Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 30-35 évesekre mi a jellemző?...

30-35 évesekre mi a jellemző? Albérlet vagy sajàt lakàs?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ismeretségi körben saját hàz, községben élünk, bàr a baráti tàrsasàgunk 50-esek, de én 30-as vagyok, ismerek 30-asokat.

Vagy szülői segítséggel, vagy hitellel jutottak hàzhoz.

Én (sajnos!) megörököltem apum hàzàt, az vàrosban van, de én màr el nem mennék erről a szép településről.

2019. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Saját ház, lakás hitelből.
2019. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Bàr az öcsém anno önerőből vett lakàst, Németben megdolgozott érte rendesen.Le volt pukkanva, de burkoló, hàt rendbe tette.

#1 voltam

2019. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Az én ismerőseim csak ideig óráig albérleteztek egyik másik. Míg meg nem vették a házuk lakásuk. Vagy szülőknél húzták meg magukat míg venni nem tudtak. Magyarán az ismerősi körömben mindenki saját ingatlan párti.
2019. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a saját lakás. Szeretnék én is egyet, de úgy érzem albiban fogom letenni a kanalat. Elengedem a témát sajnos, mert nem szeretném elhagyni a városom, de itt lassan aranyárban van szó szerint. Amúgy 34 vagyok.
2019. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki ìrt. Mi külföldön lakunk albèrletben, szeretnènk pàr èven belül hazaköltözni, de sajàt lakásba vagy hàzba hitelmentesen. Ha ezt sikerül elèrni, megyünk is. 31-32 èvesek vagyunk.
2019. ápr. 4. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább saját lakás, általában hitellel. Pont ez a korosztály vagyunk, a baráti társaságunkban mindenki hitellel vett lakást. Budapesti viszonylatban néhány éve már egyszerűen akinek megvolt az önereje, kötelezőnek érezte ezt meglépni. Nekünk pl. most a fele a törlesztőnk, mint amennyit albérletre fizetnénk. A különbözetet simán félretesszük előtörlesztésre és amit korábban megtudtunk spórolni, azt most is, szóval számításaink szerint a hiteligényléstől számítva 6 éven belül a miénk lesz a lakás tehermentesen.
2019. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ha 6 èv múlva tiétek lesz a lakás az nagyon jól hangzik :)
2019. ápr. 5. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt látom, hogy ilyen idősen a többségnek van saját háza akár hitellel akár szülői segítséggel. Sok ismerősöm még akkor vett lakást, mikor belvárosban 6-8 milliókért mentek a több szobásak amik ma 30-ról indulnak.


Az is segítség, ha van párod, vagy szülők be tudnak segíteni. Illetve építőiparban azt látom, hogy sokan bejárnak 2-3 órányi úttal vidékről és vidéki házban laknak. Vagy hétköznap szobát bérelnek, hétvégén haza mennek.


Ha nem lennék ekkora antiszociális akkor barátnővel, párral sokkal egyszerűbb lenne közös lakást vásárolni hitelre. De még albérletet is jobb lenne felesben fizetni együtt mint idegenekkel lakni.

2019. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy bízom benne, hogy 1-2 év és lesz annyi önerőm, hogy el tudjak kezdeni saját lakáson gondolkozni.
2019. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!