Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kaució fizetés hogyan?

Albérlet kaució fizetés hogyan?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy albérletet, a tulaj külföldön tartózkodik. Egy közeli hozzátartozója megmutatta a lakást. A tulaj azt kéri hogy 2 havi kauciót adjak foglaló gyanánt amiről kapok átvételi bizonylatot, majd ezt odaadom a jegyzőnek a bérleti szerződés megkötésekkor.

2018. dec. 1. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

nem tulajdonjogot kapsz minek a foglaló?

minek a jegyző?

biztos hogy nem átverés?

2018. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem, azt mondta azért kell a foglaló mert más is érdeklődik az albérlet után.
2018. dec. 1. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne foglaló lakásbérlésnél is?! A jegyző meg közjegyző, rengetegen már csak ott kötnek bérleti szerződést.


Kérdező, beszéltél is a tulajjal legalább telefonon? Szerintem ebben nincs semmi, átvételi elismervényen legyen rajta aki átvette a pénzt szig. száma, adatai, aláírása, és csekkold le a személyit!

2018. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem a tulajjal tárgyaltál.

A kaució arra szolgál, ha valamit nem fizetnél, vagy tönkretennél a lakásban, legyen miből levonni. Mi beleírjuk ezt mindig a szerződésbe, ha kiköltözik, és nincs semmi gond,visszakapja a kauciót.

Ha a tulaj külföldön van, hogy köt közjegyző előtt szerződést?

Ez így hülyeség szerintem "kaució foglaló gyanánt"

Vagy adnék kauciót, vagy kifizetnék előre 2 hónapot, mint foglalót.

2018. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xswerdy ***** válasza:
100%
elég tipikus, hogy a kauciót kérik el szerződéskötéskor (majd beköltözéskor az első havi lakbért), ami egyben foglalónak minősül. Ha viszont a tulajdonos rokonával tárgyalsz, akkor jó lenne tőle valami papír, hogy ő eljárhat a tulaj nevében. Na és ez a papír közokirat legyen.
2018. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bérbeadóként írom: nézd meg az ingatlan tulajdoni lapját. Hogy valóban megfelelő ember kéri-e tőled a kauciót. A kaució nem foglaló! Én kauciót csak a szerződés megkötésekor kértem a bérlőmtől. Szerintem nem jegyzőhöz, hanem közjegyzőhöz akarnak küldeni a szerződéssel. Az mindenképp jó. A közjegyző hivatalos okiratba tudja foglalni a szerződést. Viszont ennek díja van. Ezt ki fizeti? Te vagy a bérbeadó? Erre mindenképp kérdezz rá. És még mielőtt bármilyen pénzt adsz, tisztázzátok le a bérleti szerződés feltételeit. Neked is jogod van még aláírás és fizetés előtt elolvasni.
2018. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg hogy van-e meghatalmazása a közjegyzőnél, ha van, akkor rendben van.

Még örülhetsz is mert korrekt.

2018. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó.

Azért foglaló, mert elveszted, ha mégsem vennéd ki a megállapodás ellenére, erre szolgál.

A jegyzőt nem értem én se.

2018. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki penzt. Egyutt menjetek el a kozjegyzohoz es csak ott adj neki penzt miutan bemutatta a tulajdonostol kapott felhatalmazast ez a szemely hogy kiadhatja a lakast ami NEM AZ OVE.
2018. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az is gond lesz, hogy a közjegyzőnél fogod így először látni a szerződést amit alá akar iratni veled. ennek tartalmát előre meg kéne beszélnetek.
2018. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!