Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kezdjek önálló életbe?

Hogyan kezdjek önálló életbe?

Figyelt kérdés
Kezdve a munkával, albérlettel... nem tudom hogyan álljak neki. Minél hanarabb el szeretnék költözi itthonról, de nem tudom hogyan fogjak hozzá. Ti hogyan csináltátok? Hogyan kezdtétek el?
2019. jan. 14. 21:54
 1/7 Vodafonelive válasza:
Alapképzés után nekivágtam levelezőn a mesterképzésbe, de arra már csak fizetősre vettek fel. Otthon tudtam munkát vállalni, nem a szakmámban, otthon laktam, fizettem 1 évig a tandíjat majd amikor átraktak a nyáron államira a szeptemberre megspórolt pénzemből felköltöztem önerőből (szülő csak egy körös autóval segített felcuccolni) Budapestre 3,5 hónapja és most itt vagyok albérletben egy volt kollégista társammal, mellette dolgozom, iskolába járok és félrerakok folyamatosan. Ezt még sokáig szeretném csinálni amíg ki nem égek. Majd alakul... 25/F
2019. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen iskolád van? Ez nagyban számít! Ha nincs semmi különös, akkor nagyon nehéz lesz! Inkább tanulj, amíg lehet!
2019. jan. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
El kell kezdeni dolgozni, amikor összejött a pénz rá, akkor albérlet vagy lakás/házvásárlás
2019. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudtam, hogy Budapest környékén szeretnék dolgozni, ezért beadtam egy csomó állásajánlatra a jelentkezésemet. Akárhányszor hívtak, utaztam 180 km-t az interjúra. Az egyik helyen azt mondták egy hét múlva kezdhetek. Tetszett, de a lakhatásom még nem volt megoldott, így egy pár hétig rokonoknál, barátoknál csöveztem. Baromi gáz volt, nehezen éltem meg. Aztán kivettem egy szobát. Gyűjtögettem amennyit tudtam, majd úgy alakult, hogy a lakótársam költözni akart és úgy döntöttünk, hogy a párom költözik be a helyére. Utána már együtt gyűjtögettünk és egy év múlva bedobtuk a pénzünket egy önerőbe. Mostmár másfél éve élünk a saját lakásunkban. Nagyjából így kezdtük mindketten és többnyire így kezdte mindenki a baráti körünkben.

Amióta itt élünk, mi is segítettünk már barátainknak, volt hogy két hétre foglalt volt a kanapénk, amíg lakhatást nem talált egy jó barátunk, de munkája már volt helyben. :)

2019. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem olyan para, mint amennyire gondolod. Én is szenvedtem, meg féltem az elköltözéstől, érettségi után még hónapokig anyám nyakán maradtam. Elkezdtem dolgozni, nem nagy munka, minimálbérért árufeltöltő voltam. Összejött egy kis lakás kéthavi lakbérére a pénzem, és elköltöztem. Ennyi. Igaz barátnőm is jött, és ketten könnyebben fizettük az albérletet, de ez nem sokat jelent, jelenleg is egyedül vagyok, csak nem egy egész lakást fizetek, hanem csak egy szobát.

Vicces így 6 év után visszagondolva hogy ott mennyire tartottam az elköltözéstől . Azóta volt már vagy 10-15 különböző albim, épp most is hamarosan költözök megint.

Szóval nyugi, elindulni nehéz, de belerázódsz, és egyszer majd te is mosolyogva gondolsz bele, hogy milyen bizonytalan voltál az első albérletednél. :)

26f

2019. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel a főiskola alatt elkezdtem dolgozni (20 évesen). Mire végeztem a sulival, lett aktuális az akkori barátnőmmel az összeköltözés, néhány hónapig laktunk albérletben, de végül szétmentünk. Ez után kb 22-27 éves koromig otthon laktam a szüleimnél, és nem bántam meg. Akinek nem adottak az anyagi körülményei (nem tudnak neki venni egy lakást, vagy milliókkal segíteni a szülei), annak szerintem ez jó megoldás, bizonyos korig persze. Ha "jól" fizető állásod van vidéki szinten mondom, mert én ott élek (minimum 170-180 ezer Ft) 5 év alatt 4-5 millió forintot félre tudsz rakni (ha nem vered el értelmetlenül, amit félre rakhatnál), amivel már el tudsz indulni az életben. Felénk 12-15 millióért már tudsz venni a városban lakást, vagy környező falvakban tűrhető állapotú házat. BP-en nyilván sokkal nehezebb, mert tudtommal egy 40-50 m2 lakás is 20-25 millió Ft. De valamelyest magasabbak is a bérek, ha otthon laksz, ott is félre tudsz rakni 60-80 ezer Ft-ot havonta. Szerintem nem ördögtől való dolog kiköltözni egy faluba, vagy környező kisebb városba, én is "bejárós" voltam 30 km-es távolságra kb 5 évig (amíg még a szüleimmel éltem). Semmi bajom nem volt az átjárással, csak logikus volt itt összeköltözni a párommal, mert ő is itt dolgozik.
2019. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!
2019. jan. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!