Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyire furcsa...

Szerintetek mennyire furcsa viszony, ha egy panelban lakom a bérlőimmel? Mert nekem némileg több jogom van beleszólni a szabályokba.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most lett egy 21 és egy 31 éves bérlőm a 2,5 szobás lakásomba. Barátnőm azt mondta, hogy én nem egy szinten vagyok velük, ha tetszik nekik, ha nem, és ezt el kell fogadják.Természetesen az nem működik, hogy innentől azt csinálhatok, amit akarok, de én maximum annyiban nem tudok másokhoz alkalmazkodni, hogy hajnal 3-ig tanulok a vizsgaidőszakban többnyire. Akinek nem kell tanulnia a vizsgáira, az lehet nem érti ezt meg, de nekem az ösztöndíjak miatt nem elég a kettes.


A 31 éves nőnek megmondtam a héten, hogy nem örülök, ha a fél hűtőt telepakolja, mert hárman vagyunk rá. Azt mondta erre, hogy nem tudta megkérdezni, mert nem voltam otthon, amikor beköltözött. Nem azért, de alapból nem lett volna szabad ennyi cuccot vennie, függetlenül attól, hogy mennyi hely volt a hűtőben. Ez nem így működik. És igénye lenne arra is, hogy havonta egyszer feljöjjön hozzá a baráti társasága hétvégi estéken összeülni. Nekem havi 1 házi összejövetel nem fér bele, pláne, hogy a másik lánynak is lenne igénye néha, de én is csak hétvégéken vagyok szabad, úgyhogy erre nekem nem lesz kapacitásom. Lehet, hogy én vagyok haklis, de 7 lánnyal laktam eddig együtt, egyikőjüknek se volt igénye havi 1 házibulira, maximum félévente 1x.


A szilveszter meg a szülinap egy dolog, de akinek van legalább 5 barátja, menjenek minden hónapban máshoz át, mi is így csináljuk. Így senkit sem zavarunk indokolatlanul. Nyilván egy 31 éves felnőttnek teljesen mások az igényei, de akkor minek költözik össze egy 22 éves meg egy 21 éves lánnyal?


Ezelőtt egy kb. 200 nm-es nagypolgári lakásban lakott 7 másik lakóval, és még egy közös nappalijuk is volt, ami itt nincs. Nyilván egy ekkora társaságnál kontrollálhatatlan, hogy kinek, mikor van vendége, mikor zajonganak, mikor oltják le a lámpát stb. De ez egy 57 nm-es lakás 3 személyre. Itt azért némileg nem ugyanazok a szabályok érvényesek. Sok volt kolis lányt is ismertem, akiknek lövése sem volt, hogy a saját szoba nem egyenlő azzal, hogy minden nap 5-en lóghatnak nála, mert attól még a többi szoba lakóját ugyanúgy zavarja vele.


A lakótársamnak nem tetszik szerintem, hogy vannak elvárásaim. Persze a saját szabályaim én is betartom, mert máshogy nem lehet.


Ennek ellenére szeretném, ha elfogadnák ezeket a lakóim, de rosszul esik, hogy némiképp főnököt kell játszanom mostantól. Mert nem akarok rosszat senkinek, azt viszont már az elején közöltem, hogy én nyugalomra vágyom, abba a házibulik nehezen férnek bele. De ő nyilván azt hitte, hogy azért alkudozni lehet. Nem engedhetem.



2019. febr. 1. 13:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy heti 20 órát egyetemen vagyok, emellett heti 20 órában dolgozom. Azért az úgy fárasztó lenne, ha otthon se hagynának pihenni kb. soha.
2019. febr. 1. 13:43
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyükben gyorsan keresnék másik lakást. Nem bírnám elviselni a felsőbbrendűségű komplexusodat.
2019. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát én aztán minden vagyok, csak az nem. XD Volt lakótársam meg sem hallgatott, bármit is kértem tőle. Szóval asszertivitásból nem sok jutott nekem, nehezen érvényesítem az akaratomat.
2019. febr. 1. 13:46
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Idióta vagy.

Igaz, én màr bőven 30+ vagyok, pàrom meg 50+,_de nagy társagi êletet élünk, nyaranta jönnek hozzànk 2-3 hétre baràtok, természetesen itt is alszanak, nincs ebbôl gond

A kislànyom velük tanult meg úszni itthon.

Ne zàrkózz el az emberektôl, magaddal baszol ki!

Jàrj tàrsasàgba, h8vj vendêkeket stb.

2019. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen igazad van.

Èn nagyon sok albiban laktam,hála Istennek minannyian csendes lányok voltak.

A legelejèn kell elmondani nekik mit szabad ès mit nem.

Ha tetszik koltoznek,ha nem,akkor nem.

Igy utolag is megteheted,de valoban nehezebb.

Szabályokat kell állitanod,a Te lakasod,ha nem tetszik menjenek.

Ha en adnak ki szobakat,bulit egyaltalan nem engednèk meg.

Heti egyszer,ha ott alvasra feljon valaki oke,de meg igy is bele kell szamolni a vizet,ha esetleg az illető ott furdik...ez nagy engedmèny.

Sajnos az odaköltözèskor kellett volna tisztázni mindent.

Ès nyugi teljesen igazad van!

2019. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Ide is illik, hogy "közös lónak túros a háta".
2019. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
B.aszd ki őket a p.icsába, keress olyat aki tud együtt élni.
2019. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igazad van.

Èn nagyon sok albiban laktam,hála Istennek minannyian csendes lányok voltak.

A legelejèn kell elmondani nekik mit szabad ès mit nem.

Ha tetszik koltoznek,ha nem,akkor nem.

Igy utolag is megteheted,de valoban nehezebb.

Szabályokat kell állitanod,a Te lakasod,ha nem tetszik menjenek.

Ha en adnak ki szobakat,bulit egyaltalan nem engednèk meg.

Heti egyszer,ha ott alvasra feljon valaki oke,de meg igy is bele kell szamolni a vizet,ha esetleg az illető ott furdik...ez nagy engedmèny.

Sajnos az odaköltözèskor kellett volna tisztázni mindent.

Ès nyugi teljesen igazad van!

2019. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Lakna a f@ szom màssal együtt!
2019. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

En nem voltam főbèrlő.

De lakòtársamnak elmagyaráztam èn 10után csendre vágyom,szerencsere pasit sem hoztak fel.

Bekoltozèskor megbeszèltük kinek hol a helye a hűtőszekrènyben stb.

Ez normalis ha csendre vagysz.

Nem kell alkalmazkodnod.

Olyat keress,aki ezt elfogadja es hasonlo beallitottsagu.

2019. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!