Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Baj van a konvektorral?

Baj van a konvektorral?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk, 45m2 a lakás eddig távhővel volt csak dolgom, konvektor még új nekem.

Szóval 2 konvektor van a lakásban amik kéményhez csatlakoznak.(Mondjuk ez is fura nekem mert a csövek alig illeszkednek, 1-1mm hézag van..lehet igy normális?)

kb 3-4 fokozaton megy az egyik akkor van 20-22fok.. ha mindkettő 1-esen megy akkor is ez a helyzet kb, melyik megoldás a jobb?

a két fő helyiség nagyjából egy hőmérsékleten marad mindkét megoldással.

Ez egyik konvektor 1-esen is nagy gyűjtólánggal ég, szerintem a termosztát is hibás mivel 2-esen nyíltja a plusz gázt mikozben 22 fok van. A szikráztató beleér a lángba, gondolom ezért nehéz újra gyújtani.


A másik 3-4 fokozat között kezd jobban melegíteni miközben 20-22fok van. Ennek a gyújtólánggja kissebb de sárgás a lángnyelv vége, nekem ez is fura, gondolom kevés levegőt kap?!

Mindkét konvektor Fég f8.9.3

A tulaj szerint ősszel voltak átnézve, kinek a dolga a javítás költséget fizetni ha erre kerül sor?



2019. jan. 25. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek a konvektrok jól működnek ,sajnos te nem érted a működésüket .

Begyújtáskor mindegy hányasra tekered ,a nagy láng fog égni.

Minden fokozathoz tartozik egy belső hőmérséklet,aminek elérésekor kikapcsol őrlángra (gyújtó láng )

Hogy azonos hőmérsékletnél nem azonosan működik a 2 kon vektor,ez a beállitáson múlik .

A nagy gyújtó láng is jó. Amelyik sárgás az kis beállitással kék is lehetne ,de ez különösebben nem probléma .

Miután megvetted,és nem a tulaj jelenlétében nézted meg,már már minden költség téged terhel .

2019. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Albérletről van szó, igazad van a működését nem értem igazán.

Utána olvastam és volt ahol azt írták hogy tökéletlen égésnél elkormolódhat. A láng sor kék, csak a gyújtó láng megy át narancsba. Ez volt számomra fura, a különböző hőfokon való kapcsolást letudtam a termosztát hibájának.

Akkor elméletileg nagy baj nem lehet? szénmonoxid jelző lett felszerelve persze a biztonság kedvéért.

2019. jan. 25. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól működik. Piros akkor lesz, ha por vagy víz kerül bele a lángba.
2019. jan. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A karbantartás is azért jó, hogy megvolt - ez általában a por kifújását foglalja magában -, mert 30-40%-kal többet is fogyaszthat, ha poros, én ezt tapasztaltam.

Pár évente kell kitisztíttatni, karbantartatni, de van, aki évente javasolja.

2019. jan. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!