Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyha közjegyzővel írt...

Hogyha közjegyzővel írt szerződésem van és le szeretnék lépni a fixen határozott időpont előtt az albérletből, úgy, hogy 1 hónapig nem fizetek, hogy csak 1 havi kaukciót bukjak 2 helyett, akkor rám lehet küldeni végrehajtót?

Figyelt kérdés
Két havi kaukcióm van a tulajnál, június 1-jén járna le a határozott része a szerződésnek (utána átvált határozatlanra), de én lelépnék mondjuk febr. 1-jén úgy, hogy januárra nem fizetnék, 1 hónap alatt pedig csak nem lakoltat ki a tulaj. Így csa 1 havi kaukciót buknék lényegében. Ilyen esetben, mivel közjegyzőnél voltunk, behajtható rajtam az utolsó hónap lakbér? Foglalkozik a behajtó kb. 100 ezer Ft-tal?

2018. dec. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. Nem csak az utolsó havi lakbér hajtható be rajtad, hanem egészen a június 1-ig járó lakbért is követelheti.
2018. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
A sumákság soha nem kifizetődő.
2018. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Azért ez nem ilyen egyszerű, látni kellene, mi van a szerződésben. A közjegyzőhöz általában a kiürítés miatt szoktak menni a bérlők, mert sima bírósági úton a nem fizető bérlő kb. kirakhatatlan.


Meg kell nézni a szerződést, szerepel-e benne olyan körülmény, ami miatt felmondható idő előtt.


Ha nem, szerintem a legjobb megbeszélni (de mindenképpen legyen az oldaladon tanú), hogy ez és az történt, szeretnél megegyezni, tovább nem tudod fizetni, blabla.


A bérbeadó mérlegel: (a) nem tud tovább fizetni és most magától elmegy (b) nem tud tovább fizetni és a lakásban marad - nyilván az (a)-t választja.


A kauciót viszont buktad. Persze sokmindentől függ, adóznak-e a bérlet után, etc.

2018. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!