Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem képesek megérteni a...

Miért nem képesek megérteni a kedves bérlők a bérbeadókat?

Figyelt kérdés

Pl. ne legyek szemét, hogy igenis van kéthavi kaució,

vagy ne hozzon állatot, vagy ne kisgyerekkel jöjjön. Annyira kiábrándító, mikor egy szimpatikus pár eljön megtekinteni, majd bejelenti a végén, hogy ja, amúgy nem baj hogy van egy pár hónapos baba is? És még én érezzem magam rosszul, hogy nemet mondok, vagy hogy nem akarok engedni a meghirdetett árból, főleg, hogy 2-3 hét alatt még a meghirdetettnél nagyobb összegért is lenne jelentkező. Felesleges köröket spórolnánk meg, lényegében mindkét félnek...



2018. dec. 13. 23:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

Üdv a Magyar valóságban!


Tudod, az a tipikus "Én fizetek, te meg örüjé, hogy lesz mibű zabánod kecci!" hozzá állás. De szinte mindenhol!

2018. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

"egy szimpatikus pár eljön megtekinteni, majd bejelenti a végén, hogy ja, amúgy nem baj hogy van egy pár hónapos baba is"


Nekem ez arra hasonlít, mint amikor elhívnak egy "semmilyen kötelezettséggel nem járó" beszélgetésre, aminek a végén kőkeményen tukmálják, hogy vedd meg a terméküket.

2018. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem kotozkodes, de en is lehet kiadom a lakasom, a baba miert gond?
2018. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%

3.-nak.


Mert terhest, fogyatékkal élőt és kisbabást JOGILAG nehéz kirakni.

2018. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha rendesen fizetnek, akkor nem gond. De ha nem fizetnek és ki kell lakoltatni őket, akkor (tudomásom szerint) sokkal nehezebb kirakni őket. Ráadásul szólhat a médiának és akkor az RTL Klubban benne leszel, mint gonosz burzsuj, aki nem nézi azt az ártatlan kis csecsemőt, akit az utcára tesznek.

Ez a macera nem hiányzik senkinek, úgyhogy általában nem szeretik a gyerekkel rendelkező bérlőket.

2018. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy össznépi játék, ahol a bérlő jelölt megpróbál jól megvezetni :) a fontos információkat csak a legvégén, lehetőleg szóbeli megegyezés után közölni, a megszokott módszerekkel bűntudatot kelteni (mér, mert én ...vagyok?, azért mert van gyerek? Utálja az állatokat!., le egyen bizalmatlan, majd megadom a kauKKKcijót később, nem kell a közkegyző, én becsületes vagyok...) De azt kell tudni, hogy én adom ki a saját tulajdonomat, ő egy háromhavi lakbérért beköltözik egy tíz-húsz milliós lakásba, ami azzal jár, hogy birokon belül lesz, én meg kívül. Így nem szabad rosszul érezned magad, ha nemet mondasz. Ha extra kockázattal járó egyedek jönnek, vagy csak úgy általában is érdemes a halasztott döntési módszert használni: az elején meg kell mondani, hogy nem tudsz most dönteni, mert más is jön még (akkor is, ha csak ez az egy van), és az végén meg kell ígérni, hogy hívni fogod. Azután már nincs az a kellemetlenség, hogy szemtől szembe nemet mondsz és jól letámadnak, hogy... Ha pedig nemet mondasz, akkor sem kell (nem kell indoklod) semmit mást mondani, hogy nem neki adod ki.


Amúgy a becsületesség mindig kifizetődő. Felszabadult egy kis lakás, a kishölgy felhívott, hogy neki van két gyereke, egy macskája, egyedül neveli a gyerekeket, a kauciót meg csak három részletben tudja, és ci...ny. Így van-e értelme beszélnünk? Aki most becsületes, és nem akar megvezetni, az később is az lesz, aki meg akar vezetni (fontos tény elhallgatni) az meg később is... Mindegyikünk jól járt, mert nekem lett egy rendes bérlőm, neki (bár többen elzavarták a gyerekei miatt) meg egy fix bérlőm.

2018. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Mert ilyen a mentalitás.

Alkudozni, egyezkedni.

Nálam is volt pont ugyanilyen szituáció.

Megmondtam a kedves érdeklődőnek ,hogy a hirdetésben pontosan és érthetően benne volt minden, amit neki tudnia kellett és megköszöntem, hogy elvesztegetett fél órát az életemből.

Nálam mondjuk a bútorozatlan lakás kiadó / "milyen bútor lesz benne átadás után?" téma jött fel.

Amilyet belerak. Jaa, hát nekik nincs bútoruk meg pénzük sem.

bocsánat hogy nem értenek magyarul.

A hirdetésekbe már direkt beírom hogy ne rabolják az időmet és telefonon még a találkozó előtt mégegyszer elmondom hogy így is érdekli-e.

2018. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én általábán már akkor leszoktam tisztázni velük ezeket a dolgokat amikor még csak érdeklődnek. Tehát nem restellem megkérdezni, hogy hányan költöznének, cica kutya gyerek van-e, mi a foglalkozásuk stb. Már a hirdetésbe leírom, hogy max hány fő számára kiadó, állat vihető-e, mennyi a kaució, a bérleti díj. Ha én max 3 főt írok de jönnének 5-en, vagy ha nem tudják letenni egybe a kauciót nekem akkor simán megmondom nekik, hogy bocsi de nem. Nem fogom magam rosszul érezni azért mert én leírtam a feltételeket ők meg nem veszik tudomásul. Meg amúgy is a saját lakásomba azt engedek be akit én szeretnék. Kérdező te se érezd magad rosszul, próbáld meg tisztázni a legelején a dolgokat. :)
2018. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok ilyen van. Aki nem tud olvasni, annak nem kiadó a lakás. Tetszik, nem tetszik, a tied, te döntesz. Ha akarod azt is megteheted, hogy ott áll üresen. Aki olyan hülye, hogy nem érti meg, hogy egy magánember nem a tanács szociális osztálya, az megérdemli, hogy a híd alatt lakjon.

Én ezeket leírom előre mind, sőt még azt is, hogy csak magyarnak adom ki, tehát ha román, vagy kisebbség jelentkezik, akkor felejtős. A végén pedig a feltételek közt felsorolom, hogy "kölcsönös szimpátia" Na ebbe kössenek bele. Volt olyan, hogy a fazon rögtön tegeződve kezdte a telefonba (én 50 vagyok, és ugyebár nem is ismerem), na azt is rögtön leráztam.

Sajnos az ilyenekkel nem tudsz mit kezdeni, ne vedd magadra, mert rengeteg az irigy ember és akinek egy kicsit is több van, azt útálni kell, még akkor is, ha abból van neki, hogy ő dolgozott, amíg a másik a kocsmában támasztotta a pultot.

2018. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy ez a legvégére hagyott bejelentés volt az utolsó simliskedésük nálam, legyen máshol nagyobb szerencséjük!
2018. dec. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!