Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hitellel terhelt lakás kiadása...

Hitellel terhelt lakás kiadása esetén a hitel törlesztője leírható a bevételből kiadásként adózás előtt?

Figyelt kérdés
lakáskiadás, hitel, törlesztő, bevétel, kiadás, albérlet, befektetés
2019. márc. 20. 03:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem írható le, szép is lenne. :-) Gondolom akkor gyakorlatilag 0 lenne a fizetendő SZJA-d. Ahogy nem írható le pl. a közös költség sem.

[link]

2019. márc. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát, hozzáállás kérdése, hogy kinek mi lenne szép vagy mi lenne ésszerű. Számomra az tűnne logikusnak, ha a lakás megtartása nekem havi kiadással jár, akkor az ugyanolyan ráfodítás, mint az időnkénti állapot megóvás vagy javítás, korszerűsítés. Ahogy más országban is csinálják - egyet egészen biztosan tudok, igaz, most kezdték el beszabályozni és már nem lehet a hiteltörlesztő egészét! leírni. Nagy Britanniában ez a módja. Igaz az is, hogy a kiadás célú lakásvásárlás hiteléhez jóval nagyobb kritériumoknak kell megfelelni és dárgább is maga a hitel.

A cikket köszi, ezeket a részleteket már tudtam. A kérdésemre viszont nem tér ki, ezért még nem is zárnám ki, amíg valaki jelentkezik megbízható forrással

2019. márc. 20. 06:54
 3/15 anonim ***** válasza:

2 táblázatot vezetsz a NAV-nak, az egyik a költségekről, a másik a lakás értékcsökkenéséről.

Az értékcsökkenés címén a vételárnak 2%-a írható le az adóalapból évente.

Most nem tudom, hogy ez a tényleges vételár, vagy a banknak visszafizetendő rész beleszámíthat-e, érdekes felvetés.

A NAV-ot vagy az adótanácsadódat kérdezd, érdemes. ;)

2019. márc. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
...de lehet, hogy tudnom kéne fejből, biztosan esett erről szó a tanfolyamon, de nem emlékszem és a jegyzeteimet sem szeretném áttúrni, engem nem érint. Vagy 15 jogszabály vonatkozik lakás bérbeadására meg az adózásra, talán ki is tudod guglizni az értékcsökkenésre vonatkozó adóalapcsökkentő részt, ha úgy kényelmesebb neked.
2019. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Logikus lenne Kérdező amit mondasz, csak eleve ott bukik a történet, hogy egy jelzálogfedezettel terhelt lakást te hivatalosan nem is adhatnál ki.

Ezt szerződében aláírod a banknál.

2019. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
5: Ki lehet adni!
2019. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

#6

Akkor add ki! Nem vitatkozom.

2019. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Az egész onnantól logikátlan, hogy a törlesztőrészleted nem az ingatlan kiadásával kapcsolatos kiadás, hanem az ingatlan megszerzéséhez kapcsolódik.
2019. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
8: Amint fent részleteztem, az ingatlan megszerzéséhez kapcsolódó költségek 2%-a évente leírható a bevételből, ha kiadod. Tehát nem csak a kiadáshoz kapcsolódó költségek írhatók le.
2019. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
8: Ha a te logikád szerint nézzük, ahhoz hogy ki tudjak adni egy lakást, először meg kell vennem (plusz karban kell tartanom). Tehát a vételár (és a felújítások) is a kiadáshoz kapcsolódó költség.
2019. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!