Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Debrecenben vagy Nyíregyházán...

Debrecenben vagy Nyíregyházán mennyit kéne nappalis egyetemistaként még diákmelóval keresnem, a havi 70 000 forint diákhitel és 10 000 Ft ösztöndíj mellett, hogy ÖNÁLLÓAN megélhessek egy kicsi, mondjuk 35-40 m2-es albérletben?

Figyelt kérdés
Heti 5 nap 4 órás munkavállalással lehetséges?
2018. nov. 19. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Egy 100as simán de szerintem keveset mondtam
2018. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, mennyiért kapsz albérletet? Hány emberrel költöznél össze? Én szobát bérelnék és így kalkulálnék kb.:


- 30+rezsi a szoba: Átlag mondjuk 45.000 Ft

- Buszbérlet 5.000 körül, ha kell (egyvonalas bérlet), de ha a közelben találsz lakást, akkor ez lejön belőle.

- Kaját nehéz belőni, meg hogy főzöl-e, de mondjuk 1.500 Ft/nap (ha rendelsz ez nagyon szűkös, de lehet kapsz a szülőktől, vagy főzöl, ezt gondold át)=45.000 Ft

- Tisztítószerek, ilyenek 5.000 Ft


Ez eddig: 100.000 Ft. Kellhet még hazautazásra, jegyzetekre, kis kikapcsolódás, ruházkodás, én 130.000 körülre mondanám, amiből el lehet ilyen feltételekkel lenni. Viszont nincs váratlan kiadás, kaució beleszámolva, esetleg egy-egy bútor, gép az albiba. Ha önálló albérlet, ahogy írod, több a bérleti díj, több a rezsi, akkor 150 alá biztos nem mehetsz.

2018. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De mért kell akkora lakás neked egymagadnak?

Hol laksz most? Onnan kidobják az összes cuccodat?

Szerintem egy max. 25 nm-es garzont bérelj akkor is, és egy raktárat a maradék holmidnak, úgy olcsóbb sokkal, már 35 000-től van.

Szoba már 20-tól is van.

2018. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3! Hol van 35 ezertől 25nmes garzon? :D Még nyíregyházán sincs..


Mi debrecenben adunk ki 2 lakást, mindkettő szépen felújított, ahhoz képest nem drágán, egy 22 nm+ 15nm galériásat 70ért, és egy 36nmest 85ért. Mindkettőért kapkodtak az albérlő jelöltek, mindenki panaszkodott, hogy ennyiért ritka az ilyen szép lakás. Szóval ha nem egy putriban akarsz lakni, debrecenben ennyivel minimum számolhatsz + rezsi, 1 főre kb 20 25 ezer szokott lenni a 22nm+ galériás gázfűtéses lakásban. Ezek mellett szerintem ennivalóra is legalább 30-40ezer forint kell. 30nál már nagyon meg kell gondold mit veszel meg. Kell még ruha, tisztálkodó szerek, sulira ez az, az még havi 15legalább, ha odafigyelsz, ruhákból is viszonylag olcsót veszel, gondolom nem csövesként akarsz járni,hanem azért normálisan, ezért ennyi. Lehet írni fogják sokan, hogy kevesebb is elég ruhára, hát kinek mi, ha minden hónapban veszel 1 1 nagyobb darabot, már bukott ez a dolog. Márpedig hol csizma kell, hol kabát, hol meg fürdőruha, szóval nagyobb kiadás mindig van.


Nyíregyháza valamivel olcsóbb, de csak a lakás bérleti díja miatt.

2018. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző! A jofogas.hu és ingatlan.com nevű csodákat ismered? Keress rá és Tadaaam!:)
2018. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4: Különben adtok ki rövid távra is? Szeretnék ott megszállni 4-8 napokra majd. Üdülés céljából. Egy ilyen kis garzon pont jó lenne.
2018. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5! Akkor lehet csak sulikezdésre nem volt, (Ami a kérdezőnek megintcsak bajos) én is az egyetem miatt keresgéltem, de 50-60 alatt még nyíregyházán sem találtam.


6! Csak hosszú távra szoktuk kiadni, sajnos sok volt a rossz tapasztalat.

2018. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak most látom, hogy mindkét választ te írtad, bocsi! :)
2018. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7: Akkor az AIRBNB-n keressek, az a legjobb nekem? Gondoltam, mind2 félnek jobb, ha nem kell a közvetítői jutalékot kifizetni.

Esetleg hotelek vannak hasonló áron? Bár azt nem szeretem, ha bejár a személyzet.


Igen, én írtam mind a kettőt.

2018. nov. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!