Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak szerintem nem lehet...

Csak szerintem nem lehet megélni 120 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Sürget az idő, hogy elköltözzek itthonról, de anyám nem érti meg, hogy 120 ezres fizetésből esélytelen.
2018. nov. 26. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Tegyél érte hogy jobb legyen ennyi
2018. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Saját, kisrezsijű vagy passzív ingatlannal, autó nélkül/igénytelen autóval, minimális igényekkel el lehet tengődni.
2018. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos RENGETEGEN élnek ennyiből!


Ami húzós, az a foglaló. Ja és persze nem lakás, hanem szoba bérlés, és persze csóróbb környéken, nem a belvárosban.


70 a szoba és mellette a másik 50-ből kaja.

2018. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Mit tettél, hogy ennyire kint akar látni?

Három dolgot tehetsz:

- javítasz az otthoni kapcsolataidon

- másik, jobban fizető munkahelyet keresel

- olyan munkahelyet keresel, ahol van munkásszállás

2018. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Elmédsz melózni oda ahol 180-200 a nettó és adnak ingyen szállást. Aztán spórolsz havi minimum 100at. Más kilátástalan helyzetben lévő így kezdi.
2018. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Kötve hiszem, mert még itt vidéken is horror albérletàrakat olvasok, Budapest meg ugye sokkal dràgàbb.

Nekünk sajàt csalàdi hàzba csak a rezsi mindennel együtt 60 körül van, a benzint nem is szàmoltam, ehhez jönnek a bevàsàrlàsok, a gyereknek a menza, és sorolhatnàm.

Olyat tudok esetleg elképzelni, hogy egy községben/faluban idôs néni/bàcsi kiadna neked mondjuk egy szobàt, de dőzsölni akkor se fogsz.

Ezt a 120-at azért nem értem, mert a legtöbb gyàr többet fizet ahogy hallom.

Melyik megye?

2018. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kevesebből vegetálunk ketten, de egyetértek, ez iszonyat kevés pénz, még saját házzal is, nemhogy anélkül. De ha elég olcsó bérleti lehetőséget találsz, nincsenek nagy igényeid és költséges betegséged vagy efféle (nekem anno vagyonok kellettek fogorvosra 1-2 évente, utána motorra kellett rengeteg, csak azért, hogy úgy érezzem, picit élek s nem vegetálok. évekig nyaralás nélkül működni se tudtam), akkor végülis valahogyan meg tudsz lenni. Hogy ez neked elég-e, az már kérdés, persze, főleg, hogy egyszer saját lakhely sem ártana s annyi költsége van egy embernek, sokunknak autó is kell, mert más opció nincs...


Sokan vannak, akik kisebb fizetésből élnek már meglett emberként. Közben dohányoznak, isznak, egyesek pedig 100 ezres telefonokat vesznek közülük... Az ennél kisebb fizetésből, igen, összespórolja rá.

2018. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#3: Nagyon régen élek úgy, hogy csak arra költök, amire muszáj, de a bérleti díj+rezsi és az étel mellett rengeteg más kikerülhetetlen költség is van, sajna. Bár 30 ezer speckó étrendeken is elég ételre s akkor marad 20, na, így már OK.
2018. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem tudnék megélni.


Na meg ki számára mit jelent az élet? Azt, hogy hónapról hónapra vegetálok az számomra nem élet.


Csak az albérletem 40 ezer, és csak kis lyuk szoba. 15 átlagosan a rezsi, télen 20, 10 a bérlet, Már elment 60-70 ezer forint a maradékból a kaja, bevásárlás nehezen jön ki. És akkor még nem tett félre az ember.

2018. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Otthon hány saját nm-ed van?
2018. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!