Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szabad-e lakáskulcsot másolni...

Hyker1811 kérdése:

Szabad-e lakáskulcsot másolni albérlőnek?

Figyelt kérdés
Ha albérletben lakok és a szerződés, kifizetés, minden rendben van és el van intézve, akkor nekem jogom van a lakáskulcsot lemásolnom és másnak odaadnom?

2018. nov. 25. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Ha a szerződés nem tiltja, akkor igen!

Viszont a ha kiköltözöl, akkor kérd vissza és dobd ki.

2018. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Lakáskulcsot ezret is másoltathatsz, de nincs jogodban osztogatni másoknak. Ha otthon vagy be tudod engedni a látogatódat, ha nem vagy otthon, akkor ott idegennek hely nincs!
2018. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Mi van a szerződésedben? Hogy egyeztél meg a bérbeadóddal? Mivel nekem ebből már a múltban volt kellemetlenségem, hogy az akkori bérlő szabadon másolhatott kulcsot, én a saját bérlőimnek azóta megtiltottam a kulcsmásolást. De ezt az elején tisztáztuk, és még pótkulcsok is van, ha esetleg vendégük lenne, akinek szeretnének kulcsot adni. És annyi kulcsot kérek vissza, amennyit adtam, de kulcsmásolás tilos. Ez a szerződésben is benne van.
2018. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen. A lakás a te birtokod, te határozod meg, hogy ki, mikor és miként lép be oda. Akár le is cserélheted a zárat.
2018. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Szállodában, panzióban, munkásszálláson engedélyezett az ilyesmi?

Na látod!

2018. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Én biztos nem engedném, ha kiadnék lakást.

A kiadáskor NEKED adom ki, mert TÉGED informáltalak le és nem a random ismerőseidet, akik a jóvoltodból kulccsal járkálnak az ingatlanomba. Ha téged keresnek, akkor minek nekik kulcs, ha nem téged keresnek, csak az üres lakás kell nekik, az részemről nem engedélyezett.

2018. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Ahány fő fog lakni a lakásban a szerződés vagy megállapodás szerint, annyi kulcsot biztosítok neki, bérlő nem másolhat, kiköltözéskor számoljon el vele. Ha vendége jön, engedje be.
2018. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Az albérlő akár a zárat is lecseréltetheti és kulcsot is másolhat. Normális ember amúgy sem fogja osztogatni a lakása kulcsait, az meg, hogy barátnőnek, családtagnak ad belőle nem tartozik az albérlet tulajdonosára addig amíg nem életvitelszerűen vannak ott és nem okoznak kárt.


Na meg ez alapból nem egy ellenőrizhető dolog, tekintve hogy pár száz forintért lemásolnak egy átlagos kulcsot. Pont ezért érdemes bérlő váltáskor lecserélni a zárat, azt a pár ezer forintot megéri.

2018. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

"Pont ezért érdemes bérlő váltáskor lecserélni a zárat, azt a pár ezer forintot megéri."


Hát, az a pár ezer forint a valóságban inkább 15-20 ezer forint egy normális, megbízható zár esetében.

2018. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Zárcserén nem azt kell érteni, hogy a komplett zárszerkezetet kicserélik, hanem csak a betétet.

Egy rendes Elzett betét 2000 alatt van, a nikkel fúrásvédett is csak 5000, nem 20.


És igen, a jogszabály szerint a bérlőnek alapból joga van zárat cserélni, és nem is kell kulcsot adni a tulajdonosnak, mert az csak olyankor teheti be a lábát a szokásos ellenőrzésre, amikor a lakó otthon van.

De természetesen bármiről lehet megállapodást kötni, arról is, hogy nem másol kulcsot a bérlő. Meg arról is, hogy ha zárat cserél, akkor a kaucióból levonhatja egy új zár árát a tulajdonos.

2018. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!