Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek egy fiatal párnak,...

Szerintetek egy fiatal párnak, akik albérlet mellett saját otthonra is gyűjtenének a havi 400ezres bevételükből mennyit költsenek maximum a bérleményre?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, mennyi lenne a reális ár, amit a bevételünk még elbír? Szerintem jó lenne csak egy szobát kivenni, hogy minél többet félre tudjunk tenni a jövőbeli otthonunkra és 90ezret költenék maximum, párom viszont nem szeretne másokkal élni, ezért bevállalná a 150ezer forintot is garzonért, ami éves szinten 720ezerrel kevesebb megtakarítás. (Az árak rezsivel együtt értendők) Ezek csak felvetésel, szóval kíváncsi vagyok, hogy ti személyesen mennyit szánnátok rá maximum.
2019. febr. 2. 22:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Én biztos nem szobát bérelnék, pedig nincs párom.
2019. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
A családi ingtalanháttér sem mindegy. A legritkább esetben kell nulláról indulni. Pl. akinek van otthon egy saját szobája, és jobb körülmények között él most otthon, mint ha kivesz egy szobát idegen lakótársakkal, miközben a SAJÁTJA nincsen hasznosítva, hanem azt is fenn kell tartani, az pénzügyi öngyilkosság miközben romlik az életszínvonala. Gyakorlatilag ez a szegénység receptje. De ha otthon 6-an alszanak egy szobában és nő az életszínvonal, ha idegenekkel összeköltöznek, de csak 2-en fognak lakni egy szobában, akkor persze érdemes kivenni.
2019. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk a feleségemmel 400 a bevételünk vidéken, 40ért bérlünk másfél szobás lakást baráti alapon, és baromi keservesen jön össze egy 15 milliós lakás önereje, pedig 150 minimum megy félre havonta. Pesten meg 40 millió egy lakás. Csak azt tudom mondani, hogy amit csak lehet tegyetek félre... Fővárosban ez nem jó kereset, én a vidéki 400at nem adtam fővárosi 600ért.
2019. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
3: És mit dolgoztok?
2019. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy mit dolgoznak, hogy jön a képbe? Teljesen mindegy mit dolgoznak. Leírták a havi jövedelmüket és a kérdés a bérleményre vonatkozott.
2019. febr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

5: Csak érdekel, amit írt, és hogy mivel tudnak ilyen jól keresni.

Én 20 éve vagyok az álláskereső piacon 2 diplomával, de nem találkozom ilyen jó lehetőségekkel. Tudod, ez egy fórum, hogy beszélgessünk, és egymás iránti érdeklődésünket kimutassuk. Nem kötözködésre és másoknak való dirigálásra való!

2019. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én folyamatosan azon agyalok, hogy szoba vagy teljes albérlet.


Jelenleg szobát bérelek, ami egy kis lyuk, és idegesítő másokat kerülgetni a lakásban. Viszont így 200+ ezret félre tudok tenni havonta. Még így is évekbe telik mire összejön egy jelentősebb önerő.


Másrészt lakás bérlésnél nincs "idegen" akit kerülgetni kell, nincs annyi konfliktus, havi egyszer jön a tulaj, fizetsz és élheted tovább az életed benne.

2019. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha párom lenne egyértelműen a teljes lakás felé hajlanék. Ott sem garzon, mivel nem sokkal olcsóbb, hanem minimum 1,5 szobás lakás.


Egyrészt párként elég kényelmetlen egy idegen lakótárs szeme előtt élni a magánéletet, mert vagy ültök végig a szobában, vagy kerülgethetitek egymást a WC-n, fürdőben, konyhában.


És azért jó ha van legalább 1,5 szoba, hogy időnként legyen mindenkinek egy kis magán szférája. Még a pároknak is van olyan, hogy el kell vonulniuk. Például párod beteg, pihenne, aludna, te meg jössz-mész, néznéd a TV-t, miegymás. Vagy tanulna, olvasna.


Vagy vendégfogadás szempontjából is sokkal komfortosabb, ha van egy kis "nappali" és nem az ágyadra kell leültesd őket. Illetve ha jön testvér, szülő aki ott aludna 1-1 napot akkor sem kell egymás hegyén hátán lenni.


Lehet, hogy így kevesebb esélyetek lesz saját lakásra, kevesebbet tesztek félre, cserébe sokkal komfortosabban, önállóbban tudnátok élni.

2019. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#6 Ennyi összejön egy gyárban túlóra nélkül manapság. Már ha birod az ilyet.
2019. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát a minimumra kell szorítkozni ha saját lakást akartok venni. Én sem mennék párral szobába, inkább kevésbé frekventált helyen keresnék albérletet minél olcsóbban. Vagy valamelyik szülőhöz is lehetne menni, úgy még több marad.


Az anyagiakat firtatóknak. Egy épkézláb diplomával 1-2 év tapasztalattal már simán 250.000 nettó körül haza lehet vinni fejenként...

2019. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!