Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérhet többet a kár miatt,...

Kérhet többet a kár miatt, mint a kaució?

Figyelt kérdés
7 eve lakom egy 70nmeslakásban. Idén elkoltozom. Sajnos a parketta erősen megkopott a het ev alatt. Akivel itt laktam gurulós széket használt es ott eléggé lekopott a lakk. Illetve a masik szobában van egy nagyobb karc de a tobbi rendben van. Aprobb hibak keletkeztek meg a lakasban amiket szeretnék kijavitani, de sajnos a parkettat nem tudom megjavitani. 210 ezer forint a kaucio, nem is kérném vissza, de kérhet ennél többet?
2019. febr. 6. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha indokolt, akkor igen!
2019. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

kérni kérhet...csakhát a hét év, az hét év..volt közben bérleményellenőrzés? akár volt, akár nem, ilyen lett a bérlemény, ennyi.


amikor a kauciót megállapítja a bérbeadó, és a bérlő ezt leteszi, akkor meg is állapodtak. kész.

2019. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A te károkozásod 1 nm parkettára terjed ki. Az nem 210000. A kaució nem a használatból eredő kopás rendbetételére van. Az károkozásra stb van.
2019. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a gurulós szék nagyon tönkreteszi a parkettát. Különösen a ma elterjedt laminált padlót. Ez most egyéni megegyezés kérdése lesz. De a kaucióból újra tudja parkettáztatni az egész szobát. A leírt károkat sztem bőven fedezia kaució.
2019. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Bérleti szerződéstől függ, de azért azt tisztázzuk, hogy 1 m2 parkettát/laminált padlót nem lehet javítani!

Laminált esetében, 7 év után lehetetlen felszedni úgy, hogy vissza is lehessen rakni... a máik pedig nem lehet majd kapni sehol a pótláshoz. Tehát az egész csere.

Fa parketta esetében nem lehet csak egy foltot felcsiszolni majd lelakkozni, mert rondább lesz mint volt! Azaz az egészet fel kell csiszolni, javítani a réseket, pórtalanítani és 2-3 rétegben lakkozni egy 1 hetes munka. Ha mindent szakember csinál bármelyik esetben utóbbi költségei a könnyen a duplája lehet a laminált padlóénak.

Ha minden ki volt festve mielőtt beköltöztél akkor szerződés függvényében frissen festve kell vissza adni a lakást. Vagy levonják a kaucióból...

2019. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, az amortizációt a tulaj viseli.

Egyáltalán nem kell részt venned a költségviselésben.

2019. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
gurulós székhez lehet venni parkettán használható kerekeket, a hagyományos kerekek okozta kopást nem nevezném amortizációnak! Nekem 15 éve van a nappalimban laminált lap, és semmi baja! Az a gurulós szék egyértelműen minimum megfelezte az élettartamát, ami pedig nem rendeltetés szerű használat!
2019. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
az egyik kérdés, a kár felértékelése, illetve hogy abból mennyi volt a normál amortizáció, és mennyi a bérlő által térítendő. De a kérdésre természetesen az a válasz, hogy lehet az okozott kár (meg esetleg az egyéb kiköltözéskor még fizetendők, pl. utolsó számlák) összege magasabb, mint a kaució. Nem is kötelező kauciót kérni, de a károkozást akkor is meg kell téríteni.
2019. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7:Igen, csak úgy gondolom, ezt az első bejárásnál tisztázni kellett volna, és nem évek múlva kiszámlázni, tehát a bérbeadó mulasztott itt, ezért mondom, amit mondtam. Nem hagyjuk a kéglit és a bérlőt magára évekre...
2019. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: Igen, ezt megerősítem.

A kisebb károkat folyamatosan fizetheti a bérbeadó a kaucióból, és felszólítja a bérlőt a kaució feltöltésére.

A parketta csiszolása és lakkozása egy 20 nm-es szobában 85-100 000 Ft egyébként, úgyhogy kellene fedezze a kaució. Más dolog, ha tönkrement, és új parkettát kell lerakni. De nekünk cseréltek lakástűz miatt 1-2 nm parkettát, plusz csiszolták, lakkozták, az volt 85 000 Ft 21 nm-re. Árajánlati díj, kiszállási díj nem volt. 1 napos munka volt.

És persze a parketta vételára ehhez jött.

2019. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!