Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Minden reggel fúró szomszéd....

Madison11 kérdése:

Minden reggel fúró szomszéd. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
November óta lakunk a párommel egy panelház 3. emeletén, eddig ránk szerencsére nem érkezett panasz hangoskodás miatt, pedig egy nagyon eleven cicánk van, aki sokat futkározik, viszont a mi fönti szomszédunk rendszeresen kb, 2 hónapja legalább nekiáll reggel 7-8 kor fúrni, kalapálni de minimum rohadt hangosan porszívózni, úgy hogy nekicsapkodja a csöveknek,legalább mindenki hallja... Ezért az lenne a kérdésem mit lehet tenni azon kívül hogy szólok neki (ha már ez megtörtént és folytatja). Nagyon szar minden reggel arra kelni hogy izomból fúrnak felettünk, tök jó lenne nem 5-6 órákat aludni :)

2019. márc. 20. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jóindulatból kérdezem: honnan tudod, hogy a fölöttetek lakó fúr? Én nem panelben lakom, hanem újépítésű társasházban. Hidd el, lehetetlen volt megállapítani a múltkor, hogy melyik lakásban fúrtak. Legfelső emeleten lakom, így csak annyi volt biztos, hogy alattunk :-)

Kimentem a lépcsőházba: 3 emeleten állva a 3. emeletre tippeltem, 2. emeleten állva a 2. emeletre, de még az irányt sem tudtam behatárolni, hogy jobbról vagy balról jön-e a hang. Ennyire elviszik a falak a hangot.

2019. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy nagyon nagyon hangos, és a teraszról is hallani meg az ágyunkból hogy közvetlen fölöttünk fúrnak. Azért is riadunk fel mindig mert pont a háló fölött a leghangosabb. Megértem ha valaki felújít vagy ilyesmi de ez már egy állapot sajnos és nem néhai alkalomról van szó
2019. márc. 20. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A mi lépcsőházunkban direkt erre találtak ki egy szabályt hogy vasárnap semmilyen formába n csináljunk zajt stb... ha mindenáron felújításról lenne szó akkor előre jelezzük és az összes lakó beleegyezése kell róla, de akkor sem állhatunk neki reggel 8 óránál korábban.

Egyébként nálunk ezt gyakran megszegik igaz hogy egy fúrás és utána csend van, de lehetetlen beazonosítani hogy melyik lakásba fúrnak mert gyakorlatilag az egész lépcsőházban hallani. Sőt volt már olyan hogy a szomszéd lépcsőházban újítottak fel egy lakást. Ott direkt kiírták hogy minden hétköznap 8-15 óráig dolgozni fognak, ezért legyenek türelmesek. A legfelső szinten volt ez a dolog és egészen a földszinti lakásban is jól lehetett hallani. De a poén ebbe az hogy a mi lépcsőházunkban is tisztán lehetett a fúrást hallani az összes lakásban hallották és volt egy lakó aki felháborodottan teljesen jogosan bekopogott minden lakásba hogy melyikünk zajong stb... mert éjszakás hete van és aludni szeretne. Aztán kiderült hogy a szomszéd lépcsőházból ennyire áthallani mivel egy háztömb

2019. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez fantasztikus :/ nálunk is ki kell írni elvileg, de soha semmi kiírást nem láttam tőlük. Párom ma már nagyon dühös lett, így felkopogott a csövön, ezt követően 1 órával indultunk el itthonról boltba mert létezni nem lehetett itthon, és kiírták mintha tegnap előre szóltak volna pedig nem volt semmi este kirakva a falra (későn értünk haza). És tényleg a felettünk lakó az. Rákérdeztem egy szomszédnál érdemes-e beszélni vele továbbra is de nagyon nagy paraszt a csávó, azért is csinálja. Nem tudom meddig lesz ez így... Már 1-2 hónapja megy. Egyszer csak abbahagyja remélem..
2019. márc. 20. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden társasháznak van szabályzata amiben rögzítik, hogy a hangos munkákat milyen napokon milyen időpontokban lehet végezni. Ez nagyon változó, mindig a társasház és közvetlen a lakóközösség (a tulajdonosok) hatásköre ezt meghatározni. Én laktam olyan panelban, ahol hétköznapokon délelőtt 10-től este 6-ig lehetett fúrni/faragni, hétvégén egyáltalán nem, de laktam olyanban is, ahol ennél sokkal lazább volt.
2019. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!