Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Komolyan min 500 ezres összeg...

Komolyan min 500 ezres összeg szükséges Budapestre (albérletbe) költözés esetén?

Figyelt kérdés
Ennyi összegből már külfödre is kilehet menni
2019. ápr. 8. 21:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
22%

Nem véletlenül megy ki az értelmesebb pályakezdő :D


Fideb földön luxuscikk lesz az albérlet is lassan

2019. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, hol fogsz lakni, hány négyzetméteres lakásban, hányadik emeleten, milyen tájolású, magánház vagy társas? És még számtalan kérdés lehet. A félmillió szerintem nagyon erős túlzás.
2019. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen lakás. Én nem fizettem 500 ezret albérleti kezdésnél amikor otthon éltem. Mellesleg ennyi pénzből indulásként külföldön sem boldogul.

Én angliai kisvárosban élek, és amikor lakást béreltem csak kezdésként (még be sem költöztem) fizetnem kellett 120 font ügyintézési díjat (ezt nem is kaptam vissza) 590 font volt a havi bérleti díj, ezért már az elején fizetnem kellett 2 havi depositot és + az adott havi bérleti díjat. Vagyis 3 x 590 font . 1770 font + 120 font ügyintézési díj: összesen 1890 font. Forintra átváltva 705 ezer forintnak felel meg..

Csak mondom: Én Budapesten 2 szobás lakást adok ki albérletbe XVI kerületben a BGE főiskola mellett havi 120 ezer forinttért. 2 diáklány bérli. Bútorozott, jó környék. 2 havi kauciót kellett lerakniuk. Ez csak 360 ezer forint.

2019. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
360 ezerhez még jön rezsi+bérlet+kaja
2019. ápr. 8. 22:20
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

"360 ezerhez még jön rezsi+bérlet+kaja"


Hát igen, de a lakástulajdonost az nem érdekli, neki az a fontos, hogy minden hónapban megkapja az extra prémiumot.

2019. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Aki vidékről akarna felköltözni az honnan tudja megteremteni ezt a kezdő költséget segítség nélkül?
2019. ápr. 8. 22:28
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

"360 ezerhez még jön rezsi+bérlet+kaja"


Mit nem értettél???

HAVI 120 ezer forint a bérleti díj. Ketten bérlik a lakást vagyis fejenként HAVI 60 ezret fizetnek albérletért + a rezsi ami havi 58 ezer forint mindenestül ( víz, villany, internet, kábel tv, közös költség. Gáz nincs elektromos tűzhely van) 58 ezernek a fele 29 ezer forint. Vagyis egy bérlő havonta mindenestül HAVI 89 ezer forintot fizet.

Nekem csak HAVI 120 ezret utalnak amiből a NAV levonja a maga pénzét. A 360 ezer forint az kezdő fizetés volt, mert ebből 2 havi kaució vagyis 240 ezer forint. Ez letétben van, nem az enyém, csak biztosíték. Ha a lányok úgy döntenek, hogy elköltöznek, és nincs semmi anyagi kár a lakásban, bútorokon, ha nincs elmaradásuk a rezsivel, akkor az nekik visszajár.

Így már világos???

2019. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Aki vidékről akarna felköltözni az honnan tudja megteremteni ezt a kezdő költséget segítség nélkül?"


Spórol rá, örökség, kölcsön, stb. De akinek vidéken nyugodt az élete ott van lakása, nem érdemes felköltöznie szerintem Pestre.

Munka miatt is csak akkor, ha a munkáltató biztosítja a szállást és anyagilag is megéri.


Gondold meg, induljunk ki pl. bruttó 300-as keresetből. Ennek kb. 200 a nettója, abból 120 biztos elmegy albérletre rezsivel mindennel együtt, egy kis garzont kb. ennyiből lehet fent tartani. Marad 80. Bkv-Bérlet 10, marad 70 (ez kb. napi erős 2000Ft). Az meg épp elég az élelemre, ruházatra, tisztálkodószerre, stb.


Vagyis a levonható következtetés az, hogy még egy viszonylag jónak számító br.300-as kereset esetén is egymagában az ember épp csak megél, félretenni nem tud, azaz lakása sem lesz.

Ha ketten vesztek ki egy garzont, az jobb lehet, de előbb-utóbb szükös lesz.


Egyébként Pest már most nagyon szűkös, sok benne az ember, egyre élhetetlenebb lesz. Ez csak növeli a streszt, az autósok is idegbetegek Pesten.


Szerintem hosszabb távon a vidéki élet sokkal jobb.

2019. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%

Egyébként a 7-es válaszból is jól látható, hogy albérlethez csak a kiváltságosabbak juthatnak. Merthogy a két diáklánynál fejenként a 89-et nem ők fizetik az biztos. (Hanem nyílván a gazdag szülők).


Főiskola után meg nyílván nem akarnak 2-en lakni, akkor bizony az a 89 már duplázódik, ami 180. Ha ehhez vesszük a 70 élelem +10 bkv bérletet, az nettó 260, ami br.400-at jelent.


Br.400-at kell tehát keresnie kezdőként annak, aki Pesten akar pályát kezdeni és nincs szülői támogatása. Persze így nincs spórolási lehetősége, tehát sosem lesz lakása. (Hacsak nem örököl, vagy nyer a lottón).

2019. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

De most komolyan? Mégis szerintetek mennyi az ideális albérlet egy szobára? Havi 20 ezer? és ebben már benne van a rezsi?

Havi 50-60 ezer forint bérleti díj még nem is nagy összeg. Aki dolgozik az kitudja fizetni. Aki nem dolgozik annak a szülei fizetik akik dolgoznak, vagy ne menjen albérletbe.

2019. ápr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!