Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elromlott a mosogatógép, ki...

Elromlott a mosogatógép, ki fizeti?

Figyelt kérdés
Én vagy a tulaj? 4 éve elek itt
2018. nov. 12. 17:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Aki meg van jelölve a szerződésben. Nálunk minden ilyet a lakó fizet, hiszen ő használta, nála ment tönkre.
2018. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is úgy szól a megállapodás, hogy lakó fizet, mivel ez beletartozik a karbantartás/állagmegőrzésbe, ha javítani kell és használatból eredő hiba.


Ha pusztán azért ment tönkre, mert annyira régi és cserére vár, akkor viszont a tulaj költsége, hiszen nyilván marad az albérlő után is.

2018. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Én
2018. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tulaj is így volt, de reméltem nem így lesz. Köszi
2018. nov. 12. 18:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
En meg ugy gondolom, hogy ha a berleti dijban benne van a gephasznalat, akkor csak a nem rendeltetesszeru hasznalatbol eredő meghibasodast kell a berlonek fizetnie. Igenis a berbeadonak kell gondoskodnia arrol, hogy a berbeadott lakas es tartozekai uzemkepesek legyenek. A hasznalatert fizetunk, nem a karbantartasert.
2018. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én tulajdonosként az 5-ös álláspontját tartom magamra nézve kötelezőnek, (rendeltetésszerű használat esetén) mert eléggé fejlett az igazságérzetem. Ezért nálam 6-8 évekig élnek a bérlők és még egyik sem köpött le, amikor elment.

Persze nem mindegy Kérdező, hogy a szerződésben mit írtál alá!

2018. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Megnéztem, az van hogy én fizetem. Végül is 70ert bérlek egy 50 M2 lakást klímával, egy szavam nem lehet csak nem esik jól most karácsony előtt. Köszönöm a válaszokat
2018. nov. 12. 19:07
 8/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
73%

Főszabály szerint a rendeltetésszerű használatból eredő természetes amortizáció ill. meghibásodás a bérbeadót terheli.

A nem rendeltetésszerű használatból, gondatlanságból, hanyagságból eredő kár (fémet teszel a mikróba, letöröd a mosógép ajtaját, tárva hagyod a hűtőajtót és leég, részegen összehányod a kanapét, stb) viszont a bérlőt terheli.

2018. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem éppen. Főszabály szerint karbantartás és javítás a bérlőt terhelik, a csere a tulajdonost!
2018. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

9-esnek van igaza, a mi szerződésünk jogszabály alapján tartalmazza ezt a részt, mert mi belekötöttünk, hogy konkretizáljuk már a dolgot, mi a miénk és mi nem. :)

A rendeltetésszerű használathoz a karbantartás is hozzátartozik, jelen esetben a szerviz, javítás.

2018. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!