Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kikészít az albérletünk...

Kikészít az albérletünk tulaja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Nemrég költöztünk el a párommal és a kisbabánkkal új albérletbe. Az elején nem volt gond, azon kívül, hogy a tulaj- egy idősebb alkoholista néni minden nap jött nézni hogy mit csinálunk a házban. Később elkezdett MINDENBE bele kötni, mi pedig birka módra igazodtunk hozzá, már megtűrt vendégnek érezzük magunkat abban az albérletben amit mindig időre fizetünk, nincs elmaradásunk sem. Van egy fagyasztó a házban ami tele van, de mi nem használjuk, minden benne lévő dolog a nénié. Meg is egyeztünk hogy ezt majd levonja a villanyszámlából, de nem tette meg eddig. A legutóbbi villanyszámlánál szóltam, hogy akkor tessék levonni most már a fagyasztó fogyasztását, mire kiabálni kezdett hogy én milyen inkorrekt vagyok, és hogy most hónap végéig költözzünk ki.

Szerződésünk van, ami tavasszal jár le, de nem közjegyző által hitelesített. Megteheti hogy kidob minket, pici babával?



2018. nov. 16. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem dobhat ki, a szerződés az szerződés.

Nincs jelentősége hogy közjegyző előtt hitelesített vagy sem.

2018. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerződés ide,vagy oda,azonnal keresnék másik albérletet.

Lehet hogy érne némi valamilyen anyagi veszteség ,de még így is jobban járnék .Természetesen az elköltözésről előre nem szólnék,csak akkor vegyen róla tudomást leghamarabb mikor már költözöm is .Ne hogy már valamilyen értékes tárgyat lenyúljon,vagy kárt tegyen bent .

Az ilyen gonosz lelküek mindenre képesek .

2018. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ott kezdődik, hogy be sem mehetett volna a házba nap mint nap. Kirakni nem tud titeket emiatt ne aggódj, ha odamegy balhézni megint, hívd ki a rendőrséget.
2018. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok, mindenkinek ment a zöld. Igen, mihamarabb költözni szeretnénk, ahogy találtunk megyünk is, mi is úgy gondoltuk hogy csak az utolsó pillanatban szólunk majd, csak azért ijedtem meg mert mi van ha nem találok hónap végéig.
2018. nov. 16. 13:07
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem dobhat ki gondolj arra a sok "emberre", akiket nem lehet kirakni az albérletnől, amikor se a rezsit, se a bérletet nem fizeti, mert ott a gyerek.

Elvileg ez a törvény téged is véd, bár sok olyan van, amit csak nekik szabad, normális embereknek nem.

2018. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kovpet ***** válasza:
100%

Kérdező: zár lecserél, néni nem beenged és kevesebbet fizess a villanyra. Inkorrekt? Te? Amikor veled fizetteti a saját fogyasztását és a (ha jól értem) határozott szerződést fél hónapos határidővel mondja fel? Na persze.

Kidobni nem dobhat ki erőszakkal, akkor sem, ha nem fizetsz, az önbíráskodás lenne. Kilakoltatést csak a bíróság rendelhet el. Jelen esetben meg nem fog, mert jogszerűen vagy ott.


# 5: "amikor se a rezsit, se a bérletet nem fizeti, mert ott a gyerek"


Nem, a gyerek miatt nem lehet ilyen. A lassú jogi út miatt van meg a kilakoltatási moratórium miatt.

2018. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, amit leírsz, akkor én nagyon bekeményítenék. Először megpróbálnám tisztázni a helyzetet, miszerint havi 1 előre megbeszélt látogatás, illetve a fagyasztót vagy elviszi, vagy a már kifizetett hónapokat is levonva megegyeztek egy közelítő díjban (van kw feltüntetve az adatlapján, ki lehet számolni a fogyasztást).


Ha ez nem sikerül, akkor zárcsere, új albérlet keresése. A fagyasztóból szépen kiszednék mindent, odaadnám neki, aztán kihúznám, ne rohadjon rám.

A kaució problémás még, nem fogja visszaadni, érdemes lenne talán úgy időzíteni a költözést, hogy előtte le tudjátok lakni. Hozzáteszem a nénit minimálisan sem károsítanám meg anyagilag, de ez nektek sem szándékotok. Viszont ha már ennyi problémát okozott, nehogy már még nyerjen is rajta...

2018. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan, hogy bizonyítási teher. Dobd ezt rá a nénire.

Te viselkedj úgy (zárcsere, füleden ülsz, leszaromtabletta, esetleg rendőrség kihívása), és fizess annyit, amennyit kell, ő meg szerezze meg magának bírósági úton, ami szerinte neki jár.

Ha így is sok a kényelmetlenség, akkor keress másik helyet!

2018. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Különben elég nehéz a hivatali út a legális kiadásra, attól, hogy van szerződés, még egyáltalán nem biztos, hogy könyvel, mint a kisangyal, hogy negyedévente eleget tegyen a NAV elvárásainak.

Szóval lehetséges, hogy illegálisan van kiadva, és nem adózik, nem könyvel. Én tanultam számvitelt a főiskolán, mégsem elég nekem az egynapos, 30 000 Ft-os adózási tanfolyam, amit a lakáskiadáshoz tartottak, kell majd még fizetnem adószakértőnél különórákat, hogy teljesen képben legyek.

Ahogy leírod a nénit, szerintem nem képes erre ő = nem adózik, feljelentheted.

Evvel a ténnyel megfenyagetheted, sakkban tarthatod.

De ezek után és meg is tenném.

2018. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyetekben nem erősködnék, csak fognám magam és elköltöznék másik helyre. Hiszen így csak beleviszitek magatokat egy folyamatos stresszes helyzetbe teljesen feleslegesen.
2018. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!