Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van valami következménye,...

Van valami következménye, hátránya, ha én februártól felnőttként egy kollégiumba fogok lakni min fél évig és nem jelentem be hivatalos szervnél a tartózkodási helyemet, hanem marad a régi lakcímem?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Semmi, ha a régi lakcímedre érkező küldeményeket megkapod.
2019. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
HIVATALOSAN, mint tartózkodási címet köteles vagy jelenteni!
2019. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A pivátra:


Jogszabály szerint a tartózkodási helyet akkor kell bejelenteni, ha 3 hónapnál hosszabb ideig tartózkodunk ott.

Okmányiroda. Viszont a kollégium vezetőjének kell nyilatkoznia, hogy belemegy és igazolja, hogy ott lakhatsz, mint lakcímen. Erre adnak papírt az okmányirodában. Legalábbis 3 éve így volt.

2019. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2. privátra.


ÉN úgy tudom, hogy a változást pár napon belül jelezni kell!

Tehát nem tudsz várni heteket.

2019. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Még egy kérdés, ami az utolsó :)

Akkor kell készítettnem egy új lakcímkártyát, vagy hogy működik ez? És amikor úgy gondolom,hogy visszamegyek az eredeti lakelyemre lakni akkor megint be kell jelentenem és szintén új kártyát kapok? Valamint a tartózkodási helyről a munkáltatómat is értesítenem kell, esetleg rajta kívül még kiket?"


Igen, ilyenkor kapsz azonnal és ingyen új lakcímkártyát.

A melóhelyen nem árt ha szólsz. Rajta kívül másnak nem kell.

A régi címedre fizetsz számlákat? Ha igen, és nem tudsz visszajárni a postára, akkor érdemes a postát átirányítatni a koleszba. Ezt bármelyik posta elintézi, ha bemész, és havi 2500 körül van a díja.

2019. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat, sokat segítettél!!

Szerencsére nem kell fizetnem számlákat.

2019. jan. 10. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kilenc évig éltem albiban úgy, hogy nem voltam semmilyen módon oda bejelentkezve. Volt egy isten háta mögötti állandó lakcímem, minden postám és személyes papírom oda érkezett. Az albis városban béreltem egy postafiókot és az állandó címemről ide irányítottam a postát. (a csomagokkal ez nem működik).

A számlák az albérlet tulajának nevére érkeztek.


Túléltem. Nem lőttek le.

2019. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben be kéne jelentened. Gyakorlatilag meg senkit nem érdekel... Albèrletnèl a tulajdonosok nagy többsége nem is engedi, hogy a bérlő bejelentkezzen, hiába ez a törvény.
2019. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!