Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös telken lévő albérlet...

Közös telken lévő albérlet előnyei/hátrányai, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen hátránya, illetve előnye lehet egy olyan albérletnek, ahol egy teljesen külön álló ház van egy családi ház telkének hátsó részében?

Tehát teljesen külön bejárata van, külön mérőórák megvannak. A családi házban a tulajdonos lakik, a különálló házat (58 m2) pedig bérbe adja, elég jó áron, és teljesen új állapotban van.


Van esetleg valakinek tapasztalata (vagy hallott ismerőstől pl. visszajelzést) ilyen albérlettel kapcsolatban?


Köszönöm!



2019. jan. 4. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond. Mintha a szomszédban lévő lakását adná ki egy házban. Ha minden HIVATALOSAN van, azaz van szerződés, akkor nem lehet gond.


Mondjuk érdemes megnézni, hogy oké, hogy az óra külön van, de ő nem is tudja elzárni rátok a vizet, gázt, áramot, ha balé lesz?

2019. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy hivatalosan lenne, én minden esetben ragaszkodok a közjegyzőhöz, és a díját is vállalom.


Nem igazán értem, milyen balhéra gondolsz? Fizetési gondok nem lesznek részemről, szóval amiatt biztosan nem lenne semmilyen balhé. Más esetet nem tudok így hirtelen elképzelni. Igazából nem sokat tartózkodom otthon, sokat vagyok külföldön is egy hónapban. Illetve nem vagyok hangoskodó, nem szerveznék oda házibulikat stb. abból egészen biztos hogy nem lesz probléma.

Milyen más problémából lehetne olyan balhé, hogy -ha el tudja- elzárná ezeket? :)


Köszi a választ!

2019. jan. 4. 21:30
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként most, hogy kicsit jobban beleástam magam, néhány ember azt írja az ilyenekre, hogy közös lónak...

Mondjuk ezt főként olyan albérleteknél látom, ahol 2 szintes családi ház van, és a felső szintet adja ki a tulaj, de közös a bejárat.

Mondjuk ezt megértem, olyanba én sem költöznék.


Viszont az esetemben csak a kert közös, de én arra nem tartok igényt egyáltalán. Nyilván a lakáshoz történő bejutást ott kell megoldanom, de azon kívül semmi.

2019. jan. 4. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha jól kijöttök, esetleg egyidős gyerekek is vannak, ez a legjobb. Nem fog emelni, megéri neki ha tuti jó bérlője van.
2019. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Az kimaradt, hogy én egyedül költöznék, a tulajjal még nem beszéltem, mert szeretném egyelőre körüljárni a témát, fölöslegesen meg nem zaklatom. Így azt nem tudom pontosan, hogy kik lakják a házat.


Egy valami viszont aggodalomra adhat okot, hogy november óta nem tudta kiadni. Mondjuk ez nem biztos, hogy negatív, lehet hogy csak ennyire szűri a bérlőket, de lehet hogy valami mégsem oké. Mondjuk ez csak személyes egyeztetés után fog kiderülni.

2019. jan. 4. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az lehet a kérdés, hogy mit vár a kerttel kapcsolatban, közösen gondozzátok, megosztjátok, vagy fizetsz érte, vagy ő csinálja és semmi közöd nem lesz hozzá. Meg kell nézni mennyire láttok egymásra, most ez esetben az ő gyerekei fognak-e játszani a te ablakod alatt, vagy ott fognak-e szalonnát sütni, vagy szombaton reggel hatkor nyír-e füvet? Szóval ahogy említetted, a közös lovat kell rendbe tenni, azon kívül nem látok buktatót.
2019. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jogos, és fontos szempontok amiket írtál, sok eszembe se jutott volna így hirtelen.

Mikor felhívom ezekre mindenképp rákérdezek. Majdnem 1000 négyzetméteres a telek a hirdetés szerint, úgyhogy nem hiszem hogy a közvetlen közelembe lennének, de ki tudja, jobb tisztázni.

Bár megmondom őszintén, hogy ha hétköznap napközben ott játszanának adott esetben, az nem zavarna, mondjuk hétvégén a csendet elvárom, legalább reggel. :)


A kerttel kapcsolatban, ha mondjuk azt várná el, hogy a saját lakrészem környezetét tartsam rendben, az még szerintem vállalható, vagy egy korrekt összeg, amolyan kktg. gyanánt még szintén vállalható, és akkor ő gondoskodna minden ilyesmiről.

Számomra mondjuk az egyik legfontosabb amit írtál, hogy mennyire lát át. Nem feltételezem, hogy egy kukkoló a tulaj, de azért nem szeretném, ha mindig lehúzva kéne lennie a redőnynek, hogy ne lehessen átlátni.


Esetleg, ha vannak még ilyen apró, de mégis fontos dolgok amik szóba jöhetnek, szívesen várnom őket. :)


Köszi még egyszer!

2019. jan. 4. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Tehát van egy 58m2-es teljesen különálló, jó állapotú ház, jó áron és neked ilyen gondjaid vannak, hogy mennyire lát át?

Nem mindegy?

Hacsak nem egy tanyára költözöl, mindenkihez átlát valaki több oldalról és az utcáról is, még a 100milliós, magántulajdonú ingatlan esetén is.

Nem kell lehúzott roló mellett élned, az ablakokon általában függöny van, ami akadályozza a belátást, de normális embert nem érdekli, hogy a szomszéd éppen mit csinál.

A szerződéskötés előtt tisztázzátok a kívánalmakat és a kötelmeket, akkor nem lehet semmi gond. (én pl. nem vállalnék semmilyen kertészkedést, mert nem az én világom)

2019. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!