Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire elterjedt, hogy...

Mennyire elterjedt, hogy ugyanabban a lakásban a különböző méretű szobák után különböző árú albérleti díjat fizetnek a lakók? Vagy mindenki egyformát fizet a szobája méretétől függetlenül? Melyik gyakoribb, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Pl. van egy lakásban egy 12 és 22 négyzetméteres szoba és ott az azokban lakó egy-egy ember egyformát fizet, vagy (ha nem is pontosan négyzetcentire kiszámolva és arányítva) a nagyobban lakó kicsivel többet, a kisebben lakó kicsivel kevesebbet.
2019. febr. 5. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, nagyobb szobába több cókmókot tudsz berámolni, jobban elférsz, könnyebb bútorozni, átrendezni is, ha arra van szükség. Ezért többet is ér. A 22 m2-es szobát már amúgy is ki lehet adni dupla szobának is, párok részére. De ez inkább kategóriánként, lépcsőzetesen emelkedik, nem közvetlenül m2 alapján számolják.
2019. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi annó 3-an laktunk egy lakásban, pár a nagyszobában, én egyedül a kicsiben. 35-ért béreltünk, úgy egyeztünk meg, hogy ők 20-at, én 15-öt, rezsit természetesen harmadoljuk. Régi szép idők.


Szóval ha együtt béreltek, a tulaj nem szól bele (általában nem szokott, hacsak nem szobánként adja ki idegeneknek), akkor megbeszélés kérdése.

2019. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4 szobás panel, 2félszoba (25-25ezer), nagyszoba 40ezer, erkélyes nagyszoba 50ezer.
2019. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a korrekt, ha szobaméret arányosan van fizetve.


Nálunk a nagy szoba van vagy 15 m2 + erkély az én félszobám meg kb 7 m2. Így 80 + 40 ezer bontásban fizetünk, alapvetően a tulaj osztotta így.

2019. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

megegyezés kérdése.

3-an laktunk pár évig haverokkal, mi szigorúan harmadoltunk, pedig a szobák nagyon mem voltak egyformák. mikor költöznünk kellett, akkor viszont az ment a kisszobába aki előtte a legnagyobban volt.

de teljesen persze úgy korrekt, ha a nagyobb szobában lakó többet fizet. nem szoba-négyzetméterrel arányosan persze, de valamivel többet.

a rezsit pedig per fő egyenlően kell felosztani.

2019. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rezsit lehet per fővel számolni. De ott is vannak kiugró esetek.


Nálunk például az eddigi 100-120 kWh villany fogyasztás felszaladt 400 kWh-ra.


Aztán kiderült, hogy a kedves lakótársamnak nem elég a távhő által 25 fokra felfűtött panel, hanem 0-24-ben megy nála egy elektromos radiátor hogy +1 fokkal melegebbet csináljon. 10-15 ezerrel dobta meg a havi rezsit.


Nem vagyok az aki centizgeti, hogy kinél ég két villany, kinél egy, de más hülyeségét sem szeretem finanszírozni.

2019. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megbeszélés kérdése. Amikor albérletben laktam valakivel, enyém volt a kisebbik szoba (16 nm), övé a nagyobb (25 nm). Mi a lakbért felesbe fizettük, de a fűtésszámlát négyzetméter arányosan.

Az én lakótársam is hozott villanyradiátort. Ott meg úgy volt, hogy ami a szokásos fogyasztáson felül volt, csak ő fizette.

2019. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!