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért tegyük hozzá, ez a "ha valójában szeret" dolog nem fekete és fehér.


Sajnos az anyagiak és a hasonló helyzetek tényleg rá tudják nyomni a bélyeget egy kapcsolatra.


Nekem az apám volt alkoholista, és így kijött idővel, hogy hozzánk sosem megyünk, vagy miért mindig csak a lány szüleinél vagyunk. De ugyanez volt egyetem alatt is csak ott szobatársak miatt. De például én sem örültem mikor lakótársam barátnője ott lebzselt egész nap, vagy beállított este 11-kor miközben én rég aludtam volna.


Ettől függetlenül szégyellni nem kell, tenni úgysem tudsz ellene.

2018. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Először is nincs mit szégyellned, ugyanis neked nincs lakásod.

Azt meg meg lehet mondani a fiúdnak, hog feljöhet hozzátok, de viszonylag felesleges, két szót sem fogtok tudni váltani, hiszen csak egyetlen szoba van. Ennyi, már meg is van oldva probléma.

2018. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek sincs mit szégyellnie, nemhogy neked. Apádnak miért kellene szégyellnie magát, hogy beteg, vagy anyádnak, mert nem keres annyit, hogy egy nagyobb lakást béreljetek? Ha normális a barátod, akkor megérti, hogy ha nem, akkor nem kár érte.
2018. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha nagyon felszeretne jönni akkor majd bátorságot veszek és elmondom neki. Köszönöm mégegyszer!
2018. nov. 7. 00:32
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy a többiek mondták. Esetleg egyszer felhívhatod egy üdítőre, amikor a legkevesebben vannak otthon, aztán menjetek el sétálni vagy programra, és akkor kipipálva, hogy volt Nálad.

Nagyon nem mindegy azonban, miért, hogyan kéredzkedik. Te már voltál nála többször, felhívott, és bemutatott, és már ezért aktuális, hogy Nálad is meglegyen a látogatás?

Mert szerintem minden más esetben negatív ez a kéredzkedés, mert meghívásra illik csak menni valakihez, azt nem illik forszírozni, hogy lássanak vendégül!

2018. nov. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Már bemutatott a szüleinek, de még nem voltam náluk ,de sajnos ha én megyek majd hozzá akkor előbb utobb ő is kell jöjjön hozzám :(
2018. nov. 7. 06:34
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

21:24

"Lehet, hogy csak hozományvadász"


Rástartolt az egy szobás albérletre...

2018. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!