Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon tényleg drágább...

Magyarországon tényleg drágább a megélhetés, mint Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Szeretnék érettségi után Magyarországra (Budapestre lehetőleg) költözni. Ez a gyermekkori álmom. Viszont mondta nekem egyik ismerősöm (igaz nem csípi a magyarokat), hogy nálatok 27%-os adó van, és sokkal többet le gombolnak az ember keresetéből, mint itt Szlovákiában. Például ha keres ott valaki 5000 eurót, akkor abból a fele tuti elmegy az állam bácsinak. Nem igazán vagyok még ezekkel a dolgokkal tisztában, ezért kérnék részletes felvilágosítást, hogy mit hogyan lenne érdemes csinálni, stb... Köszönöm szépen!

2019. febr. 10. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

A bruttó jövedelmed kétharamadát kapod kézhez, hacsak nincs valamilyen adókedvezményed. Mivel gyedülálló vagy, valószínűleg nem lesz.

Budapesten igen drága a lakás és az albérlet, az egyéb árak viszont általában hasonlóak, mint az ország más részein. Ezt némileg ellensúlyozza, hogy a keresetek is magasabbak, mint máshol.

Az élelmiszerárakat megnézheted valamelyik bolthálózat (Penny, Lidl, Aldi, Spar, Tesco) honlapján.

2019. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákia melyik részén laksz ? Nyugaton, középen vagy keleten ? Ha nyugaton laksz akkor nem érdemes átköltöznöd mert ott viszonylag közel van Pozsony több a munkalehetsőség.

Én középről vagyok és azt mondom, hogy ha már egyszer elmegyek itthonról olyan helyre megyek ahol tényleg jobb tehat Magyarországra semmiképpen.

Én dolgoztam MO on 110 ezerért hát itthon akármlyik gyárban megkeresem a dupláját.

2019. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
#10.43 Az utóbbi években nagyot nőttek a fizetések. Nettó 110 ezernél lényegesen többet lehet keresni betanított gyári munkásként is, és még szállást is biztosítanak, ha messziről jössz.
2019. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan Győrtől 20km-re lakom a határ mentén Szlovákiában. Tehát nem érdemes Magyarországra költözni? Csak én ott érzem igazán otthon magamat...
2019. febr. 10. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
#11.37 Győr is gazdag város. De ha csupán 20 kilométerre laksz, próbáld ki! Ha beválik, ideköltözöl, ha nem, maradsz.
2019. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állandó lakóhelynek Győrt nem tudom elintézni ugye?
2019. febr. 10. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem fogsz 5000 eurót keresni.

Még az ötödét sem...

2019. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak egy valamire példa volt. :)
2019. febr. 10. 17:50
 9/9 anonim válasza:
87%
Szlovákiában statisztikailag tobbet keresnek. Es amit hallottam az epitoipari brigádaim alatt a munkásoktol, ok is azt mondják, hogy azért járnak SVK-ba, mert tobbet fizetnek ott.
2019. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!