Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi minden várható albérlet...

Mennyi minden várható albérlet kereséskor?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, ha nézek egy albérletet, a hirdetésben korrektnek tűnik, majd a helyszínen kiderül, hogy az ígérttel szemben, csak félig bútorozott, pedig azt írták bútorozott. A rezsi lehet 18 000 is, pedig azt írták a hirdetésben, hogy 15 000. Egy másik lakás elvileg teljesen felújított, de az ablak még régi, azt majd nyáron akarják kicserélni, ahogy a bejárati ajtót is, pedig a hirdetésben az állt, hogy felújított az ingatlan. Ami extra de színtén üres ígérgetés, hogy azt írták van benne klíma, de nincs. A rezsi persze itt is több lenne az ígérttel szemben, mert hogy amit írtak, csak egy átlagérték.


Mostanában korrekt, valós infókat leíró hirdetéssel nem találkoztam. És rossz érzés, hogy várom megnézhessem, majd amikor betoppanok, szembesülök azzal, hogy mást kapnék mint amit ígértek. Kezdek kifutni az időből, bár még "csak" két hete kutakodom korrekt albérletek/szobák után.



2019. márc. 29. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Már hogyne lehetne 15 helyett 18 a rezsi, szerinted tudják, hogy te mennyit fogsz fürdeni, vagy télen 35 fokra csavarod-e a fűtést? :D

Ennyire életképtelen ne legyél könyörgöm.

2019. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor írja, hogy fogyasztás alapján nem? Tőlem eddig fix rezsit kértek, és kiköltözéskor számolták el.
2019. márc. 29. 14:31
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Neked se lesz albérleted. Szerinted ki tudja neked fillérre megmondani a rezsiszámlát. Ha ilyennel jössz elő szóba se állnak veled. Akinek 3000 külömbség problémát okoz az az albérlő nem a legideálisabb.
2019. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó akkor a rezsire nem panaszkodom. És a többi? Kérlek ne csak egy dolgot emeljetek ki. Köszönöm.
2019. márc. 29. 14:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a többit meg le kell kommunikálni. A lakáskeresés nem egy egyszerű dolog. Van egy adott kínálat, abból válaszd ki, ami hozzád a legközelebb áll, a többit pedig oldd meg.
2019. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderul hogy csak felig butororozott, akkor nem veszed ki.

Rezsinel meg nem fizetek atlagot vagy fix osszeget. Kapjam meg en a szamlat, es azt fizetem ami rajta van.

2019. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én korábban fizettem úgy, hogy a végén a tulajjal amikor visszakaptam a kauciót egyeztettük a rezsi összeget is. Mivel fixet fizettem, havi lebontásban a végén megnéztük, hogy abból mennyi jár vissza. Korrekt volt. Nincs ezzel bajom, és azzal se ha ténylegesen minden hónapban ki van számolva a fogyasztás, csak akkor döntsük el melyik. Ha a hirdetésben fix összegű rezsit írnak, akkor ne derüljön ki végül, hogy mégsem az, hanem fogyasztás alapú.
2019. márc. 29. 18:26
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Apránként teszek észrevételeket.

"A rezsi lehet 18 000 is, pedig azt írták a hirdetésben, hogy 15 000. "

A rezsi bármennyi lehet, hiszen a mérőórák a TE fogyasztásodat mérik, és a számlák a Te fogyasztásod árát kérik be.

2019. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"csak félig bútorozott, pedig azt írták bútorozott"

A hirdetésben fotó is van, és ami a képen van, az van az árban.

Ha mégis eltérés van az ajánlat és a fotó között, annak a telefonáláskor ki kell derülnie, minden neked fontos részletet kérdezz meg!

2019. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ami extra de színtén üres ígérgetés, hogy azt írták van benne klíma, de nincs."


Én készítettem már lakásportfóliót és netes lakáshirdetést, rengeteg apró részlet van, és több dolog csak akkor jelenik meg, ha moderátor megnézte / a fizetés beérkezett; tehát csúszhat napokat is a keresőfelületen való megjelenés, pl. amikor módosítasz valamit, 2 napba is beletelik, mire hiánytalanul létrehozol egy oldalt a hirdetett lakásnak, és minden javítás lehet +1 nap.

Tehát újra mondom, MINDENt meg kell kérdezni telefonban, ami az árat vagy a döntésedet befolyásolja.

2019. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!