Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlő, felmondás alatt...

Az albérlő, felmondás alatt köteles beengedő lakásnéző látogatókat?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 16:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Beengedni*
2019. márc. 7. 16:23
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Én ehhez nem járulnék hozzá.

Nem kell senkinek se nézegetni,milyen holmijaim vannak .

Azt sem hogy milyen rendet tartok .

2019. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, nem a tulajjal jönnek?

Mert akkor szerintem nem, de ez csak az én véleményem.

2019. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ingatlanossal jönnének, nyilván én sem szeretném, ezért érdekel hogy kötelező-e. Ha nem, akkor lakbér csökkentést kérnék cserébe, vagy megtagadnám.
2019. márc. 7. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Az ingatlanos jöjjön akkor ,majd ha kiköltöztél .
2019. márc. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés, mindig a szerződés az irányadó.

Általában annak kellene benne lennie, hogy a tulajdonos havonta egyszer, előre bejelentett időben mehet be, ellenőrizheti a lakás állapotát.


Olyasmiről viszont semmilyen szerződésben szó sem lehet, hogy havonta többször zavarhat a nyugalmadban, valamint idegeneket engedhet az általad használt lakásba. Semmiképp sem vagy köteles beengedni őket.

2019. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

Ha előre bejelentve a tulajdonossal megy, akkor szerintem igen.

Oké, nem bármikor nyilván, meg otthon kell lenned. De másképpen hogy tudná kiadni a lakást, ha nem mehetnek el megnézni?

Nem a cuccaidat nézi meg, hanem a lakást.

2019. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

7-es, a lakáskiadás üzleti tevékenység, van kiadási oldala is, nem csak pénzbeszedés. 1-2 hónap üresjáratot el kell viselni.


A bérlő a lakás használati jogáért fizet, vannak kötelességei, de mondjuk napi 3 csapatot (mindegy mennyi, havi 1 is lehet) nem köteles eltűrni. Akár ki is rabolhatják, nyugalmában zavarják, takarítani kell előtte utána, meg a saját programját ehhez igazítani.


Ha jófej egyszer kétszer megteheti hogy megengedi, de jogos a költségcsökkentés vagy a megtagadás is.

2019. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, valoban a rendszeres nagytakaritas miatt okozna gondot, kutya mellett hosszu a butorok szortelenitesi ideje, masreszt amugy is nagyon teruletvedo, hangos olyankor.



Szerzodes fel evente 1 allapot miatti latogatasra ad alkalmat a tulajnak, tehat ott nincs erre kikotes.

2019. márc. 7. 19:06
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Röviden, tömören: nem vagy köteles.
2019. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!